Jump to content
Dogomania

jaka to rasa ?


Neil

Recommended Posts

Myślę, że to zależało by od kilku czynników. Między innymi, czy Twoj York to piesek czy sunia?? Od tego zależałaby płeć SHAR PEIA. CZyy wolałabyś zeby SHAR PEI był u Ciebie od szczeniaka, czy wolałabyś już dorosłego?? CZy TWoj York jest raczej dominujący czy uległy??

Ogólnie rzecz biorąc znam shar peie, które są agresywne wobec innych psów. Z tego co wiem niegdyś hodowano je do psich walk... MAłe yorki natomiast to niezwykle przebiegłe, odważne i sprytne pieski i potrafią sobie podporządkowac nawet duże psisko!!! Problem polega na tym, ze York mógłby próbować zdominować shar peia, a shar pei nie zgadzający się na taki obrót sprawy zaatakować małego psiaczka...

Nawet jak byś wzięła szczeniaka, to jak pies by dorósł mogłyby wystąpić konflikty. Zupełnie inna sprawa jak York ma chharakter uległy...

Radzę popytać trochę o tę rasę właścicieli i hodowców... lub po prostu poszukać czegoś w necie...

Życze powodzenia!

Just@ & GALA

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
zalezy czy chcesz psiaka z rodowodem czy bez. Bez rodowodu to ok 700-800 zł z rodowodem od dobrego hodowcy od 2-3 tys. zł

Jak można w ogóle pisać o psie bez rodowodu, naprawdę nie rozumiem, a w szczególności jeżeli chodzi o SH!!!!!!!!!!!!!! :o :o :o

Jak ktoś chce "rasowego bez rodowodu" zapraszam serdecznie do schroniska i uratować jakiegoś "bezrodowodowca" bo okazało się że nie jest tym co kupili i się nie nadawał, lub inne tego typu historię...

Moja Figa trafiła do schroniska bo nie umiała chodzić na smyczy!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Bez rodowodu to ok 700-800 zł

Należy dodać:

-bez gwarancji czy to jest Sh czy nie

-bez gwarancji czy jest zdrowy czy nie

-bez szczepień, często chory i zapchlony

-bez gwarancji że będzie zrównoważony

-bez gwaranci że rodzice wolni od dysplazji

Teraz proszę dodać opiekę weterynaryjną = SH z rodowodem od dobrego hodowcy od 2-3 tys. zł

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze chciałam dodać żeby nie kupować shar pei'a bez rodowodu, przekonałam sie o tym na własnej skórze i nie chciałabym już nigdy w życiu widzieć jak piesek się męczy i umiera na moich oczach. Kupilismy pieska jak mial 2 miesiące walczyliśmy o jego życie5 dni nie dopuszczałam w ogole takiej myśli że Dżeki odejdzie był on taki śliczy i zarazem bezsilny na głupotę ludzką. niestety 5 dnia umarł na moich oczach prubowalismy go reanimowac nic z tego. Później sie okazalo ze miał lewe szczepionki i zachorował na palwirozę przez tego głupiego pseudo lekarza.

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze chciałam dodać żeby nie kupować shar pei'a bez rodowodu,.

To dlaczego piszesz że można kupić bez rodowodu!

przez tego głupiego pseudo lekarza.

A może tak PSEDOHODOWCA produkujący rasowe bez rodowodu!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...