Jump to content
Dogomania

Morfologia?


Nor(a)

Recommended Posts

Ma ktos pod reką jakas stronkę z wynikami morfologii (oczywiscie tymi prawidlowymi).
Kompletnie sie na tym nie znam. Poszyfrowane cos... :roll:
Podobno wyniki mojego psa b. dobre ale chcialam sobie sama popatrzec jeszcze :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolfi']Powinnaś zapytać o normy w laboratorium, w którym robione było badanie- bo zakresy mogą się trochę różnić.[/quote]

faktycznie jest podana norma (N) ale tylko przy dwoch wartościach (mocznik i glukoza). Poza tym (druga część) jest dla mnie mocno zaszyfrowana (WBC, RBC..itd), dalej wynik a po tym "wartosci referencyjne" i tu juz nie ma nic.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Co jaki czas powinno się kontrolować u zdrowego psa morfologię i poziom żelaza we krwi? Pytam ponieważ moja sunia jest pod stałą opieką lekarza weterynari, który do tej pory nic mi o badaniach nie mówił ( sunia ma 8 msc. ) ale jak rozmawiałam ostatnio z hodowcą, od którego mam psa to zapytał czy robiłam jej w/w badania...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JASMIN']Co jaki czas powinno się kontrolować u zdrowego psa morfologię i poziom żelaza we krwi? Pytam ponieważ moja sunia jest pod stałą opieką lekarza weterynari, który do tej pory nic mi o badaniach nie mówił ( sunia ma 8 msc. ) ale jak rozmawiałam ostatnio z hodowcą, od którego mam psa to zapytał czy robiłam jej w/w badania...[/quote]

Zawsze warto zrobić..nie wiem..raz na rok?. Nam żaden wet tez nigdy nic o tym nie wspominał. Moje psy jak na razie miały przy okazji czegoś tam, a
mój tytulowy post dotyczył badań rudej, jakie miala robione parę dni przed operacją ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nor(a)']Zawsze warto zrobić..nie wiem..raz na rok?. Nam żaden wet tez nigdy nic o tym nie wspominał. Moje psy jak na razie miały przy okazji czegoś tam, a
mój tytulowy post dotyczył badań rudej, jakie miala robione parę dni przed operacją ;)[/quote]

Dzięki. W takim razie przy okazji szczepienia młodszej suni na wściekliznę zrobię starszej badania ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='karenina']Odkopuje temat. Pod ponizszym linkiem są wartosci referencyjne, czyli normy po polskiemu. Jesli ktoś umie wstawic jako fotke to poprosze bo to w pdf jest.[/QUOTE]
Proszę: [URL="http://i3.tinypic.com/vzemqb.jpg"]morfologia, biochemia i hormony[/URL], [URL="http://i3.tinypic.com/vzeoat.jpg"]mocz[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czy rzeczywiście 6 miesięczny szczeniak suczka może mieć trochę zaburzony obraz morfologii - tydzień temu wyjęliśmy 25 kleszczy juz opitych, w dalszym ciągu rosną zęby, do pierwszej cieczki mamy prawdopodobnie około 2 miesięcy (mix niedużego retrievera z czymś może owczarkiem), była po spacerze, na którym troche biegała.
Taką opinię usłyszałam od swojego internisty, gdy poszłam zapytać o niektóre wyniki:
Leukocyty: 14,5 (9-10); pałeczki 4 (0-3; segmenty 71 (60-67; AIAT 103(3-50); AspAT 63(1-37).
Nieznaczna hemoliza - podobno w wyniku pobrania 2 probówek krwi.
Nerki prawidłowe - długość 5 cm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...