Jump to content
Dogomania

Najcudowniejszy amstaff w Polsce. Walenty.Pokochany!


brazowa1

Recommended Posts

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

w domku aniołek :loveu: za to do piesków, no niestety typowy amstaff, pobawić to moze by sie z nimi chciał ale ząbkami :mad:
wczoraj jak wracałyśmy od weta ( Walus był na smyczy i w kagańcu ) podbiegł do nas boxer.. a Waluś jak na niego nie huknął:mad: a dumny był potem z siebie jak paw :diabloti: szedł prosto, spręzystym krokiem, głowa do góry az mu z tej radości choroba na troche przeszła :shake: nie domek z innymi pieskami wykluczony :shake:
zobaczymy jak z suczkami...

Link to comment
Share on other sites

Waluś nie lubi piesków ;)
przejdziemy sie z Kaną na spacerek to oceni :) ale ja nie mam wątpliwości

ja mam jeszcze inne pytanko :) czy ktoś pamięta jak został przywieziony do przytuliska? czy juz wtedy było widać zawroty/zachwiania? czy pojawiło sie to później juz w schronie?

Link to comment
Share on other sites

a własnie w tym roku w maju były przymrozki :-( tak własciwie liczyłam na to ze wtedy mogło sie zacząc z tymi zawrotami i utratą równowagi bo wtedy byłoby prawie pewnie, że to od zapalenia ucha a nie problemy z błędnikiem np :-(
puki co z Walusiem lepiej :) albo tak jak mówiła kierowniczka schroniska ma ten lepszy okres :D jutro Kana wpada w odwiedziny to pomoże mi fotki porobić :multi: bo sama nie dam rady :P wierci sie chłopak niemiłosiernie :P i wszystkie mam poruszone albo sama głowa :shake: jak tylko przyczaje ze siedzi i chce pstryknąc fote to on zasuwa do mnie i na focie sam nochal :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Bylam wczoraj u Walusia ;]
Waluś ma u Marty mamy jak w niebie :loveu:
Lepszego DT nie mozna bylo sobie wymarzyć :diabloti:

Waluś to bardzo kochany psiak, na początku na dworzu tylko ze mną się przywital i pozniej olewal.
Bardziej byl zapatrzony w ludzi. Otoz jeo wpatrywanie się w ludzi przeraża większość osób, gdyż Waluś musi zwolnić lub stanąć by wyostrzyć wzrok i przypatrzyć się komuś/czemuś. Śmiesznie to wygląda jakby pożeral wzrokiem :evil_lol:

Waluś nie toleruje innych psów/kotów. Goni także ptasie ;]
Kilka razy chcial zjeść przechodzącego obok futrzaka. Czy na luźnej smyczy czy napiętej, nawet nie dalo się odwrocic jego uwagi.
Więc do bez zwierząt bankowo.

Pięknie chodzi na smyczy, mimo tego że idzie chwiejnym krokiem.
Jezeli chodzi o jego chorobe, zostalo zdiagnozowane u niego zapalenie ucha.
Moim zdaniem na 99% ma jakiegoś guza który uciska mózg przy niektórych ruchach glowy.
Co by wyjasnialo jego zachowanie, przewracanie i chwianie się.
Czasami jest lepiej czasami gorzej.
Gdy otrzepuje się czy schyla glowe przewraca się i siada na pupe :shake:
Podobnie z sikaniem... nie maly wyczyn jest utrzymać sie na 3 nogach.

W domu Waluś jest niesamowity :loveu:
Nie niszczy, nie zalatwia sie, nie jest nachalny ;]
Taki pies ideal. Gdyby nie ta choroba.
Widać ze to pies domowy, zna idealnie uczucie mieszkania w domu.
Bo jaki pies wie że musi zajrzeć za firankę żeby oglądać przez okno ?? =]
Pięknie bawil się z Martą zabaweczkami w zwolnionym tępie.
Wtulal się, nastawial do glaskania a nawet żebral o kawalek ciasta :cool3:
Nie ma w sobie cienia agresji do ludzi!
Tarmosilam go, ciagnelam za ogon, za faldki czy ucho ;]
Wszystko pozytywnie zniosl!
Bez poblemu nadaje się do domu z większymi dziećmi, ze względu na swoje rozmiary.


Jak Marta mi tylko prześle zdjęcia na meila to wstawię.
Napisz jemu także piękny tekścik i porobie ogloszenia max do jutra.
Dziewczyny usuńcie stare ogloszenia gdyż nie wszystko jest aktualne.
A tymczasem tylko takie z telefonu :

[IMG]http://img12.imageshack.us/img12/3716/zdjcie546.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

kana - on wcale nie musi mieć guza! przy przewlekłym zapaleniu ucha - srodkowego czy wewn. - często są problemy z utrzymaniem równowagi - bo właśnie tam leżą elementy odpowiedzialne za równowagę!

U Luisa jak pisałam (nie wiem, czy ktoś się pofatygował poczytać) w schronie tylko wstepnie zdiagnozowano problem z uchem...chwiał się, przewracał od czasu do czasu...jak trafił do domu, po jakimś czasie tak się to zapalenie rozwinęło, że konieczna była diagnostyka u neurologa, bo pies nie był w stanie wstać bez wywrotki, nie trafiał do miski itd. - diagnoza: przewlekłe zapalenie ucha srodkowego!

Link to comment
Share on other sites

jest nadal leczony na to ucho :) dostaje antybiotyki i dodatkowo te leki co przepisał jeszcze lekarz w schronie na poprawe krązenia w mózgu :)
dodatkowo leki osłaniające wątrobe bo jednak ten antybiotyk podawany jest juz długo i tran => na łupież :diabloti: z tym jest juz duzo lepiej :cool3:
Waluś jest piekny:loveu: ale chwilowo nie moge pokazać zdjęc bo jednak nie mam kabla do aparatu w pracy :placz: gdzie ja go posiałam... :shake:
ps. do zdjecia to na kocyku a jak mama jest w pracy to na łóżku w pościeli :diabloti: typowy amstaff :lol:

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam cały wątek Luiska co zajeło mi z 5h ;) bo dogomania zawiesiła sie chyba z 15 czy 20 razy ;)
objawy są zupełnie inne :shake: nie zgadza sie prawie nic
w skrocie:
Luisek miał paraliz pyska, problemy z gryzieniem, apatia, brak apetytu, szedł slalomem, duzo spał, nie biegł prosto, problem z ocenieniem odległosci
Waluś natomiast problemów z jedzeniem/apetytem nie ma poza tym ze jest wybredny, apatii brak :razz: wesoły z niego chłopak, biegnie prosto bez większych problemów, spi w normie i z ocenieniem odległosci tez problemów nie ma :) problemy zaczynają sie jak musi ruszyć głową czyli np. jak kichnie siada, jak trzepie głowa to sie przewraca, jak wezmie głowe zbyt nisko w dół traci równowage, jak sie odwraca np. spojrzeć czy ktoś idzie z tyłu to sie kołysze ( jakby był po 3 głebszych )

ps. kabel ciągle nie odnaleziony... :placz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...