Jump to content
Dogomania

Najcudowniejszy amstaff w Polsce. Walenty.Pokochany!


brazowa1

Recommended Posts

[quote name='Lena2009']Przeczytałam cały wątek Luiska co zajeło mi z 5h ;) bo dogomania zawiesiła sie chyba z 15 czy 20 razy ;)
objawy są zupełnie inne :shake: nie zgadza sie prawie nic
w skrocie:
Luisek miał paraliz pyska, problemy z gryzieniem, apatia, brak apetytu, szedł slalomem, duzo spał, nie biegł prosto, problem z ocenieniem odległosci
Waluś natomiast problemów z jedzeniem/apetytem nie ma poza tym ze jest wybredny, apatii brak :razz: wesoły z niego chłopak, biegnie prosto bez większych problemów, spi w normie i z ocenieniem odległosci tez problemów nie ma :) problemy zaczynają sie jak musi ruszyć głową czyli np. jak kichnie siada, jak trzepie głowa to sie przewraca, jak wezmie głowe zbyt nisko w dół traci równowage, jak sie odwraca np. spojrzeć czy ktoś idzie z tyłu to sie kołysze ( jakby był po 3 głebszych )

[B]O, dokładnie![/B]

ps. kabel ciągle nie odnaleziony... :placz:

[B]Ejjjj Ciotka [/B]:mad:;)


[/QUOTE]
[quote name='Lena2009']a ma juz swój wątek :cool3: ?[/QUOTE]

[B]Jeszcze nie ma.[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciotka, już kilka razy to przerabiałyśmy i zdaje mi się że ustaliłyśmy co zrobimy, nikt nie każe Ci go ogłaszać. Chciałabym tylko zdjęcia. A weryfikacją chętnych niech się zajmie Natalia, osobiście zapytam czy możemy podawać jej nr telefonu w ogłoszeniach, myślę że bez problemów się zgodzi. Sama też nie będę brać za niego odpowiedzialności z tych samych powodów co Ty, ale nie może być tak, że pies siedzi już któryś miesiąc bez żadnych szans na wyjście, bo nie lubisz go ogłaszać.

Link to comment
Share on other sites

Ja go nikomu nie będę polecać :evil_lol: po prostu uważam, że powinniśmy zająć się nim tak samo jak innymi psami, czyli albo ogłaszać go na własną rękę, albo przekazać to komuś innemu. Ale zrobić coś, cokolwiek, żeby ktoś inny niż my dwie wiedział o tym psie... bo inaczej on nie ma szansy stamtąd wyjść, wiesz o tym.
A skoro to my jesteśmy w Dąbrówce, to powinniśmy chociaż te nieszczęsne zdjęcia puścić w obieg, nikt nie każe nam układać tekstu ogłoszneiowego w którym napiszemy że pies jest wspaniały i dla każdego.

luz, nie dąsam się :) po prostu smutno mi bo Witek ma potencjał żeby być fajnym psem, i chciałabym chociaż w jakiś sposób mieć poczucie, że robimy coś w tym kierunku, żeby mu pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Wiola, Magda o jakim amstaffie rozmawiacie?
O jakim Witku mówicie?
Z jakimś "amstaffem" oprócz Walentego byłam ostatnio na spacerze, chyba miał coś białego i był mixem
, coś co budową pod labka podchodziło.

Nie wiem, czy to to samo. Ja ludzie mogę Wam weryfikować, ale bez poznania psa - nie ma takiej opcji...

Link to comment
Share on other sites

Natalia, chodzi właśnie o tego mixa asto-labowatego, czarnego z białym krawatem.

Nawet w tym wątku napisałaś o nim parę zdań, zaraz poszukam ;) stwierdziłyśmy, że jako że jest to pies "niepewny", lepiej by było, gdybyś to Ty weryfikowała możliwości i doświadczenie potencjalnych chętnych. O ile znajdą się tacy :shake:

Link to comment
Share on other sites

Tak o nim napisałaś po poprzedniej wizycie:
[quote]Tak byłam z nim, ale niedługo.
Pies generalnie boi się wielu nowych rzeczy, podniesiony kijek, piłka, sprawiło, że zmrużył oczy, skulił się nieco i ewidentnie czuł dyskomfort, iż jest na smyczy i nie może uciec.
Co więcej przy początkowej korekcie, bardzo się wystraszył i chwycił odruchowo za smycz, by się uwolnić.
Po chwili bardziej mi zaufał, początkowo nawet niechętnie dawał się głaskać, odsuwał pysk i widać, że było to dla niego bardzo niekomfortowe.

Do swoich cieszy się, przytula... świetni sprawdziłoby się u niego szkolenie pozytywne... (którego zawziętym zwolennikiem wprawdzie nie jestem).[/quote]

Co możemy dodać od siebie... W sumie nie ma co się rozwodzić.
Boi się smyczy, boi się kiedy człowiek dyktuje mu gdzie ma iść, ewidentnie stresują go wszelkiego rodzaju ograniczenia. Lubi kontakt, ale na jego warunkach, kiedy widzi dokładnie co się dzieje dookoła - wtedy sam podchodzi, dopomina się o głaskanie, cieszy się do ludzi. Natomiast wszystkie bodźce z zaskoczenia - np. nagły odgłos czy gest, kiedy akurat stał do nas tyłem czy bokiem - są dla niego stresujące, w takiej sytuacji ma dość niefajny odruch odwinięcia się. Nie kłapie na szczęście, ale widać że mocno się spina.

Nie próbowałyśmy jeszcze spaceru poza teren schroniska, na razie tylko wybieg - kiedy puszcza się go luzem, jest naprawdę bardzo fajnym przyjaznym psem. Tyle że nie można na nim polegać, czy akurat coś go nie zestresuje i czy nie zareaguje w nieprzyjemny sposób. To w końcu pies po przejściach, bity, straszony.

Link to comment
Share on other sites

Już sobie przypomniałam.

Czytając aktualną wypowiedź i dodając to, co ja pamiętam z kontaktu z nim, dla mnie na chwilę obecną pies jest kompletnie nieadopcyjny, nie ogłaszałabym go absolutnie.

Widziałam jego zachowania, proszę pamiętać, że agresja lękowa - to najgorsza odmiana agresji, bo nigdy nie wiadomo czego i kiedy pies się wystraszy.

Dodatkowo, jak zostało to już tu napisane, pies jest miły i szuka kontaktu z człowiekiem NA SWOICH ZASADACH, jeśli człowiek coś od niego wymaga pies się odwija! Od razu mówię, że jeśli chodzi o adopcyjność takiego psa, jest tu duży znak zapytania. Dopóki wszystko jest po jego myśli jest ok, kiedy czegokolwiek się od niego wymaga ze strachu zaczyna się bronić!

Jeśli takim zachowaniem podporządkuje sobie rodzinę, może dojść do tragedii.

I albo ktoś podejmie się pracy z nim i odwrażliwiania, choć bez znajomości rasy, dogłębnego poznania problemu psa i bez regularnej pracy nic się nie osiągnie, albo...

Pamiętać należy także o tym, że eliminacja pewnych zachowań w schronisku nie wyklucza ich nawrotu w nowym miejscu zamieszkania. Z reguły ataki na tle lekowym, nerwowym, w wyniku stresu związanego z nowymi osobami, otoczeniem, nowymi bodźcami się nasilają!

Link to comment
Share on other sites

Masz rację że w żadnym wypadku Witek nie może trafić do "normalnego" domu, tzn. do ludzi, którzy mają dobre chęci i nic więcej. Myślałam bardziej o tym, żeby po prostu dać znać bullomaniakom że jest taki pies i potrzebuje pomocy, może ktoś miałby na niego pomysł? Nie wiem... Tyle astków jest w potrzebie, i do tego psów o fajnych charakterach, że taki nerwus z problemami pewnie będzie na szarym końcu, ale zawsze to jakaś szansa.

Nie możemy uznać że pies jest nieadopcyjny i go olać, w takim wypadku bardziej humanitarne byłoby już uśpienie go. Albo szukamy dla niego pomocy, albo... no właśnie, co w innym przypadku? Postawić na nim kreskę, i niech siedzi w swoim boksie, bez jakichkolwiek widoków na wyjście z niego? On nawet na spacery nie wychodzi, bo nie dają go młodszym wolontariuszom. My też, przy jak najlepszych chęciach, nie wyciągniemy go tego typu zachowań.

W każdym razie, trzeba choć próbować coś zrobić. Może, jeśli damy o nim znać na wątku ogólnym bullowatych, byłaby szansa na wyciągnięcie go i umieszczenie w hotelu pod okiem behawiorysty? Musiałby zdarzyć się jakiś cud żeby to było możliwe, ale nie możemy siedzieć z założonymi rękami.

To prawda że w tej chwili wydanie go do zwykłego domu byłoby nieodpowiedzialne, jednak coś trzeba zrobić. Witek to naprawdę chyba najbardziej zapomniany przez wszystkich pies w schronisku :shake: on nawet nie miał imienia, dopóki tak go roboczo nie ochrzciłyśmy parę dni temu, wszyscy mówią o nim amstaff z lęborka.

Link to comment
Share on other sites

Na przykład taki Drops, też w schronisku nieadopcyjny, jego udało się wyciągnąć...

[url]http://amstaff-pitbull.eu/viewtopic.php?f=69&t=2891&sid=11d97d9fe58b4c751cb50ed42bcfa140&start=0[/url]

co prawda nie wiadomo jeszcze jak to sie skończy :p ale jestem zdania, że nawet jeśli (odpukać) w hotelu u behawiorysty okaże się, że z psa nic nie będzie, ma zjechaną psychikę i czeka go igła, to i tak lepsze rozwiązanie niż powolna śmierć w schronisku, gdzie mógłby spędzić resztę życia bez szans na jakiekolwiek zmiany...

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem żaden ast i generalnie 3/4 psów nie powinno trafiać do ludzi, którzy mają tylko dobre chęci, w przypadku zakupu/adopcji psa to za mało. Psa trzeba wychowywać, szkolić, a do tego dobre chęci i miłość nie wystarczą!

Jest tyle amstaffów/astopodobnych, że nie liczyłabym na wielki odzew. Tyle szczeniąt TTB czeka na dobre domy i... nic! Sami debile, albo ludzi, którzy mają po prostu dobre chęci i nic więcej!

Co do spacerów całe szczęście, że nie chodzi z młodszymi wolontariuszami, czy osobami, które się go boją, źle mogłoby sięto skończyć.

Fundacja go nie zabierze, bo ma masę psów do opieką, z resztą ostatnio i tak o Migotkę ich poprosiłam, by z Dąbrówki zabrali. A jest jeszcze kilka psów, które kombinują zabrać...
Na DT też bym go nie wydała, do zwykłego hotelu też nie, hotel ze szkoleniowcem w Trójmieście... chyba nie istnieje, a gdzieś dalej?
Szukać można, tylko to są kosmiczne koszty, a ze zbieraniem funduszy, jak wiadomo kolorów nie jest. Pies jest mieszańcem amstaffa z poważnymi problemami, tym trudniej będzie znaleźć cokolwiek.

Więc, albo ktoś będzie z psem pracował i przemyśli, czy pies ma szansę na adopcję, czy podpisze się pod umową i weźmie odpowiedzialność za przyszłych adoptujących, albo poprosi jakiegoś szkoleniowca o zopiniowanie zachowań psa - i tu uważam najlepszą opcję, albo... uśpienie...


Mi Dąbrówka niestety jest bardzo nie podrodze, pracując w Gdyni od 8-17, nie ma szans na dojazdy do Wejherowa...

Link to comment
Share on other sites

To może Kana sie skusi :razz: ? Coś wspominała o kolejnym astku po Vedze na DT a ona lubi wyzwania :cool3: Fryta też nie byla ideałem a udało jej sie ją okiełznać :D to może i z Witkiem by sobie poradziła ? :cool3:
Zróbcie mu chociaz wątek i pokarzcie fotki :)

Link to comment
Share on other sites

Kana ma swojego psa...nie wiem,czy ta Jej miła,mała sunia marzy o znerwicowanym amstaffie :shake:
Drugie pytanie-to ile potrwa szukanie domu dla takiego psa,skoro dla miłych astów nie ma dużego wyboru w domkach.Może sie okazac,ze pies zbytnio się zadomowi i Kana zostanie z Witkiem :]

Link to comment
Share on other sites

chodziło mi o moment w którym Vega bedzie juz w DS :) a nie o łączenie 2ch astów o tak róznym charakterku ;)
z tego co wiem to sa chętni na nią :multi: wiec Kana bedzie miała wolną miejscówkę :cool3: szkoda zeby sie marnowała :cool3:
a jesli chodziło o Inkę :( to Inki już nie ma :(

Link to comment
Share on other sites

Tak Vega jest moim jedynym teraz psem w domu.... :-(

Co do kota.. kot jest na wakacjach u babci :diabloti:
Z racji tego że byl u mnie szczeniak od Natalii wolalam nie ryzykować pogryzienia psa przez kota :evil_lol:
W sumie to mialam jechac juz dawno po niego ...ale jakoś nigdy nie mam czasu a tam się ma dobrze i kto wie może zostanie ? :cool3:
Marta chętnych niestety nie ma... No w sumie jedna znajoma byla ale niestety po przemyśleniu Vega nie może do niej trafić przynajmniej w obecnej sytuacji.

A może wróćmy do wątku Walka ?
[B]Marta znalazlas ten kabel cholera jasna??!![/B]

Link to comment
Share on other sites

Kana miala kota? ojj to ja nawet nie słyszałam o tym :P gdzie ty go kobieto kitrałaś :P w piwnicy? hehe
a wracając do Walusia :loveu: to ma sie chyba lepiej :multi: jakby sie poprawiało :)
mniej sie zatacza, może juz spojrzeć za siebie ;)
kabel znalazłam :multi: zdjęcia bedą jutro z samego rana

Link to comment
Share on other sites

reszte wyśle na mail
Waluś i Kana :cool3:
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images49.fotosik.pl/220/2aaf433835eb0096med.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images47.fotosik.pl/220/daaa9b349b29f60amed.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images37.fotosik.pl/215/ad813aa0cf8fd69emed.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...