Jump to content
Dogomania

Wystawy... po co?


Balbina.

Recommended Posts

  • Replies 282
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Balbina12']Na stoiskach jest wiele firm np.pimpek styl które są na wystawach i można kupić tam wiele rzeczy.[/quote]
Przecież tam śmierdzi!
I ten tłok!
[quote name='Balbina12']...można równie dobrze przejść się do lasu:diabloti:-nie ma tłumu,nie śmierdzi spalenizną tylko świeże powietrze,nie ma takiego toku...[/quote]
Powalająca konsekwencja :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

A ja się jeszcze ustosunkuję co do postu Balbiny o spacerach, lesie i takich tam. Otóż droga Balbino, moja suka jest suką wystawową, co jednak nie przeszkadza jej biegać po parku w trawie, między drzewami MINIMUM godzinę dziennie. Gratis spacery te są łączone z nauką różnych rzeczy, czy to ułatwiających spacery z psem, czy też potrzebnych do zapewnienia psu wysiłku nie tylko fizycznego, ale i psychicznego. I co, dalej uważasz, że pies wystawowy jest z założenia psem nieszczęśliwym? A może nazwiesz mnie dręczycielką, bo każę psu wykonywać masę poleceń? I nie jeździj po nas - hodowcach, ze wystawiamy psy, bo tego też trzeba psa nauczyć, a nie widziałaś, jak zwykli ludzie, którzy nie mają o wystawach zielonego pojęcia patrzą na mnie gdy ćwiczę z moim psem - czy to aporty, czy posłuszeństwo, czy szkolenie do wystawy - dla większości yorka która coś potrafi to szok i męczenia psa, bo przecież yorka powinna tylko siedzieć w torebce. A moją małą aż rozrywa z radości, gdy tylko widzi, że o odpowiedniej porze zakładam buty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']Wystawy [B]nie są[/B] niezbędne.:roll:Są po to aby włąściciele mogli pojechać,pokazać yorka i pochwalić się,że mój jest najlepszy w rasie,a mój to wygrał wystawę:diabloti: Więc są nie zbędne dla was a nie dla psów bo uwierz,że psu to nie robi na dobre![/quote]
Wystawy są niezbędne i nie z tych powodów o których piszesz, ale po to żeby rasy istniały. Po to zebyś ty miała swojego pseudoyorka.

[quote name='Balbina12']W celach socjalnych można równie dobrze przejść się do lasu:diabloti:[/quote]Co to są cele socjalne? Myslałam, że socjalne to są mieszkania... żeby taką głupotę napisać to szok. Przecież Ty nawet nie wiesz co to jest socjalizacja. Nie polega ona na pewno na chodzeniu z psem po lesie :diabloti::diabloti::diabloti:
[quote name='Balbina12']no to mamy różne doświadczenia...Jednak pani od której go kupowałam mówiła , że jako dorosły powinien ważyć około 3 kilo bo tyle ważyli rodzice:diabloti: Też mi się wydaje , że więcej ważyć nie będzie.Wygląda na małego bo ktokolwiek go widzi pyta się czy to york miniaturka?:eviltong:[/quote]
Ty na pewno masz wielkie doświadczenie jak znasz nie istniejące yorki miniaturki...:lol: O matko ale się uśmiałam!

[quote name='Balbina12']Wiesz ja nie trzymam mojego psa w sterylnych warunkach.jest on [B]przezwyczajony[/B] do [B]latania po lesie[/B] i jest wtedy zabezpieczony.Jest to[B] lase[/B] w którym nie ma myśliwych bo to nie jest [B]szczery lasy[/B] [B]tulko jakby prczek[/B] który ma dosyć spore pola porośnięte drzewami a więc raczej dzikiej zwierzyny tam nie uświadczysz:roflt:[/quote]
Znowu za szybko piszesz i nawaliłaś błędów...
Co to jest szczery las i tulko prczek? Heheheh! Ciekawe...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12'][B]1 Wystawy nie są niezbędne.:roll:[/B]Są po to aby włąściciele mogli pojechać,pokazać yorka i pochwalić się,że mój jest najlepszy w rasie,a mój to wygrał wystawę:diabloti: Więc są nie zbędne dla was a nie dla psów bo uwierz,że psu to nie robi na dobre!Gdybym już miała psa z rodowodem w życiu bym go nie wystawiała bo nie myślała bym o moich potrzebach tylko o psie.Wy macie odwrotnie:shake:[B] 2 W celach [/B][B]socjalnych można równie dobrze przejść się do lasu[/B]:diabloti:-nie ma tłumu,nie śmierdzi spalenizną tylko świeże powietrze,nie ma takiego toku,pies nie musi być czesany,cień-nie ma słońca=same plusy.No ale jak ktoś woli rywalizować pomiędzy żywymi zwierzakami to gratuluję![/quote]

1 Wystawy są potrzebne bo gdyby nie wystawy to teraz byś nie mogła sobie kupić kundla podobnego do rasy. Ludzie od dawnych czasów pracowali aby osiągnąć rasę a ty kupując kundla napędzasz pseudohodowle i niszczysz to na co tak wiele pokoleń pracowało. I JESZCZE TEGO NIE ROZUMIESZ.:-o

2 co to znaczy w celach socjalnych. Socjalne to jest stypendium. Ty nawet nie wiesz co znaczą słowa. :roll:


[quote name='Balbina12']nie z drzewami tylko z psami.[B]Widzisz nawet nie wiecie,że dużo psiarzy chodzi do lasu[/B] [B]bo znacie tylko duszne,ciasne wystawy gdzie jeden o drugiego się potyka a w lesie cisza,spokój kilka psow,świeże powietrze,pies ma się gdzie wybiegać:pSame plusy[/B].Mam zdjęcie jednego z psów na wystawie.Jest on "zapapilotowany" w różowe papiloty,nie które włosy są powiązane świecącymi frotkami,obok psa leży prostownica:diabloti:Mam też zdjęcie mojego Franka który jest w lesie,włoski ma krótko ścięte i biega z frisbee.[B]I pytanie-który pies jest szczęśliwszy?[/B]:evil_lol:[/quote]


Do lasu to ty możesz sobie chodzić, w lasach jeden wielki syf, ja bym psa nawet nie postawiła w lesie.

Oczywiście że ten na wystawie, bo Franek jako uważany przez ciebie York rozpacza nad tym że został obcięty co nie jest w zgodzie z jego naturą.


[quote name='Balbina12']no to mamy różne doświadczenia...Jednak pani od której go kupowałam mówiła , że jako dorosły powinien ważyć około 3 kilo bo tyle ważyli rodzice:diabloti: Też mi się wydaje , że więcej ważyć nie będzie.Wygląda na małego bo ktokolwiek go widzi pyta się czy to york miniaturka?:eviltong:[/quote]

ta pani to handlarka nie bój się używać tego słowa, nawet jak Franek będzie ważył 5 kg to się nie przyznasz że waży 5 kg tylko będziesz na forum wpierać że waży 3 kg i jest miniaturką.


[quote name='Balbina12']Rodowód-nie mam nic przeciwko.Chcesz - kupuj sobie pupilka z 3000.Ale nie potępiaj ludzi którzy kupili psiaka bez rodowodu.Natomiast mam pewne zastrzeżenia co do wystaw ale nie będę tego jeszcze raz pisać.Wystarczy przejrzeć wątek i od razu widać co o nich sądzę:cool1:[/quote]

Trzeba potępiać !!! bo to jest złe. Co do wystaw to nie masz pojęcia bo nie uczestniczysz z psem w nich to dlaczego podejmujesz się dyskusji na temat wystaw wydaje mi się że nie wypada się błaźnić na oczach wszystkich.

[quote name='Balbina12']nie będe odpowiadać na twoje pytania nie związane z tematem:diabloti: dobra atmosfera-zależy jak rozumiesz tego słowa znaczenie:diabloti:Ja wolę i Franek też atmosferę panującą nad jeziorem,w lesie niż na wystawie:cool1:[/quote]

Bo nie może !!! Może tylko polatać po polach lasach łąkach bo w wystawie nie może uczestniczyć bo jest kundelkiem.


[quote name='Balbina12']tych co bezmyślnie rozmnażają ja też potępiam ale są też tacy ludzie któży wkładają całe serce w te psiaki a to,że nie mają rodowodu jest dla nich mniej ważne i chodzi mi o to żeby tych ludzi uszanować i wyzywać od pseudohodowców i handlarzy :shake:[/quote]

PSEUDOHODOWCY, HANDLARZE !!! najgorszy człowiek !!!! Czerpiący zyski z psów!! Tacy ludzie powinni zgnić w więzieniu. Za swoje postępowanie !!!!


[quote name='Balbina12']ostatnio spotkałam [COLOR=Red][B]pseudo[/B][/COLOR]hodowczynię Franka.Mówiła,że kupiła reproduktora za 2500zł:crazyeye:Niestety psiak po 5 dniach zdechł bo nie miał wszystkich szczepień.Więc z czegoś pani musi kupować reproduktorów,żywić psy royalem,chodzić do weta,nie?Czy to tak z nieba spada?:siara:[/quote]

a Ty uwierzyłaś.... gratuluje :mdleje:

[quote name='Balbina12']nie muszę.ja nic nie muszę.I ty jako moderator powinnaś to wiedzieć![/quote]

Moderator już dawno powinien powziąć pewnie kroki... bo tych głupot to już nie można słuchać.


[quote name='Balbina12']Wiesz ja nie trzymam mojego psa w sterylnych warunkach.jest on przezwyczajony do latania po lesie i jest wtedy zabezpieczony.Jest to lase w którym nie ma myśliwych bo to nie jest szczery lasy tulko jakby prczek który ma dosyć spore pola porośnięte drzewami a więc raczej dzikiej zwierzyny tam nie uświadczysz:roflt:[/quote]

:mdleje:


[quote name='Balbina12']nieodpowiedzialny był ten kto sprzedał jej tego psa a nie ona![/quote]

Ona bo nie potrafi sprawdzić metryki i książeczki psa którego kupuje...:shake:

[quote name='Balbina12']to samo można by powiedzieć o was też nie docierają argumenty:cool3:[/quote]

ALE TY NIE MASZ ARGUMENTÓW TO CO PISZESZ TO BREDNIE !!!!


[quote name='Balbina12']po co?A no dlatego,że na wystawach jest szeroki wybór sklepów i zawsze coś kupię dla Franka:loveu:[/quote]

po co Frankowi coś z wystawy jak może latać po lasach parkach polach.


[quote name='Balbina12']Tak piszę bo tak uważam.Na stoiskach jest wiele firm np.pimpek styl które są na wystawach i można kupić tam wiele rzeczy.[/quote]

po co mu ubranka do lasu :-o

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

a widzisz , mój Franio , nie dość że był pierwszym psim Franiem , również jest terrierem , ale z tych co przez nie na spacery nie możesz wychodzić ... jeździ na wystawy .. BA wygrywa na nich , jest CHAMPIONEM FRANIEM , nie ma agresji lękowej , biega w ubrankach - jest rasowy , mam to na papierze ......

Twój pies , nie dość że nie jest rasowy , to jeszcze wpędziłaś go w jakieś fobie ... opowiadasz banialuki ....

uwielbiam cię Balbinko :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...