Jump to content
Dogomania

Zlot Yorkofiołów 2005


rubi

Recommended Posts

  • Replies 292
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dla zainteresowanych, przepis na [u]tiramisu[/u]:

1,5 lyzeczki kawy rozpuszczalnej rozpuscic w 175 ml wody i wystudzic i dodac 150 ml brandy (ja dodaje amaretto)

ubic 3 jajka z 125 g cukru pudru na b. gesta mase
i wymieszac z serkiem mascarpone 425 g (tak 2 opak.)
i wg przepisu dodac jeszcze smietane kremowke 450 ml, ja nie dodaje, juz serek jest smietankowy i byloby zbyt tluste

i teraz ukladac warstwami:
biszkopty (na plasko), polac je polowa porcji kawy z amaretto, posypac gorzka tarta czekolada (150 g) i na to masa serowa, i druga warstwa taka sama (mi zwykle starcza na 2 warstwy), na koniec posypac wszystko czekolada, zeby przykryc nierownosci, mozna tez na koniec posypac ciemna i biala czekolada, na zmiane
i do lodowki na minimum 4 h

zycze smacznego ...

Link to comment
Share on other sites

[b]Beatko[/b],
[quote] Nie ma to jak praca nocna ... brak mi tylko ... no wiesz czego prawda? [/quote]
Hihi, zgaduje czego, powyzej podalam przepisik, moze sie skusisz? :wink: :lol:

[b]Alu[/b],
Cala przyjemnosc po naszej stronie. :P :D
Naprawde, bardzo sie ciesze, ze z nami bylas. :angel: :angel: :angel:
A grill na Ciebie wiernie czeka w bagazniku. :wink: :D

[b]Waldku[/b],
Nie wiem, czemu zdjatka Ci sie nie wyswietlaja? :-?
U mnie sa, moze byla jakas przerwa w pracy serwera? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[b]Beatko,[/b]
Rozumiem, rozumiem i spokojnie poczekam choć z wielką niecierpliwością.

[b]Agatko[/b]
Dzięki za przepisik, mam pytanko odnośnie jednego ze składników (wiecie ja ze wsi) co to za serek mascarpone.
Fotki juz widzieliśmy, poprostu serwerek musiał akurat milczeć.

My też dziękujemy wszystkim za miłe chwile i zastanawiamy sie kiedy znowu się spotkamy.

Aha, stronka o naszym zlociku niebawem się pojawi ale muszę czekać na fotki od Beatki bo chyba przyznacie ze są one naj, naj .... , a opisik.......

Link to comment
Share on other sites

[b]Waldku[/b],

Serek mascarpone, to wloski serek smietankowy, ktory wlasnie jest podstawa tiramisu. :wink:
W przepisie mase z jajek z serkiem lacza jeszcze ze smietana, wiec najprosciej jest go pewnie zastapic smietana, ale obawiam sie, ze moze to nieco zmienic smak (ale mozna sprobowac polaczyc smietane z jakims innym neutralnym serkiem, zeby powstal serek smietankowy o konsystencji serka homogenizowanego). Ten serek jest trudno kupic w malych sklepikach, ale z pewnoscia znajdziesz go w hipermarketach, rozne firmy go produkuja i wloskie i polskie. :wink: :P

A zdjecia [b]Beatki [/b]sa bezkonkurencyjne, z czym chyba wszyscy sie zgadzaja! :D :P :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Niespodzianka do mnie dotarła :D

Kochani-zrobiliście to wspaniale :angel: Bardzo bardzo bardzo dziękuję za płytke- wszytko wspaniale zrobione :D Te zdjęcia, muzyczka... kurcze, aż brak słów... Naprawde wspaniałe :D Jeszcze raz bardzo dziękuję :D Wielkie brawa dla was :klacz:

Link to comment
Share on other sites

[b]Waldku, [/b]

Ja dzisiaj dostalam przesyleczke i bardzo, bardzo, bardzo slicznie za nie dziekuje :-). Wspaniale to wszystko opracowales i dopracowales!!!
Bedzie nam przypominac przemile chwile spedzone w Lipinach :-)
[b]
Jeszcze raz slicznie DZIEKUJEMY! [/b] :-)

B & M & M

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dopiero teraz dostrzegłem ten wpis.
[b]Maciek[/b]
W zesłym roku Aga zrobiła niespodziankę i Robert z Gosią.
W tym roku mi cos wpadło do głowy.
W przyszłym roku pewnie też bedzie zlot i Maciek będzie jego uczestnikiem, a niespodzianke pewnie ktoś też zrobi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...