Jump to content
Dogomania

Boi się własnego odbicia w lustrze


roots23

Recommended Posts

Help, co robic! Ostatnio zauważyłam taką oto sytuację: chcemy wyjśc na spacer, idziemy do przedpokoju, stajemy, ubieramy buty, pies zauważa swoje odbicie w lustrze, najpierw powarkuje, zaczyna szczekac, piszczec, nie wiem co robic, a niestety nie było w tym momencie możliwości odsunięcia się od lustra i musiałam chwilę przy nim stac, doszło do tego, że Dorcia się zsikała ze strachu (tak mi to wyglądało), kryła się za moimi nogami, piszczała, szczekała, warczała. Nie wiem co ją napadło, to już drugi raz i drugi raz się zsikała. Wcześniej nigdy czegoś takiego nie było, zawsze ubieram jej szelki przy lustrze-mam bardzo wąski i ciasny przedpokój. A nie mam możliwości nie przechodzenia obok lustra wychodząc na dwór. Co robic? Doszło do tego, że nie chce wejśc do przedpokoju, tak samo z powrotem do domu, nie chce wejśc do niego. nigdy tak nie było, zawsze jak ktoś przyszedł, to pierwsza leciała zobaczyc kto to. A teraz to tylko głowę podniesie i nie idzie, wygląda mi na to, jakby się bała.

Bardzo proszę o radę, bo nie wiem co robic, jest to kłopotliwe przy wychodzeniu z nią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roots23']oczekuję sensownej rady jak pozybc się tego problemu a nie uszczypliwości[/QUOTE]A ćwiczenie z psem i zasłoniecie lustra to wg. Ciebie rady bez sensu?? :-o
No to moze zakładaj psu worek na łeb i tak przeprowadzaj go przez przedpokój :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

a gdybyś tak przyzwyczaiła psa do tego, że odbicie jest fajne? Mam na myśli przekupienie psa smakołykami. Najpierw daleko od lustra, potem coraz bliżej. Jak zaczyna się bać, wracasz do tego miejsca w którym nic się nie dzieje. Możesz też tak jak radziły poprzedniczki odwracać uwagę zabawą. Może spróbuj jak wchodzicie do domu zacząć przed nią uciekać, zachęcać żeby weszła za Tobą - możesz smakołykiem albo podskokami, ucieczką, wariackim zachowaniem ;). Nie wiem na co Twoja sucz reaguje, ale powinnaś ją pozytywnie zmotywować.

POWODZENIA

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...