Jump to content
Dogomania

Wyksztuszanie flegmy/śliny.


Baski_Kropka

Recommended Posts

Mój Baski często wypluwa/wykrztusza flegmę. Taką ślinkę gęstą raczej przeźroczystą. Ma tak w sumie od małego. Czasem jak wypije wodę czasem bez konkretnej przyczyny. Pytałam się weterynarza co to może być...powiedział że być może zbyt szybko pije wodę i się krztusi...ale na tym koniec.
Chciała bym zasięgnąć opinii z innego źródła. Może ktoś miał z tym do czynienia. A może jakiś obecny weterynarz tutaj mógł by coś na ten temat powiedzieć.
Nie chciała bym żeby ktoś pomyślał że szukam problemu gdzie go nie ma. Ale czasem mnie to martwi, mam tego psa od szczeniaka i chyba w sumie od szczenięcia tak jest i zdarza się że nawet na to uwagi nie zwracam.
Czy może to mieć jakieś podłoże niepokojące czy po prostu to taka kwestia osobnicza, bo wymieniając uwagi z innymi właścicielami ich psiury też tak czasem mają...

Trenujemy z Baskim BJK, psiak uwielbia biegać kondycję ma dobrą szybko się regeneruje po biegu i ogólnie wysiłku. Ale zdarza mu się potem intensywnie wypluwać tą flegmę. Nie chciala bym mu krzywdy zrobić treningami :)

Link to comment
Share on other sites

Zwierzaki odrobaczam co kwartał wszystkie moje 3.
Karmie psiaki barfem, raz za jakiś czas dostana coś ugotowanego. Za dużo raczej nie dostaje, przynajmniej tak. Jest po kastracji więc trzymamy dietkę.
Nie dostaje też jedzenia przed treningiem, biegamy na czczo.

Na robaczki dostawał Paratex lub Cestal Plus jeśli dobrze doczytałam ;)

Ta wydzielina nie ma koloru jest przeźroczysta, i raczej bezwonna. Nie ma przy tym odruchów wymiotnych tylko po prostu jak by mu coś siedziało na gardle wykrztusza to i wypluwa, czasem zdarzy mu się za sobą posprzątać...

Wcześniej śmierdziało Baskiemu z pyska, ale obecnie przy surowym jedzonku problem zniknął prawie całkowicie ;)

Link to comment
Share on other sites

A co z węzłami chłonnymi podżuchwowymi sa powiększone?może jakieś przewlekłe zapalenie gardła?poproś o zbadanie krwi (morfologia) pokaże czy Twój pies walczy z jakimś stanem zapalnym;można pomysleć też o endoskopii
górnych dróg oddechowych, jesli Twój lekarz nie dysponuje mozna tez poprosić o rtg krtani,tchawicy i przy okazji płuc;badanie mniej inwazyjne od endoskopii a też dużo powie;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moj pie też tak ma. Kładzie się albo nos w trawę i tak jakby harcze a potem wypluwa sline z karmą. Nie wiem co robić już . Zadzwonie do weta. Delios ma tali zwyczaj nie gryzienia karmy tylko połykania w całości a potem nią żyga. :shake: Nie śpie tylko czuwam przy oknia mam nisko więc jak się krztusi to wyskakuje przez okno i sprawdam go. To tak jak my jak się zachłyśniemy czymś. ze czasami aż nas za wymioty bierze. Tak samo jest niestety z nim .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja bym stawiała na jakiś alergiczny stan.
Daj mu 2 razy dziennie po jednej tabletce Zyrtecu i zobacz czy nie przejdzie.
A czy on tego nie ma sezonowo?
Jak coś, to możesz zrobić wymaz z gardla albo po prostu w próbówkę do wymazów pobrać tę wydzielinę, którą wypluje Ci na podłogę.
Ja mam podobny problem. Niestety zaczęło się to po "plukaniu żolądka" siarczanem miedzi. Moim zdaniem ten siarczan musial coś podrażnić albo spowodować zachłyśnięcie. Albo diabeł wie czy wywolać z lasu alergię?
Ale suczydło miewa takie kaszle czasem mniejsze czasem większe.
Kiedyś byla leczona jakimś antybiotykiem dzialającym miejscowo.
Ale muszę powiedzieć, że ja jestem alergikiem i alergia (i praca jako nauczyciel) doprowadziła mnie nie raz do zapalenia krtani, gardla czy oskrzeli. Jak mam duży napad alergii, to lepiej, żebym od razu na zwolnienie szla, bo dwa czy trzy dni gadania, to jestem załatwiona.
Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

a ja tam myślę, że nie ma się czym martwic ;) endoskopia... matko jedyna ;) (ale nie podważam tej rady absolutnie) moja sunia też tak robi - tylko jedna, druga nie. Albo obie by tak robiły, gdyby nadal piły z miski. Bo ja mam krótkokufowe psiaki. Dopóki starsza piła z miski, często zdarzało się się zachłysnąć i później pluć taką flegmą ;) ale odkąd pije z poidła (obie tak piją) problem się skończył i nawraca, gdy np. na spacerze piją z miski ;)
mam małe psy, ale długowłose, więc długie wąsy w misce z wodą to kiepski pomysł ;) nie wiem, jakiego Ty masz psiaka, ale wnioskują z avatara - poidełko odpada ;) może postaw miskę wyżej ;)

Link to comment
Share on other sites

Przeszło...tz ostatnio problemu nie mam...ale wykliniłam sobie tak cwano...bo jak tak pluł i pluł.. no to najczęściej jak szybko albo dużo pił.. a najczęściej tak pił po treningu... i kiedy tak sobie pluł i nie umiałam go z tym uspokoić dałam mu łyżkę oleju na osmarowanie gardziełka... i przeszło. Teraz po treningu dostaje wode już razem z olejem...nie wiem od czego to zalezy, ale po prostu nie kaszle...no i trochę dłużej czekamy z piciem po biegu i spacerach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...