Jump to content
Dogomania

Trovet LRD


asher

Recommended Posts

[b]Czy ktos z was karmił psa ta karmą?[/b]

Na stronie dystrybutora jest napisane, żeby najpierw skonsultować się z lek. wetem i nie podawać dłużej, niz 8 tygodni...
Ja co prawda nie jestem biegła w te klocki, ale jak czytam skład tej karmy, to nie bardzo rozumiem, co czyni ją karma specjalistyczną i dlaczego nie powinno się jej traktowac, jak zwykłej bytówki? :hmmmm:

Wystosowałam juz zapytanie do dystrybutora, ale nie wiem, kiedy odpowiedzą, a chciałabym uzyskac info jak najszybciej, bo tylko do jutra moge zmienić zamówienie... A ta karma mnie kusi... :wink:

Dla porównania:

[u][b][color=darkblue]Trovet LRD[/color][/b][/u]

[u]Składniki:[/u] mięso z jagniąt ( pow. 40 % ), ryż , tłuszcz zwierzęcy , olej rybny, olej sojowy, minerały, witaminy, wysuszone drożdże piwne, przeciwutleniacze BHT i BHA

[u]Skład:[/u]
Białka 20,00 %
Tłuszcz 14,00 %
Włókno 1,00 %
Popiół 7,00 %
Witamina A 25 000 IU/kg
Witamina D 2 000 IU/kg
Witamina E 100.00 mg/kg
Wilgotność 9,00 %

[u][b][color=darkblue]ANF Lamb&Rice[/color][/b][/u]

[u]Składniki:[/u]
Mięso drobiowe ( kurczak ), jagnięcina , ryż browarniany, kukurydza, pszenica, pochodne warzyw, tłuszcz drobiowy ( konserwowany naturalnymi antyoksydantami - witamina E ), suszone jajka, mięso rybie, lecytyna, witaminy, minerały, drożdże.

[u]Skład:[/u]
Białka min.26.00 %
Tłuszcz min.15.00 %
Włókno max. 3.50 %
Popiół max. 8.00 %
Wilgotność max.10.00 %
Węglowodany max.48.00 %
Kwas linolowy min. 3.00 %

Do tego kupa minerałów i róznych witamin...
Może to właśnie ich brak w Trovecie powoduje, że nie powinno się tej karmy podawać przez długi okres czasu? Choć z drugiej strony w składnikach Trovetu wymienione są minerały...
HELP!!!

Link to comment
Share on other sites

asher,
trovet LRD ma w swym składzie witaminy i minerały niestety polski dystrybutor nie napisał pełnej analizy na swej stronie.
Zasadnicza różnica między ANF L&R i Trovet LRD jest to, że ta pierwsza ma w swym składzie kurczaka a druga tylko jagnięcinę ale czemu nie podawać dłużej niż 8 tygodni to nie wiem.
Na stronie czeskiej, z tego co zrozumiałam, było napisane, że można stosować dłużej ale po konsultacji z wetem.

Link to comment
Share on other sites

Trovet to karmy weterynaryjne i można je stosować pod kontrolą i tylko w określonych przypadkach. Akurat LRD to karma dla alergików zawiera jeszcze mniej białka (20%) niż karmy niskobiałkowe np ANF lamb%rice [u]min. [/u]26%
Z racji tego nie powinna być stosowana dłużej niż to jest konieczne.
Poza tym do produkcji karm weterynaryjnych stosuje się tylko okreslone produkty o wysokiej jakości (w tym wypadku mięso jagnięce i ryż),tak aby wyeliminowac produkty, które mogą wywoływać reakcję alergiczną.
Mozna to porównac do żywności przeznaczonej np. dla niemowląt lub starszych dzieci

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donya']Trovet to karmy weterynaryjne i można je stosować pod kontrolą i tylko w określonych przypadkach.[/quote]

Ja to wiem, ale chodzi mi o to, CO KONKRETNIE czyni tę karme weterynaryjną, w związku z czym, nie można jej podawać dłużej, niż jest to konieczne...
No bo chyba nie to, że:

[quote name='donya']do produkcji karm weterynaryjnych stosuje się tylko okreslone produkty o wysokiej jakości (w tym wypadku mięso jagnięce i ryż),tak aby wyeliminowac produkty, które mogą wywoływać reakcję alergiczną.
Mozna to porównac do żywności przeznaczonej np. dla niemowląt lub starszych dzieci[/quote]

:wink:

Rozumiem, że chodzi o tę niską zawartośc białka zwierzęcego?

Teraz karmie sukę Acaną - białko 23 proc., więc w sumie niewiele więcej...
Ale moja psica to już raczej seniorka (ON, ok 6-7 lat), więc tego białka chyba faktycznie powinno być więcej?... (choć tu juz zupełnie zgłupiałam - jedni piszą, że senior powinien dostawać sporo białka, ze względu na mięśnie, inni, że wręcz przeciwnie - mało, ze wględu na nerki... I bądź to człowieku mądry :roll: [size=2]BTW, czy białko, to inaczej proteiny?[/size])

No nic, zostanę w takim razie przy swoim zamówieniu - Bento Maxi Lamb&Rice, białko 24 proc. Pozyjemy, zobaczymy 8)

A nad Trovetem zastanawiałam się dlatego, że sucz prawdopodobnie jest alergiczką... Ale raczej uczulona jest na jakieś trawy, nie na żarcie - znów, jak rok temu, ma hot-spota :(
Choć z tolerancja pokarmową też różnie u niej bywa :roll:

Link to comment
Share on other sites

Asher - jak wygladaja u Twojego psa hot spoty? Koledze weci z vetserwisu zdiagnozowali to na podst. zdjec, a wokol niego sami weci od krow sa...
Beri tez niedlugo zacznie miec alergie :-?
Mysle, ze w tym najgorszym okresie uczuleniowym mozesz jej podawac tego troveta - mi go naprawde bardzo polecali weci dla Berci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher'][quote name='donya']Trovet to karmy weterynaryjne i można je stosować pod kontrolą i tylko w określonych przypadkach.[/quote]

Ja to wiem, ale chodzi mi o to, CO KONKRETNIE czyni tę karme weterynaryjną, w związku z czym, nie można jej podawać dłużej, niż jest to konieczne...
No bo chyba nie to, że:

[quote name='donya']do produkcji karm weterynaryjnych stosuje się tylko okreslone produkty o wysokiej jakości (w tym wypadku mięso jagnięce i ryż),tak aby wyeliminowac produkty, które mogą wywoływać reakcję alergiczną.
Mozna to porównac do żywności przeznaczonej np. dla niemowląt lub starszych dzieci[/quote]

:wink:

Rozumiem, że chodzi o tę niską zawartośc białka zwierzęcego?

Teraz karmie sukę Acaną - białko 23 proc., więc w sumie niewiele więcej...
Ale moja psica to już raczej seniorka (ON, ok 6-7 lat), więc tego białka chyba faktycznie powinno być więcej?... (choć tu juz zupełnie zgłupiałam - jedni piszą, że senior powinien dostawać sporo białka, ze względu na mięśnie, inni, że wręcz przeciwnie - mało, ze wględu na nerki... I bądź to człowieku mądry :roll: [size=2]BTW, czy białko, to inaczej proteiny?[/size])

No nic, zostanę w takim razie przy swoim zamówieniu - Bento Maxi Lamb&Rice, białko 24 proc. Pozyjemy, zobaczymy 8)

A nad Trovetem zastanawiałam się dlatego, że sucz prawdopodobnie jest alergiczką... Ale raczej uczulona jest na jakieś trawy, nie na żarcie - znów, jak rok temu, ma hot-spota :(
Choć z tolerancja pokarmową też różnie u niej bywa :roll:[/quote]

No właśnie chodzi oto co napisałam :P
Bardzo niska zawartość białka i dlatego nie powinno się stosować tej karmy dłużej niż to jest konieczne.
[b]I rodzaj białka.[/b] Bo własnie białka są czynnikiem wysoce alergizującym. Trovet zawiera tylko i wyłącznie jagnięcinę, która jest źródłem białka lub jak wolisz protein. Natomiast inne karmy w tym i karmy niskobiałkowe zawierają białka pochodzace też z innych źródeł np. białko sojowe. Białka sojowe jak wiadomo są białkami uczulajacymi nie tylko dla zwierząt ale także dla ludzi
Trovet stosuje sie u psów, u których nie wystarczy zmniejszyć ilośc białka ale również trzeba zmienić jego rodzaj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donya']No właśnie chodzi oto co napisałam :P
Bardzo niska zawartość białka i dlatego nie powinno się stosować tej karmy dłużej niż to jest konieczne.
[b]I rodzaj białka.[/b]
(...)
Trovet stosuje sie u psów, u których nie wystarczy zmniejszyć ilośc białka ale również trzeba zmienić jego rodzaj.[/quote]

Acha, czyli mówiąc językiem zrozumiałym dla przeciętnego zjadacza karmy :wink: Trovet LRD jest zbyt "uboga" w białko, żeby mogła byc stosowana, jako normalna karma bytowa? Znaczy się, do normalnego funkcjonowania zdrowego organizmu białko pochodzące tylko z jagnięciny (abstrahując od jego ilości) jest niewystarczające? Te inne białka, których w tej karmie nie ma, też sa niezbędne?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Znaczy się, do normalnego funkcjonowania zdrowego organizmu białko pochodzące tylko z jagnięciny (abstrahując od jego ilości) jest niewystarczające? Te inne białka, których w tej karmie nie ma, też sa niezbędne?[/quote]

NIE
Białko pochodzące z jagnięciny jest białkiem pełnowartościowym i NIE powoduje UCZULENIA. Stosowane jest w karmie Trovet LRD. Dlatego ta karma jest taka droga bo zawiera TYLKO jagnięcinę i nie zawiera domieszek innych białek.
Te inne białka, których w tej karmie nie ma, nie są niezbędne. Dodaje sie je do karm aby obniżyć ich cenę. Czyli białko pochodzące z mięsa zastępuje się białkiem roślinnym. I własnie te białka roślinne (o czym już pisałam) mają działanie uczulające.

Link to comment
Share on other sites

[b]donya[/b], tę stronę znam, tylko własnie tam nie ma wymienionych wszystkich karm weterynaryjnych :niewiem: W ofercie sklepów internetowych widziałam karmy Trovet, których na stronie dystrybutora nie ma :niewiem:

A wracając do Trovet LRD - zadałam pytanie, czy tę karme można stosowac jako bytówkę i ewentualnie dlaczego nie. To, że składniki są wysokiej jakości nie jest przeciez przeciwskazaniem do jej długotrwałego podawania psu? :niewiem:

[u]Powtórzę więc - czy chodzi o niską zawartośc białka???[/u] - w domyśle: zbyt niską, by organizm mogł w dłuższej perspektywie normalnie funkcjonować?

Link to comment
Share on other sites

Tak ta karma ma zbyt niską zawartość białka aby mogła być stosowana dłuższy czas
Ale napisałaś, że białko jagnięce ma zbyt mało białka, więc wyjaśniłam, że nie.
Pisałaś o innych karmach niskobiałkowych, więc wyjasniłam różnicę pomiędzy Trovet a karmą lamb & rice (własnie ta różnica polega na jakości białka dodawanego do karmy)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Mam prośbę czy zapytanie....Ostatnio strasznie cieżko jest z próbkami Trovet. Od 3tyg próbuję je dostać ale bez efektu. Czy ktoś, kto podaje LRD mógłby mi odsypać 500gr i wysłać pocztą? Zapłacę za karmę i za wysyłkę. Byłabym bardzo wdzięczna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...