Jump to content
Dogomania

szczaniaczek z metryczka.


Lena 01 04 09

Recommended Posts

witam!
kupiłam szczeniaczka z metryczka (jamnik standard) jest u mnie juz miesiac czasu, mam kopię przegladu szczeniat i pisze tam między innymi ,że szczenieta bez wad, zgryz i ogonki prawidłowe, ale od jakiegos czasu wyczułam u mojego szkraba jakieś skrzywienie na koncu ogona, teraz nie wiem co to może być? co mam z tym zrobić? mam zapomnieć o wystawach? bo słyszałam ,ze każda deformacja ogona dyskwalifikuje.

może pójść do lekarza wet. żeby to obejrzał?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zwierzaki050591']Myślę,że powinnaś zabrać psiaka do weta[/quote]


byłam u weta i wet powiedział ze to nie wada dziedziczna tylko musiało to wystapić w skutek przytrzasniecia drzwiami np.
ale wzorzec jamnika mówi, ze kazde załamanie ogona dyskwalifikuje psa.

co mam robić????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']Weź psa i pojedź w środę na sekcję do oddzialu w Warszawie (ul. Lubelska), do Pani sedziny Aleksandry Sękowskiej i poproś o obejrzenie ogona. Dyżur zaczyna się od 17:30.[/quote]


byłam juz i Pani powiedziała , że sunia jest sliczna ,ale niestety to załamanie ją dyskwalifikuje.

po czym dodała ,ale mozna próbować bo niektórzy sędziowie nie sprawdzaja ogonków.:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lena 01 04 09']byłam u weta i wet powiedział ze to nie wada dziedziczna tylko musiało to wystapić w skutek przytrzasniecia drzwiami np.
ale wzorzec jamnika mówi, ze kazde załamanie ogona dyskwalifikuje psa.

co mam robić????[/quote]

Cóż, w prv który wysłałąs do mnie twierdziłas, ze nie wet tylko hodowca i ze napewno wskutek przytrzasnięcia drzwiami :roll:

Link to comment
Share on other sites

Niestety przelamany ogon dyskwalifikuje jamnika z hodowli. Na wystawie jeśli sędzia spawdzi ogon (a naprawdę niewielu nie sprawdza - z polskich praktycznie wszyscy) otrzymasz dyskwalifikację.

Jamników z wadami ogona nie powinno się rozmnażać.

Z moich obserwacji wadę tą się dziedziczy - wprawdzie ojciec i matka mogą mieć ogony OK, ale brat/siostra miotowy ojca już nie.

Jako, że szczenię nie jest wystawowe, powinno być sprzedane taniej, moim zdaniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']Cóż, w prv który wysłałąs do mnie twierdziłas, ze nie wet tylko hodowca i ze napewno wskutek przytrzasnięcia drzwiami :roll:[/quo

Najpierw dzwoniłam do Hodowcy i powiedział mi ,że to w skótek przytrzaśniecia drzwiami. po czy udałam sie do kliniki ,by mógł to potwierdzic lekarz. i powiedział ,że to nie jest wada dziedziczna i mogło to stać sie np. przez przytrzaśniecie ogona.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lena 01 04 09'][quote name='karenina']Cóż, w prv który wysłałąs do mnie twierdziłas, ze nie wet tylko hodowca i ze napewno wskutek przytrzasnięcia drzwiami :roll:[/quo

Najpierw dzwoniłam do Hodowcy i powiedział mi ,że to w skótek przytrzaśniecia drzwiami. po czy udałam sie do kliniki ,by mógł to potwierdzic lekarz. i powiedział ,że to nie jest wada dziedziczna i mogło to stać sie np. przez przytrzaśniecie ogona.[/QUOTE]

Mogło. Nie musiało - równie dobrze może to być właśnie wada wrodzona.

Link to comment
Share on other sites

Po raz kolejny napiszę - nie każdy weterynarz to kynolog - nie musi wiedzieć co i jak w każdej rasie się dziedziczy.
70% wetów widząc rude jamnicze szczenię po rodzicach czarnych podpalanych stwierdziłoby, że to normalne :evil_lol:

[SIZE=1](Dla początkujących - ze skojarzenia 2 cz-p jamniorów NIGDY nie urodzi się rude szczenię. Może być tylko cz-p albo czekoladowe.)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

A ja nie rozumiem po co te dywagacje trwające od tygodnia. Jedno proste zdjęcie rtg rozwiałoby wszelakie wątpliwosci. Szczeniaka sie do takiego zdjecia nie zamula, sadza sie go, ogon nad i pod miejscem wątpliwym przykleja sie do blatu przylepcem, szczyla otula sie fartuchem zeby nie dostał niepotrzebnego promieniowania i juz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...