Jump to content
Dogomania

zwrot kosztów leczenia


Kosmaty Gałganek

Recommended Posts

[quote name='Aneta Nowak']Nie rozumiem na jakiej podstawie miałby ten zwrot kosztów nastąpić tak naprawdę, jesli pies został kupiony rok temu. [/QUOTE]
Twój brak rozumienia zaistniałej sytuacji nie zmienia faktu, że kobieta zapłaciła za towar, w tym przypadku za psa, dobrej jakości. Moim zdaniem jest podstawa do ubiegania się o obniżenia ceny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto']Twój brak rozumienia zaistniałej sytuacji nie zmienia faktu, że kobieta zapłaciła za towar, w tym przypadku za psa, dobrej jakości. Moim zdaniem jest podstawa do ubiegania się o obniżenia ceny.[/QUOTE]
Zrozumienie tej sytuacji jest u mnie większe niż Ci się wydaje,bo obecnie mam taki sam problem. Hodowca nie odpowiada za zdrowie psa sprzedanego przez całe jego życie. Jesli u psa ujawniła się choroba,na którą rodzice nie byli badani,a kupujący zdecydował się na zakup pomimo tego-to w czym problem? A jesli byli badani i choroba mogła wystapić w kolejnym pokoleniu-to kupującemu nikt do głowy broni nie przystawił,sam się na zakup zdecydował. Poza tym-nie na wszystkie choroby genetyczne można przebadac psy..i czasem jakas choroba wychodzi w kolejnym pokoleniu. i na to nikt wpływu niestety nie ma. Więc domaganie się zwrotu kosztów leczenia jest co najmniej nie na miejscu( z naciskiem na "domaganie").

P.S. po roku od kupienia psa obniżenie ceny? Czyli..po 5,7 i 10latach też? Bez przesady.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Mam takie pytanie zakupiłam psa z pseudo hodowli , nie spisana była umowa , okazało się że pies jest zainfekowany kokcylia w stopniu strasznym  , wyszukanie przyczyny złego stanu psa była dość kosztowna, łączna kwota opiewa na 1000 zł czy mogę od właściciela hodowcy żądać zwrotu kosztów za leczenie ?? Potwierdzenie zakupu mam przy rodowodzie gdzie jest też czip psa . 

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Aneta1109 napisał:

Mam takie pytanie zakupiłam psa z pseudo hodowli , nie spisana była umowa , okazało się że pies jest zainfekowany kokcylia w stopniu strasznym  , wyszukanie przyczyny złego stanu psa była dość kosztowna, łączna kwota opiewa na 1000 zł czy mogę od właściciela hodowcy żądać zwrotu kosztów za leczenie ?? Potwierdzenie zakupu mam przy rodowodzie gdzie jest też czip psa . 

1. pseudohodowla = pseudorodowód

2.brak umowy= jaki pies,jaki kot,jakie co????

2a. co to jest potwierdzenie zakupu,to zamiast umowy?

3.kokcyDia - leczenie to powinność opiekuna,a diagnozowanie jest proste - kał do badania i jest wynik na drugi dzień.

zwrot kosztów? - zapomnij.

i - przy okazji - zmień weta,bo ta cena za środki p/pasożytnicze jest z kosmosu...

Zdrowia dla psiaczka.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...