Jump to content
Dogomania

rozowa kkkkulkaaa.....RATUJCIE


Guciek

Recommended Posts

Czy nie ma możliwości aby jechać do weta do większego miasta jakiegoś?
Swoją drogą dluga ta żałoba. Lecznica gdzie my chodzimy dziś była nieczynna do 14 ( z powodu pogrzebu - lekarki pod komórką, gotowe w razie czego) a od 14 normalnie.
Ewa

Link to comment
Share on other sites

chyba nie beda robili-cena zabiegu-do 100zl wiec za tanio ze sterylka by wyszlo ;-) wet powiedzial ze moglismy zrobic operacje we wtorek ale taty nie bylo, ale mowil ze to nie jest takie pilne ze sunka moze od tego zdechnac wiec umowilismy sie na jutro o 8 rano. ja bede mdlala na historii w szkole!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote]chyba nie beda robili-cena zabiegu-do 100zl wiec za tanio ze sterylka by wyszlo[/quote]
A moze warto by z wetem porozmawiać? Lepiej zrobić dwie rzeczy za jadną narkozą. Tym bardziej, że skoro to nowotwór to nie wiadomo co się dzieje w środku... :roll:

Link to comment
Share on other sites

nie zebym sie nabijała... BRON BOŻE!!!

ale... wiem, tzn slyszalam, ze np. kobietom w czasie menopazy a nawet wczesniej i pozniej moze "wyleciec macica" :lol: nie wiem jak, moze sie obluzowywuje, nie mam pojecia! Jak kobitce sie tak stanie to macice umieszcza sie na swoim miejscu (tez nie wiem jak :wink:)

nie wiem jak u suk, czy moze macica "wyleciec" czy nie. Mam suczke 7 letnia i nigdy u niej takiego zjawiska nie zauwazylam, nigdy jej nic nie "wystawalo" niepokojącego... :roll:

[b]Gucio [/b]trzymam kciuki za operacje!!! Ja tez jestem za tym, zeby Twoj wet od razu ja wysterylizowal... :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

Coztego niezakapowałaś chyba z czego sie śiałam ;-) nie z tego że kobiety mają tę dolegliwośc... ;-)

Sunka miała juz operacje, mnie na historii musieli z klasywyprowadzać bo mdlałam ale to szczegoł ;-)
SUnka ma nowotwora wyciętego, bez sterylki. Potem dostała krwotoku to jej weto wsadził coś a'la tampon w cztery litery ;-) sama sobie skubana wyciągneła, bez niczyjej pomocy (universal dog :lol: ).

Normalnie biega, żyje, je pije-pies jaki był taki jest :D

Link to comment
Share on other sites

[b]Guciu[/b], teraz to już musztarda po obiedzie, ale moim zdaniem brak sterylizacji to powazny błąd :( Skoro narządy rodne rakowacieją, to najrozsądniej było się ich po prostu pozbyć... Nie bardzo rozumiem, czemu weterynarz tego nie zrobił... :niewiem:
Koszta pewnie byłyby wyższe, ale - tfu odpukać - jeśli suni zrobi sie kolejny guz? Co wtedy? Kolenje pieniądze do wydania, a co gorsza - kolejna operacja i obciążanie niemłodego już organizmu narkozą :(
Napisz coś więcej - co to konkretnie było?

No i cieszę się, że sunia dzielnie zniosła zabieg :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gucio']Coztego niezakapowałaś chyba z czego sie śiałam ;-) nie z tego że kobiety mają tę dolegliwośc... ;-)[/quote]
Zakapowałam, mnie ten temat po prostu nie śmieszy... mniejsza z tym...

Guciu, dowiedz się co to było i czy nie warto by się jednak zdecydować na tę sterylkę przed następną cieczką?
Cieszę się, że suńka dobrze znosła narkozę! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gucio']Ja wiem tyle-to był po prostu jakis nowotwór-mama nie pamieta czego.. :-?[/quote]
Guciu, poproś mamę aby zadzwoniła do wet. który przeprowadzał operację i dokładnie dopytała co to było. Ja wiem, że czasem właściciele czworonogów są tak przejęci zabiegiem, że nie pytają o podstawowe rzeczy. Czasem też niestety wet. nie udzielają nie pytani takich informacji uważając, że właściciel i tak nie zrozumie :evil: .
Świadomość tego jaki zabieg był przeprowadzany może kiedyś uratować Twojej suni życie (w przypadku komplikacji i koniecznej zmiany weta).
Ze względu na bezpieczeństwo psa (i komfort psychiczny właściciela :wink: ) warto dbać o wpisy w ksiązeczce zdrowia psa. Jeśli nie uczynił tego wet. :evil: to warto po rozmowie tel. odnotować wszystko dokładnie, nie zapominając o wpisaniu dat i stosowanych później leków.
Pozdrawiam, i życzę suni dużo zdrowia.

Link to comment
Share on other sites

Jak nowonarodzona :D jeszcze lepiej zanim tę kulke miała :)

W gwoli wyjaśnienia-100zł to za full wypas :lol: operacja+obcinanie pazurków+czyszczenie zębów (to ostatnie to jest odciążenie dla wszystkich których ona lizała lub ziewała w odległości ok 4 metrów od człwoieka :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...