Jump to content
Dogomania

Technik Weterynarii - Avangarda Katowice


Daja_

Recommended Posts

Mojita
chodziło mi o to ze wątek początkowo był tylko o Awangardzie i przez słuchaczy tworzony więc miałaś tam na jej temat info
nie pisała że nie warto pytać, zawsze warto
tak Awangarda rozwinęła sie na plus- jesli to co tu piszą ma odzwierciedlenie w rzeczywistości

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 533
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety Awangarda się nie otwiera w semestrze zimowym ani dzienne, ani zaoczne, ze względu na niewystarczającą ilość chętnych :(
Następne nabory będą w maju. Nie ma limitu wieku, ja mam w tym roku 40 i nie było problemu, ponoć w zeszłym roku kończył facet rocznik 66 :p

Link to comment
Share on other sites

Też to widziałam, dlatego kiedy składałam papiery pytałam ale powiedziała, że nie ma limitu :)
W poniedziałek podzwonię jeszcze po innych szkołach i popytam gdzie się otwierają te kierunki, jednak z założeniem rozpoczęcia od nowa we wrześniu dziennej. Różnice godzinowe sa ogromne - zaoczna ma 700 godzin, dzienna 1760!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='moniis']gosia2313 jak tam po semestrze?
Przetrwała Wasza grupa?:)
pozdrawiam:)[/QUOTE]

tsaaa przetrwała :/
Teraz mamy mieć praktyki z inseminacji, których NIKT nie wie gdzie zrobić, bo w mieście takiego dobrodziejstwa chyba się nie znajdzie. A praktyki z tego są tylko w Omedze - nie wiem kto i po jakie licho to wymyślił :/
Na oczy nie zobaczymy jak przeprowadza się inseminację, a potem mamy egzamin z tego zdawać.... powodzenia :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']tsaaa przetrwała :/
Teraz mamy mieć praktyki z inseminacji, których NIKT nie wie gdzie zrobić, bo w mieście takiego dobrodziejstwa chyba się nie znajdzie. A praktyki z tego są tylko w Omedze - nie wiem kto i po jakie licho to wymyślił :/
Na oczy nie zobaczymy jak przeprowadza się inseminację, a potem mamy egzamin z tego zdawać.... powodzenia :/[/QUOTE]

No właśnie wprowadzili głupie zmiany odnośnie praktyk...jak dla mnie mogły być tylko w lecznicy przynajmniej nie było problemu z ich znalezieniem( z resztą pracę brałam pod uwagę właśnie w lecznicy).A szkoła nie zapewni Wam praktyk,jak macie z tym problem?Tak powinno być,każda się tym reklamuje.
Mówili Wam już coś odnośnie ciągnika?Z tym też będzie jazda:/
Mimo wszystko gratuluję zaliczenia semestru i powodzenia w nowym:)kierunek fajny,warto się pomęczyć mimo wszystko:)

I to nie tylko w omedze tak jest,bo niestety wszędzie, od zeszłego roku:/rzeźnia też Was czeka:(

Link to comment
Share on other sites

Nie, o ciągniku nic nie mówili. Co do załatwienia praktyk przez szkołę to ktoś mówił, że jeśli sami sobie nie załatwimy to skierują nas do przychdni w której mamy zajęcia praktyczne, ale tam inseminacji nie zobaczymy, bo się jej tam po prostu nie robi. Ale mam nadzieję, że jednak uda się je załatwić :-)
Mam tylko nadzieję, że potem nie wyskoczą z praktykami w garbarni czy w rzeźni O.o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']Nie, o ciągniku nic nie mówili. Co do załatwienia praktyk przez szkołę to ktoś mówił, że jeśli sami sobie nie załatwimy to skierują nas do przychdni w której mamy zajęcia praktyczne, ale tam inseminacji nie zobaczymy, bo się jej tam po prostu nie robi. Ale mam nadzieję, że jednak uda się je załatwić :-)
Mam tylko nadzieję, że potem nie wyskoczą z praktykami w garbarni czy w rzeźni O.o[/QUOTE]

Na stówę będą w rzeźni 2 tygodnie i 4 tygodnie w lecznicy Wam zostanie według programu nauczania.Ten ciągnik też jest obowiązkowy,jazdy szkoła ma Wam zapewnić,spytajcie się a co:)pewnie Wam powiedzą nie prędko:/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']tsaaa przetrwała :/
Teraz mamy mieć praktyki z inseminacji, których NIKT nie wie gdzie zrobić, bo w mieście takiego dobrodziejstwa chyba się nie znajdzie. A praktyki z tego są tylko w Omedze - nie wiem kto i po jakie licho to wymyślił :/
Na oczy nie zobaczymy jak przeprowadza się inseminację, a potem mamy egzamin z tego zdawać.... powodzenia :/[/QUOTE]
Gosiu, skąd wiesz, że w Omedze załatwiają te praktyki? Czy to pewna informacja?
Zapisałam się od tego semestru do Profesjii i Omegi - w Profesji były już jedne zajęcia ale facet strasznie dużo błędów popełnia, takich wręcz podręcznikowych (nowy "nauczyciel"), a do Omegi idę dziś na pierwsze zajęcia i tam też jest podobno nowy nauczyciel ale, że nie jest wetem, to nie mamy w ogóle podane z kim i gdzie będą zajęcia praktyczne, o praktykach nie wspominając :(

Link to comment
Share on other sites

No bo tam chodzę :P Ale nie bardzo rozumiem pytanie. Chodzi Ci o to, że szkoła załatwi Ci miejsce jeśli sama nie znajdziesz?
O tym mówili jeszcze zanim się zapisałam. Tylko z tego, co ktoś w sekretariacie pytał to załatwią, ale w zawykłej przychodni gdzie tak czy siak inseminacji nie zobaczymy : ) Chyba, że ktoś coś przekręcił - ja takie coś usłyszałam.
Mam też w ramach zajęć odbyć 70h praktyk w przychodni.

Edited by gosia2313
Link to comment
Share on other sites

Pisałaś "Teraz mamy mieć praktyki z inseminacji, których NIKT nie wie gdzie zrobić, bo w mieście takiego dobrodziejstwa chyba się nie znajdzie. A praktyki z tego są tylko w Omedze" zrozumiałam, że tylko Omega załatwia praktyki z inseminacji..
To nie załatwia? :/

A z kim masz/miałaś anatomię i chów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']Anatomię i Chów mam z weterynarzem z Katowic, chyba z lecznicy Pawet.


Chodziło mi o to, że podobno tylko w omedze są praktyki z inseminacji, ktoś tak mówił, ale glowy nie dam bo z tego co pisała moniis wychodzi że wszędzie będą /lecznica,rzeźnia,inseminacja/[/QUOTE]

Dokładnie tak,ja dowiedziałam się o tym w awangardzie.I z tego co pamiętam to były 4 tygodnie w lecznicy i po 2 w rzeźni i zakładach świadczących usługi unasienienia zwierząt.
Od nich tez się dowiedziałam o obowiązkowych jazdach ciągnikiem,chyba 20h to było,ale to ma szkoła załalwić,mimo że na początku mi tam gadali,że to słuchacz ma sobie, to sam zorganizować we własnym zakresie taaaaaa ...może jeszcze ma sobie samemu za to zapłacić? bez komentarza...jakiś bałagan tam mieli:/

Przyznam szczerze,że ja przez te zmiany zrezygnowałam na razie z tego kierunku,poszłam na kosmetykę,ale możliwe że jeszcze pójdę i na ten,bardzo bym chciała:)praca w lecznicy dla zwierząt i zoo,to moja wymarzona praca:)

Link to comment
Share on other sites

Własnie wróciłam z zajęć w Omedze..
Niestety, praktyki samemu załatwiamy i na razie jeszcze nie wiadomo gdzie ale facet od anatomii (a zarazem nasz opiekun grupy) powiedział, że na 100% nie w rzeźni. Zajęć praktycznych (tzw. pracowni) też nie ma, tylko on przyniesie na lekcje slajdy.. Do dupy takie "pracownie" :(
Zostaję więc chyba w Profesji, bo tu przynajmniej mamy pracownie w gabinecie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mojita']Własnie wróciłam z zajęć w Omedze..
Niestety, praktyki samemu załatwiamy i na razie jeszcze nie wiadomo gdzie ale facet od anatomii (a zarazem nasz opiekun grupy) powiedział, że na 100% nie w rzeźni. Zajęć praktycznych (tzw. pracowni) też nie ma, tylko on przyniesie na lekcje slajdy.. Do dupy takie "pracownie" :(
Zostaję więc chyba w Profesji, bo tu przynajmniej mamy pracownie w gabinecie.[/QUOTE]

Trochę dziwne.. Ja miałam pracownię zootechniczną w przychodni, tylko było tego dużo mniej niż w planie. Bo w przychodni byliśmy ile? Z 2 godziny a godzin w planie to było ho ho i trochę. Z tych zajęć to pokazano nam tylko jak zakładać EKG, o rodzajach znakowania zwierząt, szyliśmy świńską nogę z jakieś nie wiem 20-30 minut.
ZDECYDOWANIE ZA MAŁO TEJ PRAKTYKI!

Edited by gosia2313
Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']Trochę dziwne.. Ja miałam pracownię zootechniczną w przychodni, tylko było tego dużo mniej niż w planie. Bo w przychodni byliśmy ile? Z 2 godziny a godzin w planie to było ho ho i trochę. Z tych zajęć to pokazano nam tylko jak zakładać EKG, o rodzajach znakowania zwierząt, szyliśmy świńską nogę z jakieś nie wiem 20-30 minut.
ZDECYDOWANIE ZA MAŁO TEJ PRAKTYKI! :/[/QUOTE]

Gosia, czekaj, bo ja się już troszkę pogubiłam :D
Ty jesteś w Omedze czy Awangardzie? I na którym semestrze?

Edited by Mojita
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

gosia2313,doszły mnie słuch,że w omedze macie jakieś zajęcie w tygodniu,to prawda?
Kurde zastanawiałam się nad tą szkołą,jak skończę kosmetykę,ale jak w tygodniu ma coś być ,to nie dam rady:/
W ogóle ,jeśli to prawda,to czysta chamówa z ich strony:/

pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

W tygodniu? Mamy ale to jest w ramach zajęć praktycznych (nie praktyk) które z oczywistych (czasowych) powodów nie mogą być w weekendy. Umawiamy się w tygodniu w lecznicy, przychodzą pacjenci i "paczymy" :D :P
Wiadomo , że część ludzi pracuje więc nie jest w stanie tych godzin wyrobić :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moniis']No właśnie,przecież są ludzie co pracują!Pewnie przy zapisywaniu o tym nie powiedzieli?
Fajne takie zajęcia w lecznicy,muszą być:)no ale jak w tygodniu,to ja odpadam:(

dzięki za info:)[/QUOTE]

Oczywiście, że nie . Dopiero teraz jak już od jakiegoś czasu o tych zajęciach w tygodniu wiedzieliśmy dostaliśmy do wypisania dokument, że się na to zgadzamy :\
Tak samo jak teraz dopiero dostaliśmy maila, że mamy zapłacić jakieś ubezpieczenie (ahh taki niebezpieczny kierunek, naokoło krowy, trzoda aż strach!) oczywiście maila dostaliśmy parę dni przed upływem terminu :| No comment

Link to comment
Share on other sites

Wszędzie w tych szkołach, lecą sobie w kulki,a później się dziwią,że ludzi coraz mniej:/masz rację bez komentarza
pewnie ja o ubezpieczeniu tez się dowiem,dopiero w drugim semestrze,ale przynajmniej wiem,że mnie to czeka

Gosia jak Wam powiedzą w końcu o ciągniku,to daj znać:)z góry dziękuję:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...