Jump to content
Dogomania

Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2


dog_master

Recommended Posts

[quote name='betty_labrador']aa, ja to zawsze przekręcam ta nazwę ;) a jednak Derwent ;)

ale Ty masz te ołówki czy chciałaś sobie kupić dopiero?[/QUOTE]

Chcę sobie kupić jakiś zestaw, najbardziej jestem przekonana do Kooh-i-nor i właśnie natknęłam się na Derwenty i dlatego pytam. ;)

Link to comment
Share on other sites

Źrenicy ten Twój qń nie ma:eviltong: Dorób ja a będzie od razu lepiej i nie bój się kontrastów i nie obrysowywuj blików na oczach konturem:eviltong:
Taka szybciuchna 20-sto minutówka
[IMG]http://img714.imageshack.us/img714/3677/skoczek.jpg[/IMG]

Labek tworzy się ale papier tak śliski, że [SIZE=1][COLOR=Plum]kurwicy można dostać
[img]http://img64.imageshack.us/img64/2741/labek.jpg[/img]
[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']poszukaj faber castel, najlepsze ołówki jakie do tej pory miałam ;)[/QUOTE]

Strasznie drogie, na allegro 12 sztuk kosztuje ok.50zł. Dobrze rysuje mi się też Staedtlrami, ale taki sam komplet kosztuje ok. 60zł, a Koh-i-noory (24) kosztują ok. 40zł, więc chyba zostanę przy nich.

Czym różni się gumka chlebowa od zwykłej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiulka']Strasznie drogie, na allegro 12 sztuk kosztuje ok.50zł. Dobrze rysuje mi się też Staedtlrami, ale taki sam komplet kosztuje ok. 60zł, a Koh-i-noory (24) kosztują ok. 40zł, więc chyba zostanę przy nich.

Czym różni się gumka chlebowa od zwykłej?[/QUOTE]
tak, tylko u mnie zanim zatemperuje się koh-i-noor nie ma połowy ołówka.... a faber castella zatemperujesz raz ;) poza tym po co ci cały zestaw, szczególnie h do rysowania sierści? weź mniej a lepsze- opłaci ci się ;)

gumka chlebowa słyży do cieniowania przede wszystkim, no i nie niszczy struktury kartki jak biała

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']tak, tylko u mnie zanim zatemperuje się koh-i-noor nie ma połowy ołówka.... a faber castella zatemperujesz raz ;) poza tym po co ci cały zestaw, szczególnie h do rysowania sierści? weź mniej a lepsze- opłaci ci się ;) [/QUOTE]

Święta racja. Nawet nie musisz kupować zestawu tylko na sztuki. Ja tak robię. Rysuję 8B, 6B Faber Castell i 2B automatem i wystarcza mi to w zupełności. Poza tym ołówek koh i noora wystarczał mi na góra 3 rysunki a teraz te co mam Faber Castella mam kilka tygodni i są jeszcze długaśne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaMasel']Święta racja. Nawet nie musisz kupować zestawu tylko na sztuki. Ja tak robię. Rysuję 8B, 6B Faber Castell i 2B automatem i wystarcza mi to w zupełności. Poza tym ołówek koh i noora wystarczał mi na góra 3 rysunki a teraz te co mam Faber Castella mam kilka tygodni i są jeszcze długaśne.[/QUOTE]

mi koh-i-noory wystarczają na 3 użycia :evil_lol: teraz mam taki ogryzek 2cm z gibającym się gryfem, niezatemperowany, bo muszę mieć 8b jakieś na wszelki wypadek, bo w tym sklepie w którym się zaopatruję innego niż koh nie ma : P

pokrzywione rochę wyszło, i mało kontrastowe... sylwetki wybaczcie, pierwszy raz coś takiego robiłam ;)
[IMG]http://i303.photobucket.com/albums/nn144/martyna2196/DSC_7077.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']tak, tylko u mnie zanim zatemperuje się koh-i-noor nie ma połowy ołówka.... a faber castella zatemperujesz raz ;) poza tym po co ci cały zestaw, szczególnie h do rysowania sierści? weź mniej a lepsze- opłaci ci się ;)

gumka chlebowa słyży do cieniowania przede wszystkim, no i nie niszczy struktury kartki jak biała[/QUOTE]

Na chwilę obecną sierści nie zamierzam rysować, bo za nic bym tego zrobić nie umiała :diabloti: Teraz mam tylko zakres B i HB, w sumie nie najgorzej, ale trudno zrobić np. kontury czy bardzo ciemne miejsca. Chciałam zestaw, żeby próbować, jakimi będzie mi najlepiej rysować poszczególne elementy.

AgaMasel - Twoje rysunki są tak szczegółowe i tak ładne, że nie dziwie się, że tak szybko ołówek zużywasz. Mi po 3 "rysunkach" zostało 3/4 ołówka :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

To już nawet nie chodzi o szczegółowość, ale o to, że koh-i-noora często się łamią.
Psiulka nie narzekaj na swoje rysunki tylko się pochwal.
Dla śmiechu pokaże jak ,,rysowałam'' 3 lata temu. To są moje jedne z najbardziej udanych rysunków z tamtego okresu :evil_lol:
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5434/fryzjpg.jpg[/img]
[img]http://img269.imageshack.us/img269/9885/kotia.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Aga Masel 20 minutówka świetna! a labek... nie mogę się doczekać jak skończysz!

Unbelievable (grrr bardziej skomplikowanego nicku nie mogłaś wymyślić?:evil_lol: wolałam ten stary:eviltong:) portrecik jest śliczny, sylwetka po prawej najlepsza, ale wydaje mi się, że gdybyś pogrubiła im łapy (całe) byłoby o niebo lepiej, właściwie całkiem ładnie ;)

a co do ołówków... kupiłam tydzień temu 5B z faber castell i ... zgubiłam. nie zdążyłam nawet kreski narysować! :placz: 2 zeta jak psu w ... kupe :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaMasel']Portret super. Jeszcze jakby był większy kontrast to już całkiem. Sylwetka psa po prawej najlepsza, ale środkowa to Ci nie wyszła :P[/QUOTE]taak, wiem, skopałam :evil_lol: wybrałam złe zdjęcie do rysunku : P prawa była ostatnia więc się już trochę rozrysowałam ;)

w ogóle nie wiem czy ktos zauważył że to ten sam pies? :evil_lol:
[quote name='psiulka']Na chwilę obecną sierści nie zamierzam rysować, bo za nic bym tego zrobić nie umiała :diabloti: Teraz mam tylko zakres B i HB, w sumie nie najgorzej, ale trudno zrobić np. kontury czy bardzo ciemne miejsca. Chciałam zestaw, żeby próbować, jakimi będzie mi najlepiej rysować poszczególne elementy.[/QUOTE]
kup co dwa, np. 2b, 4b, 6b, ekonomiczniej : P
[quote name='AgaMasel']To już nawet nie chodzi o szczegółowość, ale o to, że koh-i-noora często się łamią.
Psiulka nie narzekaj na swoje rysunki tylko się pochwal.
Dla śmiechu pokaże jak ,,rysowałam'' 3 lata temu. To są moje jedne z najbardziej udanych rysunków z tamtego okresu :evil_lol:
[/QUOTE]
dokładnie, drewno się sypie a gryfle łamią- jedym słowem do tyłka ;) już nawet gorszej jakości koh-i-noory są lepsze
geometrycznie :evil_lol:

[B]Fizzy[/B] modelka ma szczuplutkie łapki ;)

Link to comment
Share on other sites

Też coś tak mi się zdawało, że to Su :cool3:.
A co do ołówków koh-i-noor to potwierdzam, że strasznie się łamią :angryy:. Kupiłam sobie jakiś czas temu zestaw, większość to miękkie ołówki i kilka H, nawet jeden F jest :razz:, ale 8B praktycznie nic nie rysowałam, bo musi być w środku jakoś połamany, temperuję i nic, już połowy ołówka nie mam :lol:. No i strasznie się rozcierają, Unbelievable kiedyś też o tym pisała.

Z Koh-i-noor mam jeszcze kredki akwarelowe i nie wiem czy to w wypadku takich kredek normalne, ale jakby szybko się "ścierają", gdybym częściej ich używała, to pewnie dawno by się skończyły.


Ostatnio rysowałam kolejny portret i doszłam do wniosku, że strasznie sztucznie wychodzą mi usta i oczy, więc postanowiłam to sobie poćwiczyć :evil_lol:.

[IMG]http://img31.imageshack.us/img31/3218/img5362vo.jpg[/IMG]

[IMG]http://img697.imageshack.us/img697/1613/img5364m.jpg[/IMG]

Ten zarost jakiś taki niefortunny wyszedł :mad:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...