Jump to content
Dogomania

Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2


dog_master

Recommended Posts

[quote name='LeCoyotte']wydaje mi się, że zbyt słabo wypełniasz pastelą fakturę papieru. Na oczach jest inaczej, MZ lepiej. I sierść mogla by być bardziej uwidoczniona (poszczególne włosy)



Jak na pierwszy raz to bardzo dobrze. Za mało jest cieni na twarzy, np pod włosami, pod palcami, przez co trochę płasko wyszło. Wygląda jakby ta pani trzymała przed sobą maskę w tej ręce;)
I czemu ona nie ma rzęs?:evil_lol:



święte słowa:cool1: Zanim się nie nauczysz porządnie rysować kreską, nigdy niczego nie rozmazuj



[IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/allegro/026bee1b.jpg[/IMG][/QUOTE]

dziękuje za rady. Mógłbyś mi powiedzieć na jakiej kartce narysowałeś tego seterka ? Jest niesamowity!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']
faktycznie, teraz głowa lepiej wygląda, a jeśli chodzi o ramiona to wg. mnie są ok, ale ja wolę "szerokich" facetów więc moje zdanie sie nie liczy :P[/QUOTE]

jasne że się liczy!:multi: dzięki!

Betty również dziękuję za miłe słowa:loveu: i śliczny jest twój kot:loveu: ma takie głębokie oczy:cool3:

i small.... wyżeł jest NIEZIEMSKI! cudowny, naprawdę jak żywy, ma piękne oczy, nos i pysk wyglądają jak prawdziwe:loveu: i cieniowanie cudowne! to chyba jednak zdjęcie a nie rysunek:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela L&L']dziękuje za rady. Mógłbyś mi powiedzieć na jakiej kartce narysowałeś tego seterka ? Jest niesamowity!!![/QUOTE]

tego rysowałem na papierze do pasteli z naturalnym wykończeniem 160g/m2, format A4

[B]smallpati,[/B] zwykły papier nie nadaje się do pasteli;) pokaż fotkę, z której rysowałaś wyżełka, wydaje mi się, że jest krzywy;) chyba że to takie zdjęcie

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]jasne że się liczy!:multi: dzięki!


i small.... wyżeł jest NIEZIEMSKI! cudowny, naprawdę jak żywy, ma piękne oczy, nos i pysk wyglądają jak prawdziwe:loveu: i cieniowanie cudowne! to chyba jednak zdjęcie a nie rysunek:razz:[/QUOTE]

teraz ci zostało to najgorsze bo tło :diabloti: powodzenia

dziękuje ;)

[QUOTE][B]smallpati,[/B] zwykły papier nie nadaje się do pasteli;-) pokaż fotkę, z której rysowałaś wyżełka, wydaje mi się, że jest krzywy;-) chyba że to takie zdjęcie [/QUOTE]

wszystko się nadaje, sama rysuję na zwykłych kartkach, podobie z ołówkiem, zlaeży tylko od preferencji, niektórzy lubią profesjonalne bloki czy kartki a mi najbardziej pasuje zwykły papier do druku

no i tu pojawia się problem :evil_lol: to zdjęcie z internetu, nie zapisałam go i nie mam bladego pojęcia gdzie ono było, więc możesz miec zabic ale szukac nie będę bo nie chce mi się :eviltong:

Co mas zna myśli mówiac krzywy? ogólnie pies miał tak głowę ustawioną

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']
wszystko się nadaje, sama rysuję na zwykłych kartkach, podobie z ołówkiem, zlaeży tylko od preferencji, niektórzy lubią profesjonalne bloki czy kartki a mi najbardziej pasuje zwykły papier do druku
[/QUOTE]
po to są różne rodzaje papierów, żeby z nich korzystać:cool3: A do akwareli użyjesz papier z drukarki? Olej położysz na papier do ołówka, albo co gorsza na papierze ksero? Ok można i tak:eviltong: Do szybkich szkiców do szuflady ok, można, ale nie do "właściwego" dzieła;)

[QUOTE]
no i tu pojawia się problem :evil_lol: to zdjęcie z internetu, nie zapisałam go i nie mam bladego pojęcia gdzie ono było, więc możesz miec zabic ale szukac nie będę bo nie chce mi się :eviltong:

Co mas zna myśli mówiac krzywy? ogólnie pies miał tak głowę ustawioną[/QUOTE]
krzywy, tzn. albo (jego) prawe oko za nisko, albo lewe za wysoko, albo krzywy nos:lol:. Ale to szczegół, bo ogół jest extra;)

[quote name='AgaMasel']
LeCoyotte chyba już wstawiałaś tego setera albo gdzie indziej widziałam ten rysunek ale nie zmienia to faktu, że cudowny:loveu:[/QUOTE]

dziękuję bardzo;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']tego rysowałem na papierze do pasteli z naturalnym wykończeniem 160g/m2, format A4

[/QUOTE]


wow, przesliczny ten setterek :loveu::loveu:

jakiej formy ten papier?

dzieki LeCoyotte . Wlasnie oczy to sie postaralam, a reszte chcialam jakos delikatniej, ale nie mam koncepcji.

Ela dawaj konia ktorego teraz wykanczasz :razz:

Small cudnie wyszedl Ci ten łyżewek :)

Fattyciak tez fajnie rysujesz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']aaaa nie pamiętam:shake: kupuję pojedyncze arkusze A4 albo A2 i wycinam do A3/A4, jutro może będę w plastycznym to sprawdzę;)[/QUOTE]


a chyba ze w ten spoosb :} ja to kurde sie ostatnio zapuscilam w rysowaniu :/ nie chce mij sie, i cos mi ine wychodzi. No jedynie te oczy :evil_lol:

dzieki za sprawdzenie :) bede dźwieczna ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]po to są różne rodzaje papierów, żeby z nich korzystać:cool3: A do akwareli użyjesz papier z drukarki? Olej położysz na papier do ołówka, albo co gorsza na papierze ksero? Ok można i tak:eviltong: Do szybkich szkiców do szuflady ok, można, ale nie do "właściwego" dzieła;-)
[/QUOTE]

dlatego piszę że to zależy od preferencji, jeśli ktoś lubi twardy papier to na takim rysuje, ale to nie oznacza że pastelami nie da się tworzyć na kartkach do druku, jak pisałam, sama używam takiego papieru bo jest mi najwygodniej, mam bloki specjalne ale z nich nie korzystam ;)
Jeśli chodzi o farby to chyba jest naturalne że taki papier się nie nadaje, ale pastele i ołówek to "suche" narzędzia pracy więc nie widzę problemu.

P.S co masz na myśli pisząc "właściwe" dzieło :evil_lol: takie które sprzedajesz czy dajesz komuś? jeśli tak to takie też wykonuje na zwykłym papierze,no może nie sprzedaje bo nie uważam żeby moje prace były godne pieniędzy, ale czasami rysuję coś dla kogoś i wtedy używam tego co zawsze :p

[QUOTE]krzywy, tzn. albo (jego) prawe oko za nisko, albo lewe za wysoko, albo krzywy nos:lol:. Ale to szczegół, bo ogół jest extra;-) [/QUOTE]
nie, krzywy nie jest, ma takie ustawienie głowy więc wszystko się lekko przesuwa ;)

dziękuje


[QUOTE]
Small cudnie wyszedl Ci ten łyżewek :smile:[/QUOTE]

[QUOTE]smallpati super. Wcale nie jest krzywy[/QUOTE]

thnx ;)


[QUOTE]nie wiem czy się na to zdecyduję:eviltong:[/QUOTE]

spróbuj, bo bez tła to tak pusto :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']
P.S co masz na myśli pisząc "właściwe" dzieło :evil_lol: takie które sprzedajesz czy dajesz komuś?
[/QUOTE]
Tak - takie, które rysuję dla kogoś. Nie dam komuś pracy na zwykłym kawałku papieru:eviltong: ew. ołówek jeszcze ujdzie;)

[QUOTE]
nie, krzywy nie jest, ma takie ustawienie głowy więc wszystko się lekko przesuwa ;)

[/QUOTE]

nie nie o to mi chodzi, że jest w takiej pozie, bo to widać;) zobacz tu: [url]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/b22bc4bf.jpg[/url] krzywa kufa jak nic:eviltong: zakładając, że oczy są równo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']Tak - takie, które rysuję dla kogoś. Nie dam komuś pracy na zwykłym kawałku papieru:eviltong: ew. ołówek jeszcze ujdzie;)

[/QUOTE]

no ja dostałam ołówkiem na zwykłym i jestem zachwycona:loveu::loveu::loveu:ale to były stare czasy:diabloti:zaraz Ci ślę PW:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ariss']no ja dostałam ołówkiem na zwykłym i jestem zachwycona:loveu::loveu::loveu:ale to były stare czasy:diabloti:zaraz Ci ślę PW:cool3:[/QUOTE]

to nie był zwykły papier:eviltong: Canson 120g/m2 do ołówka/pasteli. Od zawsze na nim rysuję i bardzo go lubię;)

[quote name='smallpati']LeCoyotte no może i jest trochę krzywy

Nie widze nic złego w rysowaniu na zwykłym papierze prac nawet jeśli one są przeznaczone dla kogoś innego, sama mam takie prace (m.in od betty) na zwykłym papierze i nie wygląda to źle, wręcz powiem że całkiem fajnie[/QUOTE]
sucha pastel się nie trzyma zwykłej kartki tak jak papieru do pasteli i się prędzej czy później trochę obsypie i może się zmienić kolor i w ogóle popsuć efekt. Wiem bo próbowałem kiedyś narysować na zwykłym;) jest za gładki

Link to comment
Share on other sites

Co to papierów. Farbami nie maluje wcale więc się nie odzywam. Pastele olejne tylko na specjalnym ze względu na to, że lepiej się trzymają takiego. Suche: tu rożnie. Najczęściej zwykły ale trzeba najpierw taki blok w papierniczym wymacać. Przy odrobinie szczęścia można znaleźć papier o idealnej fakturze za grosze, ale jeżeli zależy mi na kolorowym tle to biorę specjalny bo kolorowe nieśliskie ciężko dostać. Ołówek na zwykłym, bo nie widzę różnicy między nim a specjalnym do ołówka, poza ceną:oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...