Jump to content
Dogomania

Góralski szał w Zakopanem...Zabił psy na oczach turystów..


Evelin

Recommended Posts

[URL]http://polskalokalna.pl/news/zabil-psy-na-oczach-dzieci,1338874[/URL]


Trudno to skomentować..
Szkoda,ze nie publikuja adresu tej kwatery,z pewnoscią żaden przecietnie myslacy człowiek by sie tam nie pojawił.
Niestety w Polsce kary za znecanie się nad zwierzetami są śmiesznie niskie :(
Nieadwno oburzałam się na okrucienstwo chińczyków,a okazuje się ,ze wystarczy dobrze sie rozejrzec u siebie..
Podły jest ten swiat...

Link to comment
Share on other sites

taa... to w Zakopanem, a u mnie na wsi? Nie dość że masa psów ginie pod kołami samochodów (w tym mój pierwszy pies, Reksio [*] ) to w dodatku także je zabijają. Nieraz słyszałam że niektórzy zabijają jakiegoś psa bo np. zagryzał kury, albo był poprostu niepotrzebny... :angryy: Czasami aż mi się płakać chce jak pomyśle co im te biedne zwierzątka zawiniły że oni je zabijają :placz: Także to tylko po to napisałam że nie tylko dzieją się takie rzeczy od czasu do czasu jak im sie uda to odnotować i napisać w internecie czy w prasie. Takie rzeczy dzieją się niestety na codzień w niejednej polskiej wsi i nikt nic z tym nie robi. Żeby nie było pretensji, ja nic z tym nie robie gdyż mam 14 lat, nikt mnie nie będzie brał na poważnie, a rodzice nie kochają psów tak jak ja i nie są skłonni zadzwonić w odpowiednie miejsca. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='goldi1270']Żeby nie było pretensji, ja nic z tym nie robie gdyż mam 14 lat, nikt mnie nie będzie brał na poważnie, a rodzice nie kochają psów tak jak ja i nie są skłonni zadzwonić w odpowiednie miejsca. :([/quote]

wystarczy, że już to widzisz... i taka pozostaniesz - dorośnieszi możesz zacząć to zmieniać :razz:
adresu nie da się jakoś ustalić ;) - sorki nie oglądałem - bo na dziś miałem dość wrażeń z okrucieństwem a i Zakopiec po Jędrku już mi przeszedł z wypoczywania. Wolę DŚ i ok. Karpacza:):diabloti:

Link to comment
Share on other sites

niestety mentalność ludzi ww pokroju nie ulega zmianie ... możemy podpisywać petycję żeby zaostrzyli w końcu prawo za takie bestialstwo

[URL="http://www.petycje.pl/petycja/2517/wysokie_kary_za_zabicie_i_maltretow"]::::::www.petycje.pl::::::Wysokie kary za zabicie i maltretowanie zwierząt.[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Oto czwarta część odpowiedzi. ministerstwa..Załamać się można,ze właśnie takie podejście prezentują...
Jak widać, wszystko jest w porządku i są zadowoleni z procedur..
[IMG]http://bublewicz.eu/templates/131/files/media/zwierzeta%204.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Straszne :-( :mad: tacy ludzie to nie wiem co za serce mają :shake: pewnie w ogóle nie mają :angryy: Przepisy powinny być zaostrzone :-o 2 lata za takie coś? :???: za to to nie wiem jaka kara powinna być i w zależności od rodzaju przestępstwa :nonono2:
Faceta za kratki a potem do leczenia :-x A jeżeli macie podobne sytułacje jak ta to piszcie do TOZ wystarczy napisać e-maila na tą stronkę [URL="http://www.toz.pl/?menu=kontakt&zwierzaki=zwierz%EAta"]<strona TOZ>[/URL]
a jak zapomnicie adresu to wystarczy w google wpisać TOZ i tam stronka wyskakuje i na niej z lewej menu 3 od dołu to kontakt ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Goldi1270 ! U mnie we wsi jest tak samo :( Kiedyś zginoł mi pies, który zabił trzy kury u mojego sąsiada... Po tygodniu przepadł bez śladu i nikt nie wie co się z nim stało :( są podejrzenia, że to właśnie mój sąsiad ponieważ jak idę z moim psem to się wydziera, żeby kur nie ganiał i grozi, że się z nim rozprawi... Jednak to tylko podejrzenia, bo nie tylko on tak się drze, ale i inna baba, która lubi mojego psa, ale nie lubi jak zobaczy, że mój pies odwraca głowę w stronę jej kur. Nic z tym zrobić nie mogę bo nie mam dowodów :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Także uważam że przepisy nie są doskonałe ale w wypadku bardzo wyraźnego znęcania się nad zwierzęciem można doprowadzać do ukarania sprawcy ale powiedzmy sobie szczerze czy wielu z nas miałoby ochotę zadać sobie trud rzeczywiście podjąć jakieś poważniejsze kroki w celu utemperowania oprawcy czy wolałoby sobie jedynie ponarzekać na forum.Kary być może są niskie ale nawet taka niska kara jest dla sprawców dolegliwością czasami wcale nie taką niską.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...