Jump to content
Dogomania

Sunia na śmietniku w Egipcie


soboz4

Recommended Posts

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dzwoniła do mnie koleżanka, obecnie jest na wakacjach w Egipcie i ma olbrzymi problem, zaopiekowała się sunią, szczeniakiem żyjącym w strasznych warunkach na śmietniku, bardzo się przywiązała do psiaka i chciałaby go przywieźć do Polski, tylko nie wie jak, czy ktoś mógłby mi wskazać jaką drogę prawną ma przebyć? Rezydenta jest całkowicie przeciwna i nie chce jej pomóc, czy możliwe jest przywiezienie psa do POLSKI????[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Będzie do mnie dzwonić za 2 – 3 dni może ktoś by mógł mi pomóc co ona ma zrobić![/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Niewiele zrobi, bo loty czarterowe, wiec mala szansa na mozliwosc przewozu zwierzecia, pies powinien byc co najmniej kilka tygodni po szczepieniu na wscieklizne, zaczipowany przed szczepieniem i z paszportem.
Do tego dochodzi kontrola weta tuz przed wyjazdem.

PS. Biorac pod uwage szanse przetrwania tamtejszych bezdomnych psow, najbardziej humanitarne byloby uspienie.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co się orientuję Egipt jest krajem uznanym za kraj z podwyższonym ryzykiem występowania wścieklizny, i wjazd z psem z takiego kraju do UE jest związany nie tylko ze szczepieniem na wściekliznę i wyrobieniem paszportu, ale też z wykonaniem badań określających poziom przeciwciał na wściekliznę (wjechać można bodajże 3 mieś od zrobienia badania). Dowiedz się w naszej ambasadzie czy coś się nie zmieniło, ale do niedawna tak właśnie to wyglądało:shake:
[URL="http://www.wetgiw.gov.pl/files/2085_psy,%20koty,%20fretki_warunki%20przywozu_02_2009.pdf"]przepisy wjazdowe
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja mam problem zbliżony.
Wczoraj wróciłam z Ukrainy. Tam na mojej drodze znalazł się bezdomny szczeniak...udało mi się ulokować go u Franciszkanów w okolicy Halicza. Zobowiązałam się załatwić weterynarza- szczepienia, sterylizacja (suczka), bo tabletki na odrobaczanie kupie tutaj i wyślę. Teraz szukam weterynarza w Stanisławowie i za nic nie mogę znależć w internecie (mam tez problem z cyrylicą)...
Możecie jakoś pomóc?
z góry dziękuję
Dorota

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj zapytać przez to forum ukrainskie:
[url=http://www.dogicat.org/forum/]DogiCat.org • Главная страница[/url]
lub w ambasadzie/konsulatach Ukrainy:
[url=http://www.msppu.org.ua/article/19]MSPPU - Ambasada i Konsulaty UA w Polsce[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...