Jump to content
Dogomania

Arwena Diamond Passion FCI - Mój malutki skarbek <3 .


Princess_York

Recommended Posts

Widzę że tu ciekawe tematy się rozwijają :p

Dla mnie Gracja jest bardzo ładna, może to nie "ten typ" jeśli chodzi o kanony wystawowe, ale ja nie patrzę pod tym kątem, dla mnie ładny pies musi mieć w sobie "to coś". Ja lubię takie słodkie buźki, i Gracja dla mnie taką ma ;) I chwali Ci się to Klaudia, że potrafisz obiektywnie spojrzeć na swoje psy, ocenić że ten się nadaje do tego, a tamten do czego innego... Tym bardziej że wiem jak ciężko jest ocenić obiektywnie swojego psa - bo też mam takowego - co prawda nie wystawowy, no ale ciężko mi jest znaleźć w nim jakieś wady (chociaż niektórych z nich jestem świadoma, ale i tak na pewno wielu z nich nie zauważam ;) [mówię tu o wyglądzie w zgodności ze wzorcem FCI, bo w wyglądzie burka-towarzysza-przyjaciela Lucky jest idealny i nie ma żadnych wad ;)]).
W ogóle to jest dosyć drażliwy temat, bo jak zauważasz wady swojego psa to ci zarzucą że marudzisz i nie doceniasz tego co masz, bo to twój pies i powinien ci się podobać; a jak wad nie zauważasz, to jesteś zapatrzonym w swoje psy snobem, co to uważa że jego psy są najpiękniejsze :lol:

Ale tak poza tym wszystkim to nie to ładne co ładne, tylko co się komu podoba :) Każdy ma swój typ, swoją wizję psa danej rasy, i to jest fajne, bo każdy wybierze sobie psa z takiego skojarzenia jakie będzie mu odpowiadało :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Karolina.']Widzę że tu ciekawe tematy się rozwijają :p

Dla mnie Gracja jest bardzo ładna, może to nie "ten typ" jeśli chodzi o kanony wystawowe, ale ja nie patrzę pod tym kątem, dla mnie ładny pies musi mieć w sobie "to coś". Ja lubię takie słodkie buźki, i Gracja dla mnie taką ma ;) I chwali Ci się to Klaudia, że potrafisz obiektywnie spojrzeć na swoje psy, ocenić że ten się nadaje do tego, a tamten do czego innego... Tym bardziej że wiem jak ciężko jest ocenić obiektywnie swojego psa - bo też mam takowego - co prawda nie wystawowy, no ale ciężko mi jest znaleźć w nim jakieś wady (chociaż niektórych z nich jestem świadoma, ale i tak na pewno wielu z nich nie zauważam ;) [mówię tu o wyglądzie w zgodności ze wzorcem FCI, bo w wyglądzie burka-towarzysza-przyjaciela Lucky jest idealny i nie ma żadnych wad ;)]).
W ogóle to jest dosyć drażliwy temat, bo jak zauważasz wady swojego psa to ci zarzucą że marudzisz i nie doceniasz tego co masz, bo to twój pies i powinien ci się podobać; a jak wad nie zauważasz, to jesteś zapatrzonym w swoje psy snobem, co to uważa że jego psy są najpiękniejsze :lol:

Ale tak poza tym wszystkim to nie to ładne co ładne, tylko co się komu podoba :) Każdy ma swój typ, swoją wizję psa danej rasy, i to jest fajne, bo każdy wybierze sobie psa z takiego skojarzenia jakie będzie mu odpowiadało :)[/QUOTE]
Ja też umiem swojego psa ocenić i nie koniecznie na plus . Ale co innego jakby Gracja była cała czarna i rozumiecie nie podobna do wzorcowego Yorka ,a jest podobna :p . Kudły zapuścić ,podćwiczyć i iść na jakieś wystawy ,chociażby dla samej zabawy :) .
[quote name='chrupcia']hehe, ale jakoś mnie to rozjaśniło w głowie ;)

ale i tak prosiłabym o fotke jak to jest zrobione :p[/QUOTE]
Okej dam jak jakąś zrobie :) .

Link to comment
Share on other sites

Widzisz Martyna nie każdemu wystarczy pies "podobny" do wzorca.. Ja też nie jestem ze swoich psów zadowolona więc po co je pokazywać? Ni to przyjemność dla mnie ni dla nich.. Buff owszem - umie się pokazać ale czy lubi tu już mam wątpliwości :shake:
Ale robienie championatu na siłę? Tego w ogóle nie rozumiem :shake: Ok , można sobie pojeździć dla przyjemności ale mając przeciętnego psa nie liczyłabym na jakiekolwiek sukcesy. Ja osobiście wiem, że moje psy na championat nie zasługują więc na kiego wydawać kasę i tracić czas? Wolę te pieniążki sobie odłożyć i kupić takiego psa, który bez większych problemów ten championat zrobi ;)

Link to comment
Share on other sites

Okej ja wiem że z niektórymi się nie uda. Ja poprostu piszę na sobie tzn. ja lubie jeździć i jeżdze ,a jestem uświadomiona że Arwena jakiejś większej kariery nie zrobi, ale poprostu wierze w nią i chce spróbować, jak nie to z inną tak jak piszesz ;) . Ale skoro wiem że Arwene na coś stać ,bo jest ładna ,umie się pokazać tylko musi się zamknąć i jakieś dodatkowe ćwiczenia się przydadzą ibędzie dobrze to czemu nie ? :) . Ja tam już nawet nie mówie o championatach ,tylko o jakiś lokatach ,2 czy 3 (już Arwena była na kilku lokatach więc jest to możliwe) . A jak się trafi 1 to super .Dużo psów z wiekiem pięknieje i wtedy ma osiągnięcia.
Że pieniądze .. no fakt wystawianie psów to nie jest takie tanie hobby,ale nie mam z tym jakiegoś problemu wielkiego .
Może to jest też to że to mama jest skarbonką .. Ale za większość to ja ze swoich odłożonych płace .
No nie wiem ,dla mnie to jest tak właśnie jak piszę .

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny a teraz pytanie z innej beczki ,jeżeli ma się psa zza granicy i chce się wystawiać w Polsce to płaci się w euro czy w złotówkach ?
Przeczytałam na jakimś forum coś takiego :
"Co do wystaw to możesz wystawiać psa w Polsce nawet jeżeli jest zarejestrowany w innym kraju,tylko ,że za psa nie rejestrowanego w Polsce zapłacisz więcej."

Czyli mogę płacić w złotówkach ale najpierw muszę psa zarejestrować w Polsce ? :lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karkakarka']nIE BARDZO ROZUMIEM...chodzi ci o psa kupionego za granicą? Bo jeśli tak to wydaje mi się, że takiego psa po prostu rejestrujesz w zk (kosztuje to drożej niż rejestracja psa kupionego w polskiej hodowli) i możesz go normalnie wystawiać w Polsce, a ceny są takie same jak za psa z Polski[/QUOTE]
Tak o to mi chodzi :) . Zobaczymy w swoim czasie o co chodzi :) . Bo troche mnie to martwiło .. Zagraniczni wystawcy płacą o wiele więcej za swoje psy ... I dlatego pytałam :lol:
[quote name='agamewa']Cześć Arweny:)hmm..czyżby jakiś psiaczek zagraniczny się szykował:cool3:[/QUOTE]
szykuje się szykuje :-D . Powoli ale zawsze .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...