Jump to content
Dogomania

jak nauczyć psa, żeby spał w wyrku?


BM.

Recommended Posts

Od kilku dni mam pieska ze schroniska. Ma kilka lat, ale poniżej 5. Był to pies podwórkowy, a teraz jest w mieszkaniu. Dostał wyrko, ale chyba nie wie że to jest jego. Daję mu tam jego piłke, smakołyki, ale on zabiera i ucieka gdzie indziej.
Dzisiaj w nocy musiałam spać w dużym pokoju z powodu gości. Tu też stoi wyrko. Widzialam że na godzinę się w nim położył. Tylko ten jeden raz.
Normalnie to śpi koło mnie, pod moim łózkiem (może mu się z budą kojarzy), pod stołem, obok krzesła, no różnie. Nie odstępuje mnie na krok i może na razie jest wystraszony i nie zauważa wyrka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BM.']Od kilku dni mam pieska ze schroniska. Ma kilka lat, ale poniżej 5. Był to pies podwórkowy, a teraz jest w mieszkaniu. Dostał wyrko, ale chyba nie wie że to jest jego. Daję mu tam jego piłke, smakołyki, ale on zabiera i ucieka gdzie indziej.
Dzisiaj w nocy musiałam spać w dużym pokoju z powodu gości. Tu też stoi wyrko. Widzialam że na godzinę się w nim położył. Tylko ten jeden raz.
Normalnie to śpi koło mnie, pod moim łózkiem (może mu się z budą kojarzy), pod stołem, obok krzesła, no różnie.[/QUOTE]
Przywykł do budy wiec mu ją daj ;)
Można kupic klatkę i wstawic do niej legowisko.
Tańszym rozwiazaniem byłoby skonstruowanie "budy" nad legowiskiem wykorzystując dwie ściany pokoju, jakiś mebel (fotel, krzesło, półke z mebli itp) i koc, obrus czy jakas narzute. Wejście do "budy" powinno byc tak usytuowane żeby pies mógł obserwowac co sie dzieje w pomieszczeniu. Moze takie zaciszne miejsce mu sie spodoba.[QUOTE] Nie odstępuje mnie na krok i może na razie jest wystraszony i nie zauważa wyrka?
[/QUOTE]
To dla niego trudny okres - zmiana warunków, same nowości...
Pomozesz mu w przystosowaniu uczac go jak najszybciej prostych komend. Jak bedzie umiał "siad","leż", "zostan" zacznij go uczyc zostawania w konkretnym miejscu i komendy "na miejsce" czy "do siebie" (w znaczeniu zasuwaj na legowisko)





[quote name='OlaandSolo']hmm...

ciężka sprawa
a zachęcałaś tak jak szczeniaka?
smakołyki itp?[/QUOTE]
[QUOTE] Daję mu tam jego piłke, smakołyki, ale on zabiera i ucieka gdzie indziej. [/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Z tego co widzę po avatarku to pies ma dość długą sierść, może mu gorąco i zamiast na legowisku woli położyć się na podłodze?

Ogólnie tak jak pisała [B]puli[/B], spróbuj mu [I]skonstruować budę[/I] i powinno być ok. Oczywiście dużo nagradzania ! ;)

Link to comment
Share on other sites

a ma w tym poslanku jakis kocyk?
Moj Brunus na golym poslanku sie nie polozy ,pcha sie tam gdzie moze pokopac i sobie sam jagdyby ''poscielic'':), ma obecnie dwa kocyki i podusie w swoim ''wyrku'' ,w ktorym zasypia,ale w nocy i tak przychodzi do nas i pcha sie pod koldre:loveu:

ps.tez byl dorosly gdy trafil do nas ze schronu,ale odrazu wiedzial ,ze poslanko jest jego i sluzy do spania :)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj spróbuję nauczyć go "siad", jutro "leżeć", itd. Mam nadzieję, że pójdzie sprawnie :)
Potem będzie nauka korzystania z wyrka.
A jak myślisz? jak początkowo zrobię mu taką budę nad wyrkiem, to z czasem przywyknie, że to jego miejsce i będę mogła zabrać to z góry?

Tylko nie wiem czy on będzie tam w nocy spał, bo jak na razie to śpi pod moim łózkiem zwinięty w kuleczkę. W nocy może sobie tam spać, ale psu potrzebny jest chyba takiw łasny kąt, żeby wiedział, że to jest jego i mu nikt tego nie odbierze.

No a ze smakolykami to niesttey ucieka.

[SIZE="1"]Ale może są postępy, bo wczoraj chciał wyrko zgwałcić [/SIZE]:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...