Jump to content
Dogomania

Chihuahua krótko- i długowłosa (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Kenduś

Recommended Posts

Przed chwila przeczytałam ok. 1/3 "poradnika" i mogę z calą odpowiedzialnością stwierdzić,że jest to polączenia róznych opisów rasy wziętych z internetu bez składu i ładu.Jest tam rozdział zatytuowany CHARAKTER.Stwierdzam,że sa to dokładnie słowo w slowo przepisane moje zdania napisane gdzieś w opisie rasy w internecie( nie pamiętam już dokładnie gdzie).Opis zaczyna się od slów "Mały piesek o wielkim sercu.... "a kończy zdaniem,"reasumując chihuahua to wspaniała rasa mądrych,zdrowych i niekłoptliwwych piesków dla każdego" Osoby piszącej poradnik nie było nawet stać nawet na wyrażenie tej samej myśli swoimi słowami!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='dorbin']


[URL="http://www.chihauhau.republika.pl/inni.html"]http://www.chihauhau.republika.pl/inni.html[/URL]


tutaj mozna przynajmniej tematycznie poczytać
DOKŁADNIE TO SAMO

Ciekawe nie ?

[/quote]

Dla mnie maksymalnie wkurzajace.
Pytaja mnie ludzie czasem, czy moga wykorzystywac moje teksty na swoich stronach i ja sie zwykle zgadzam pod nastepujacymi warunkami:

1.tekst ma byc bez skrotow lub ze skrotami zaakceptowanymi przeze mnie
2.ma byc odnosnik do mojej strony
3.ma byc udostepniony bezplatnie (na stronie www).

A tu ktos sprzedaje moje teksty bez mojej wiedzy i zgody.
Napisalam do tej pani, ktora wystawia i powiedziala, ze to jej znajoma popelnila ten utwor. Dziwnym trafem pod probka tekstu bylo to samo nazwisko ktorym firmowana byla aukcja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kayla']Dla mnie maksymalnie wkurzajace.
Pytaja mnie ludzie czasem, czy moga wykorzystywac moje teksty na swoich stronach i ja sie zwykle zgadzam pod nastepujacymi warunkami:

1.tekst ma byc bez skrotow lub ze skrotami zaakceptowanymi przeze mnie
2.ma byc odnosnik do mojej strony
3.ma byc udostepniony bezplatnie (na stronie www).

A tu ktos sprzedaje moje teksty bez mojej wiedzy i zgody.
Napisalam do tej pani, ktora wystawia i powiedziala, ze to jej znajoma popelnila ten utwor. Dziwnym trafem pod probka tekstu bylo to samo nazwisko ktorym firmowana byla aukcja.[/quote]

Rozmawiałam o tym z olchą, kiedy można było kupić ten "poradnik" :roll: na allegro, próbka tekstu, którą ta osoba przesyłała mailem, to był Twój tekst :angryy:. Nawet po przebudzeniu od razu wiedziałabym, gdzie go na Twojej stronie znaleźć! :shake:

Link to comment
Share on other sites

Pani Elzbieta deklarowala sie udostepnic poradnik i ja sie zglosilam ze chetnie zbadam "zawartosc cukru w cukrze" i nie dostalam.
A co do ksiazki - he he, napisalam troche na mojej stronie i mam pomysly na jeszcze pare rzeczy (ludzie pytaja mnie o niezwykle inspirujace rzeczy w mailach ;-) np. dlaczego tak wazne sa dla mnie "konwenanse i papiery" przy rozmnazaniu pieskow). Ale tworze te strone dla przyjemnosci, glownie wlasnej, i frajde mi sprawia, jesli komus sie przydaja wiadomosci. Mam tez nadzieje, ze nie ma tam jakichs glupot. Zdarzylo mi sie juz zmieniac pewien rozdzialek, kiedy ktos mnie przekonal, ze nie mam racji :-)

Link to comment
Share on other sites

To wszystko przez ten zart Samby. Powiedziala kiedys, ze "te pieski powinny sie nazywac Chi Hau Hau, bo tak szczekaja, ze az snieg topnieje". Chciala mi dokuczyc, ale strasznie mnie to rozbawilo i postanowilam tak nazwac moja strone :-)
Mialo to zabawne konsekwencje, np co jakis czas pisza do mnie ludzie mowiac, ze w nazwie strony jest blad (na co odpowiadam z godnoscia, ze nazwa rasy jest wszedzie pisana prawidlowo, a swoja strone moge sobie nazwac jak chce). Z drugiej strony widzialam juz na sieci ogloszenia "Kupie psa rasy Chi Hau Hau". :-D

PS. Ja tu sobie pisze, a poradnik w miedzyczasie doszedl.

Link to comment
Share on other sites

Zaczelam przegladac poradnik (a mialam juz isc spac...) i pierwszy odnosnik jest do strony [URL="http://www.chihuahua.pl"]www.chihuahua.pl[/URL]. Takiej strony nie ma...

Olbrzymi kawal jest z [URL="http://www.naszepsy.pl"]www.naszepsy.pl[/URL]

Ten kawalek mnie szczegolnie wzruszyl:

[quote]ja marzyłam, by mój chihuahua miał nietypowe ubarwienie (wzorzec dopuszcza wszystkie kolory i ich mieszanki), dlatego spodobał mi się popielaty piesek.[/quote]
Kuna, przeciez to ja pisalam o moim Bonusie (ktory zreszta w miedzyczasie z popielatego zrobil sie plowy, szkoda). Mogla przynajmniej wycinac takie osobiste fragmenty...

I jeszcze - moje wywody przecinalam wierszykiem o szczeniatkach. Pani wierszyk wyciela poza linijka "czwarte - bez ogonka" ktora pojawia sie ni stad ni z owąd...

Link to comment
Share on other sites

reasumujac - strony od 17 do 32 sa zywcem skopiowane ode mnie, lacznie z moimi prywatnymi uwagami i moimi podzekowaniami dla mojego weterynarza...:angryy:
W dodatku jest napisane, ze to ze strony [url]www.chihauhau.pl[/url] (to nie jest adres mojej strony...)

Link to comment
Share on other sites

Dostałam odpowiedż z ALLegro w sprawie "skóra z bernrdyna". Stwierdzili,że aucja została usunięta,przepraszają za zaistniałą sytuacje i proszą aby ich w przyszłości zawiadamiać,gyby ponowne aukcje się pojawiły.

Link to comment
Share on other sites

Kayla, ja to bym chyba do sądu podała niby autora tego poradnika
Toż to plagiat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Właściwie nie wiem , czy dobrze nazwałam "autora"
Może by tak "ściągacza"????:angryy: :angryy:


Mnie tez bardzo zdziwiły te osobiste zdania , które słowo w słowo sa gdzie indziej (nap u ciebie, ale nie tylko)

Tu nie chodzi o to ze to tylko 8 zł
Duzo , nie dużo
Ale jakaś przyzwoitośc obowiązuje chyba?
Gdyby chociaż komus chciało sie to wydrukować , to zrozumiałabym chociaż koszty druku.
CXiekawe jakie inne poradniki ten ktoś ma w swojej ofercie
A swoja droga ktoś mił niezły pomysł zarabiania bez wysiłku niezłej kasy
Bo jalby tak pomnożyć te 8 zł razy ileś tam ciekawych i nieświadomych, że to samom mają w internecie????

Szkoda słów


A zapomniałam podziekować za przesłanie niby poradnika pani Eli:cool1:
Dziękuję

Link to comment
Share on other sites

Nie chodzi mi o to, ze ona zarabia, a ja nie ;-)
Raczej o to, ze wziela moj tekst, starsznie go okaleczyla i sprzedaje jako wlasny. A ja czuje sie z nim zwiazana uczuciowo i nie podoba mi sie ta sieczka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elżbietarusos']NUTASOB , ja będę wrzucać zdjęcia , a Ty je podpisuj.

[IMG]http://img48.imageshack.us/img48/758/img40569kg.jpg[/IMG][/quote] sunia jako szczeniaczek 8 tygodniowy ważący 450 gram.Teraz ma 4 miesiace ,musi jeszcze podrosnac ,żeby napisać o niej cos wiecej

Link to comment
Share on other sites

Zastanawialiscie sie kiedys jak wyglada frisbee z chihuahua?
Bo ja wlasnie tak sobie to wyobrazalam:
[url]http://www.funiaste.net/2006/luty/27/[/url]
i na tej stronie filmik "wreszcie pies sie przydal" (nie da rady podac linku wprost do filmiku, bo strona zabezpieczona przed takimi trikami).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elżbietarusos']Ta dlugowłosa , to szczenię z mojej hodowli , które obecnie jeszt w Szwecji.

[IMG]http://img293.imageshack.us/img293/8886/bild2347ty.jpg[/IMG][/quote] Myszka ta to miała charekterek .
Suczka z hodowli Elzbiety z nażeczonym w Szwecji./Daj te zdjęcie z dzieckiem/.
No cóż my szukamy szczeniaczków daleko .Ale i polskie szczeniaczki podbijają serca daleko poza granicami polski.

Link to comment
Share on other sites

NUTASOB , zdjęcia , które mi przesyłasz otwierają się u mnie okolo 30 minut , są tak duże .
Wczoraj już straciłam cierpliwość i zaprzestałam, ale nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa.

KAYLA , wiem co czujesz.
Ja wraz z mężem napisałam ksiażkę o buldożkach francuskich.
Wydawcy kilkakrotnie próbowali zmienić tekst ( a to tytuł , a to formę na przystępniejszą , a to dodanie jakiejś bzdurnej reklamy)
Rezultat był taki , że zrezygnowaliśmy ze sponsorów i wydaliśmy ją za własne pieniadze , by nikt nam jej właśnie nie " okaleczył " .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elżbietarusos']Mąż NUTASOB


[IMG]http://img115.imageshack.us/img115/8102/tataipsy26ur.jpg[/IMG]

i ich cziłki ( ta na jego ramieniu to Myszka )[/quote]

Prosze skupmy się tylko na cziłakach,a nie na moim meżu.
Wnuczek już pobiera lekcje jak hodowac cził...One są wszędzie ..U nas
nie ma zycia bez tych rozrabiaków.
A Myszka jak guru stoi ponad wszystkimi,nie ma się co dziwić ,przejęła
nawyki od swego hodowcy...........

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...