Jump to content
Dogomania

Jak zrobić samodzielnie smycz i obrożę dla psa :)


vege*

Recommended Posts

[quote name='Onomato-Peja']Po co robić, skoro można kupić za 10 zł i wspomóc schroniskowe spanielki ?
10 zł to nie aż tak strasznie dużo :D[/QUOTE]

Chyba się skuszę :evil_lol: Ale nie teraz, może w niedalekiej przyszłości np. na mikołajki kupię Goldiemu jakąś cud-obróżkę ;)

Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie, jeżeli to głupie pytanie, ale się nie znam nic a nic.
Czym się szyje skórę? Grubą skórę. Często widzę do kupienia ręcznie szyte, porządne skórzane obroże, czyli dać się musi :)
A mam starą skórzaną obrożę, którą swojego czasu przeróbkami strasznie oszpeciłam i chciałabym to naprawić, jako źe to jest 4 lub 4,5cm szerokości dobrej skórzanej obroży - tylko brzydkiej ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='goldi1270']BobowitaMW : Mam do ciebie wielką prośbę :) Mogłabyś napisać tą instrukcję jak zrobić taką obrożę? Są przecudne a może i mi się uda coś zrobić ;)[/QUOTE]
W sumie mogę wstawić, nie jest to tajemnica ;) Zwłaszcza, ze jakiś czas temu już gdzieś tam wrzucałam instrukcję :) Zapraszam: [URL="http://pl.tinypic.com/useralbum.php?ua=IjK%2B1gpq4XSlseeIYi84bQ%3D%3D&page=2"]obróżki i smyczki - Album - TinyPic - [/URL] są zdjęcia z gazety ;) Po kliknięciu się powiększają :)

[quote name='Onomato-Peja']Po co robić, skoro można kupić za 10 zł i wspomóc schroniskowe spanielki ?
10 zł to nie aż tak strasznie dużo :D[/QUOTE]
Dokładnie! :cool3: Dzięki za reklamę :)

[quote name='goldi1270']
Chyba się skuszę :evil_lol: Ale nie teraz, może w niedalekiej przyszłości np. na mikołajki kupię Goldiemu jakąś cud-obróżkę ;-)[/QUOTE]
Trzymam za słowo! :razz:

Link to comment
Share on other sites

Odechciało mi się :cool3:
Ale z racji, że robie od wczoraj (xdd) barnsoletki z muliny, zrobię też obrożę, tyle, ze rozłoże to na kilka dni, bo jedną małą bransoletke robię dwie godz. więc ... :roll: W dodatku to musi być dłuższe i grubsze ;p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='BobowitaMW']Dzięki :) I powodzenia! :)


Czego się nie da? Półzacisku? Ja głównie pz robię :eviltong: :cool3:[/QUOTE]

Chodzi chyba o to, że nie da się zrobić obroży, że nie umie :eviltong:
Ja spróbuję z muliny zrobić :) Tylko nie wiem jaki kolor... czarno-niebieski (oczojebny) czy czarno-różowy (tez oczojebny) :cool3: Wzór to będzie ukośne paski - ide na łatwiznę xdd

Suka ma taki kolor sierści: [url]http://i47.tinypic.com/10ek2sp.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jami']Chodzi chyba o to, że nie da się zrobić obroży, że nie umie :eviltong:
Ja spróbuję z muliny zrobić :) Tylko nie wiem jaki kolor... czarno-niebieski (oczojebny) czy czarno-różowy (tez oczojebny) :cool3: Wzór to będzie ukośne paski - ide na łatwiznę xdd

Suka ma taki kolor sierści: [URL]http://i47.tinypic.com/10ek2sp.jpg[/URL][/QUOTE]
Skoro dla suki, to z niebieskim :cool3: :eviltong: Aby zaprzeczyć stereotypowi różu ;) Chyba, ze wolisz iść w "tradycję" - wtedy z różem ;)

A jesli robisz z muliny, to chyba sporo Ci jej zejdzie... ;)

[quote name='mpati123']A z czego ty to robisz? Chodzi mi o rodzaj materiałów...[/QUOTE]
ja robię z tzw. "sznurków odzieżowych" ;) Np. tutaj można je kupić :[url]http://www.bazardekoracji.pl/cat-pol-1189086018-SZNURKI-LINKI-ZYLKI-sznurki-odziezowe.html[/url] :) Ale można je nabyć w każdej pasmanterii. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunshine']Ja tez głosuję za czarno- niebieskim :D
A powiedzcie mi o ile się mniej więcej skraca linka podczas plecienia?
np. gdybym chciała upleść 2metrową smycz ile linki potrzebuję?;p[/QUOTE]
Wg. "wzoru" na 50cm obroży, czy smyczy, potrzebne jest 160cm sznurka. Z proporcji można policzyć ;) Aha! Tylko, że to, co wyjdzie, to długość 1 sznureczka, a na obrożę/smycz potrzeba (w zależności o szerokości i sznurka) od 4-10 sznurków. ;) Mówiąc po ludzku. Robię 50cm obrożę o szerokości 2cm. Biorę (wg. moich sznurków) 8 sznurków, każdy o długości 160cm. :) Mam nadzieję, ze napisałam jasno ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...