Jump to content
Dogomania

Jak zrobić samodzielnie smycz i obrożę dla psa :)


vege*

Recommended Posts

[B]Kesja[/B] - a dużo tych tasiemek chcesz kupować? Jak tylko na przód do norwegów, to nie warto. Ale można skorzystać z okazji i kupić sobie trochę innych tasiemek, wtedy już bardziej się opłaca.

Dziękuje, mi tez się podoba. ;) Ale lepiej by wyglądała na jakimś psie, kotom bardziej pasują cieńsze.

Dzisiaj Luna mnie zaskoczyła. Na dworze śnieżyca, ogromne zaspy, a ona chce spacerować! O_o Ale na szczęście tylko dookoła domu i to po chodniku. Poza chodnikiem nawet nie dałaby rady, musiałaby kopać tunele :lol:. Ale labrador sąsiadów bardzo się cieszył, ze można robić tunele. Jakby trzymał głowę niżej, to w niektórych miejscach mógłby nawet robić takie zasłonięte od góry, ale wolał skakać przez śnieg.

A u was jaka pogoda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kesja']Chyba się skuszę na te robale do norwegów :loveu: : [URL]http://www.tkaniny.net/Akcesoria/Tasmy-borty-sznurki/Borty/Borty-dzieciece/Tasma-tkana-worm-party.htm?shop=fabfab_pl&SessionId=&a=article&ProdNr=78_A662&t=31&c=196332&p=196332[/URL][/QUOTE]

Jaki śliczny wzorek :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Avocado98']Z przodu całkiem dobrze wygląda, ale
... z tylu widać, ze jest za bardzo masywna. Przynajmniej kocie nie przeszkadza szerokość (2cm). Ale szelek o takiej szerokości już by nie chciała. Widocznie w przypadku obroży jest bardziej tolerancyjna.
Jak patrze na tą obróżkę to myślę, ze następne chyba będą cieńsze ;).[/QUOTE]

Rzeczywiście jak dla koteczka jest trochę szeroka, ale tak ogólnie to fajna :p.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Avocado98']A u was jaka pogoda?[/QUOTE]

U mnie zaspy prawie na dwa metry, a do tego ciągle wieje i pada :crazyeye:. Ledwo co dzisiaj do szkoły dojechałam, bo się mało co autobus nie zakopał. Ale tak to jest jak się mieszka na wsi gdzie wokół pola. Moje psiaki siedzą w domu i czekają na wiosnę. Na spacerze nie byliśmy tylko chwilkę na podwórku.

Link to comment
Share on other sites

A ja miałam lepsze przygody ;). O 7.10 wsiadłam do autobusu i pojechałam do szkoły. Ale po drodze najpierw jakieś auto wpadło do rowu, a potem tir zablokował drogę i wracałam na nogach do domu całkiem spory kawałek (ah jak cudownie jest mieszkać na zadupiu :roll:). Pojechałam innym autobusem 2 godziny później i jakoś dojechałam (chyba odśnieżyli drogę, szkoda tylko, ze tak późno). Lekcje były krótsze, bo ponad polowa osób nie przyszła. Jak wracałam na drodze było tyle śniegu, ze autobus musiał się zatrzymać i znowu szlam do domu z buta, ale tym razem miałam dłuższą drogę i musiałam iść przez całkiem spore zaspy (jakieś pol metra to może nie tak dużo, ale żeby na drodze?). Dopiero pod koniec przejechał pług ;(. Ale jakoś się udało. Ciekawe, jaka pogoda będzie w poniedziałek. Jak taka sama, jak dzisiaj, to siedzę w domu.

Link to comment
Share on other sites

U mnie topniało było chyba +4, a teraz znów na minusie :(

A i mam w końcu taśmy :) W grodzisku w końcu były :)
I mam małe pytanie, ponieważ chcę zrobić zaciskową.. i tu moje pytanie.. jak mierzyć psa dla tej obroży? I ile trzeba dodać później? Taśma szerokości 2.5 cm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lucky23']I mam małe pytanie, ponieważ chcę zrobić zaciskową.. i tu moje pytanie.. jak mierzyć psa dla tej obroży? I ile trzeba dodać później? Taśma szerokości 2.5 cm.[/QUOTE]

Chodzi ci o taką obrożę?
[IMG]http://republika.pl/blog_pt_4969085/7700891/tr/obroza_polzaciskowa.jpg[/IMG]
Jeśli tak to zmierz psu najpierw obwód szyi - to będzie wymiar obroży bez części zaciskowej. Potem zmierz mu obwód głowy w najszerszym miejscu. Różnica między obwodem głowy, a obwodem szyi to będzie długość części zaciskowej.
Mam nadzieję, że mnie zrozumiałaś. Chodzi o to, żeby zaciśnięta obroża nie przeszła psu przez głowę, ale rozszerzoną można było łatwo zdjąć.
Jak skończysz obróżkę to koniecznie się nią tutaj pochwal :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[B]Adzia123,[/B] tak zrozumiałam, dzięki wielkie za pomoc :)
Tylko muszę jeszcze pochodzić za kółeczkami bo tam gdzie były taśmy nie było kółeczek. Aa.. i na koniec cześci zaciskowej może być kółko czy lepsze półkółko? Na zdjęciu jest półkółko, ale wolę się upewnić :)

Pochwalę się napewno :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lucky23'][B]Adzia123,[/B] tak zrozumiałam, dzięki wielkie za pomoc :)
Tylko muszę jeszcze pochodzić za kółeczkami bo tam gdzie były taśmy nie było kółeczek. Aa.. i na koniec cześci zaciskowej może być kółko czy lepsze półkółko? Na zdjęciu jest półkółko, ale wolę się upewnić :)

Pochwalę się napewno :D[/QUOTE]

To raczej nie ma dużego znaczenia. W moim pózacisku z AD są trzy kółka, ale ja chyba wolę jak kółko jest tylko na złączeniu części zaciskowej z resztą obroży, a pozostałe dwa to półkółka.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym zrobiła 45cm obrożę + 10 cm zacisk. Jak będzie mieć półzaciskową luźniej, niż zwykłą, to może ja sobie ściągnąć. A jak pies ładnie chodzi na smyczy to i tak rzadko się całkowicie zaciska.

Lepszy czerwony. Ale bardzo ładnie by wyglądał ciemnozielony. Tylko trudniej dostać taśmy w takim kolorze, najczęściej są tylko czarne i czerwone :/. A ozdobnych tasiemek nie było? Tzn. takich, żeby naszyć na jednokolorową taśmę.

Link to comment
Share on other sites

Były tylko czerwone czarne i szarre ale prosiłam o czerwone i czarne i mam :)
Tasiemek nie było, ale ma być dostawa więc tata zobaczy.. :))

Pies się niemiłosiernie ciągnie na zwykłej. Aa.. i mam do was znów pytanie, ponieważ dziś chciałam zacząć robić, ale maszyna do szycia mojej mamy coś nawala i pętelkuje. Czy ja zszyję ręcznie to będzie się dobrze trzymało? Bo ta obroża ma być na około 40 kg psa, a nie chcę żeby pękło. Niedługo ma urodziny więc chciałam jakiś prezent zrobić, a prawdziwy prezent to taki od serca :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kesja']lucky23, truskawy są świetne! :loveu: Tylko trochę obawiam się o przesyłkę... Jednak to jest wysyłane zza granicy no i nie dość że trzeba będzie długo czekać to jeszcze koszt duży... :roll:
Avocado98, fajna ta obróżka ;)[/QUOTE]

Ta taśma w truskawki jest w Gdańsku w galerii Przymorze w pasmanterii:) Poszukajcie dobrze, bo jeszcze w jakiejś pasmanterii ją widziałam, ale nie pamiętam w której.

Link to comment
Share on other sites

[B]CAM[/B]

Jak najbardziej można szyć ręcznie. Ja nie mam maszyny a uszyłam już dużo rzeczy, w tym także dla średniej wielkości bardzo silnie ciągnącego psa. I wytrzymały.

[B]Lucky23[/B]

To zależy od nici i tego, jak uszyjesz. Jeśli pies ciągnie, to muszą być to grube nici. I zszyć trzeba mocno, nie można zrobić z każdej strony dwóch "supełków", bo pies to może przerwać. Ale jak się postarzasz, to na pewno nie zerwie.


Mam tasiemki na 2 obroże, smycz i guardy, ale nie mam zatrzasków, kolek, karabińczyków ani nic takiego ;(. Szkoda, bo teraz taka pogoda, ze lepiej z domu nie wychodzić i mogłabym sobie to uszyć. Ale trudno.

[B]Laylachihuahua[/B]

[url]http://www.decopas.pl/?1595,wstazka-satynowa-10mm-br-czerwone-gwiazdy-i-paski[/url]
[url]http://www.decopas.pl/?4123,wstazka-satynowa-10mm-br-kolorowe-kwiaty-biala[/url]

Te mi się najbardziej podobają. Szkoda, ze jest tak mało tasiemek o szerokości 10-12mm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CAM']O! bardzo fajny wątek powstał.
A czy obrożę można uszyć ręcznie?[/QUOTE]

Oczywiście, ja szyłam ręcznie moją obróżkę
[IMG]http://1.bp.blogspot.com/-RwholIbiGAA/UTyxFM4GFcI/AAAAAAAAB0I/3nQLeOvhLkM/s400/DSCF5722.JPG[/IMG]

Teraz będę robić dla drugiego psiaka który jest dosyć silny. Mam nadzieję, że uda mi się zrobić wytrzymałą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adzia123']Oczywiście, ja szyłam ręcznie moją obróżkę
[IMG]http://1.bp.blogspot.com/-RwholIbiGAA/UTyxFM4GFcI/AAAAAAAAB0I/3nQLeOvhLkM/s400/DSCF5722.JPG[/IMG]

Teraz będę robić dla drugiego psiaka który jest dosyć silny. Mam nadzieję, że uda mi się zrobić wytrzymałą.[/QUOTE]

Dzięki za odp. A jaką nitką szyłaś??
Widziałam obróżkę na twoim blogu. Powodzenia w szyciu obróżki dla Skwarka!! :D A obroża Sonii śliczna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...