Jump to content
Dogomania

stary wiktor w fundacji bernardyn -wspomóż jak możesz !!!


ANETTTA

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zuzlikowa']WIKTOR jedzie do Fundacji Bernardyn...potrzebne jest na jego utrzymanie ok.200zł...a że na razie jest psem nie adopcyjnym ze względu na zachowanie i wiek, potrzebna jest pomoc! 100zł zadeklarowała [B]Yv...ok. 100 zł trzeba dozbierać!I po to była moja propozycja kalendarza![/B]
[B]100zł : 30...daje nieco ponad 3 zł...stąd propozycja by jeden dzień miał cenę od 4-5zł...same zdecydujcie,czy 4,czy 5zł![/B]
[B]Oczywiście wpłaty na konto Fundacji![/B]

[B]Wiktor nie jedzie do żadnego hotelu...mimo,to potrzebuje wsparcia,bo w fundacji utknie na jakiś czas...może nawet dłuższy![/B]
[/QUOTE]

Malwi, zamiast ironicznie odpowiadac, powinnas wrocic pare postow w tyl i przeczytac, co napisala [B]zuzlikowa[/B].

W kalendarzu nie jest umieszczona glowna ofiarodawczyni [B]Yv1958[/B] to przede wszytkim. Po drugie kalendarz ma za malo dni (jesli sa w cenie 5 zl) by uzbierac kwote[B][COLOR=red] 200 zl[/COLOR][/B] - taka kwote zbieramy, prawda??? 31 dni razy 5 zl daje 155 zl.

W tej chwili, mamy juz:

Yv1958 - 100 zl
nika28 - 10 zl
Anettta - 10 zl
Szarotka - 10 zl
Freya73 - 10 zl

Mamy uzbierane : 140 zl - brakuje wiec ile ...? Nawet nie 70 zl, brakuje 60 zl.

Niestety ale kalendarz nie obrazuje tego, co napisalam i przy 31 dniach po 5 zlotych, dotychczasowych wplat nie odzwierciedli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atrisko']no...powiedzmy,że jestem....bo zaproszenie dostałam- Freyu dzięki- ale żeby wiedzieć o co chodzi musiałam przekopć się przez ostatnich kilkanaście stron- ( i tak pobieżnie czytałam) - stąd wniosek jeden [B]aktualizacja pierwszej strony[/B]... tam nic nie ma o sytuacji Wiktora na dzień dzisiejszy... warto wkleić info z postu 556 i 560 całość w konkretach, no i koniecznie podać konto na które zbieramy kasę... czasami ktoś chce wpłacić ale niekoniecznie zaistnieć....A ja...ja niestety stałej deklaracji nie dam rady...ale postaram się bazarkowo.[/QUOTE]

[B]Atrisko[/B], bardzo dziekuje, ze jestes. :)

Link to comment
Share on other sites

Freyu - tam nie było ani grama ironii ....

wiem że Yv daje 100 zł + z kalendarza 155 ... chyba lepiej żeby było w zapasie niż za mało ...

i właśnie dlatego nie umieszczałam Yv na kalendarzu .. bo
po 1. w którym miejscu ? ( skoro z dni nie wychodzi potrzebna suma )
a po 2. nie wiem które dni Yv sobie by życzyła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malwi'][B]Freyu - tam nie było ani grama ironii ....[/B]

wiem że Yv daje 100 zł + z kalendarza 155 ... chyba lepiej żeby było w zapasie niż za mało ...

i właśnie dlatego nie umieszczałam Yv na kalendarzu .. bo
po 1. w którym miejscu ? ( skoro z dni nie wychodzi potrzebna suma )
a po 2. nie wiem które dni Yv sobie by życzyła.[/QUOTE]

Czyste nieporozumienie. Zwracam wiec honor. :) Sugerowlam sie okragla kwota 200 zlotych. W takim razie ile w sumie zbieramy, ile mamy i ile jeszcze potrzebujemy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malwi']myślę że warto zbierać te 255 zł - czyli kalendarz wypełnić do końca ( ja Yv jakoś tam umieszczę ;) )

mamy 140 zł więc potrzebujemy jeszcze jakieś 115 zł

[B]( zawsze te 55 zł będzie na jakieś smaczki witaminy czy inne bajery )[/B][/QUOTE]

Ja rowniez jestem za tym, by sie asekurowac nadwyzka. Czyli napisalam ludziom banialuki, lece je poprawiac. Potrzebujemy wiec 24 osoby po 5 zl, jak wczesniej wspomnialas lub 12 osob po 10 zl. Wyslalam 15 priv i licze na odzew.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atrisko']no...powiedzmy,że jestem....bo zaproszenie dostałam- Freyu dzięki- ale żeby wiedzieć o co chodzi musiałam przekopć się przez ostatnich kilkanaście stron- ( i tak pobieżnie czytałam) - stąd wniosek jeden [B]aktualizacja pierwszej strony[/B]... tam nic nie ma o sytuacji Wiktora na dzień dzisiejszy... warto wkleić info z postu 556 i 560 całość w konkretach, no i koniecznie podać konto na które zbieramy kasę... czasami ktoś chce wpłacić ale niekoniecznie zaistnieć....A ja...ja niestety stałej deklaracji nie dam rady...ale postaram się bazarkowo.[/QUOTE]

Racja, ja nie daje rady przekopywac watku....gdzie sa konta gdzie wplacac na Wiktora??? Ile ich jest? Gdzie wplacac na cegielki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Freya73']Wyslalam pare priv, proszac o pomoc dla Wiktora. Licze, ze ktos odpowie.[/QUOTE] do mnie Freya73:loveu: to PW tez dotarło. Madziu dlatego sie tutaj melduję:lol:. Wprawdzie nie miałam jeszcze czasu poczytac wątek, ale biorę w ciemno dwa dni z kalendarza (swoją datę urodzin [B]23 i 3[/B]) :p mam nadzieję, że nie są już zarezerwowane :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marysia55']do mnie Freya73:loveu: to PW tez dotarło. Madziu dlatego sie tutaj melduję:lol:. Wprawdzie nie miałam jeszcze czasu poczytac wątek, ale biorę w ciemno dwa dni z kalendarza (swoją datę urodzin [B]23 i 3[/B]) :p mam nadzieję, że nie są już zarezerwowane :roll:[/QUOTE]

Marysiu :loveu:, dziekuje Ci, ze jestes. Dziekuje rowniez za te dwa, tak bardzo wazne dni, ktore sa kolejnym szczeblem drabiny do wyciagniecia psiaka. Na szczescie, nie sa jeszcze zarezerwowane.:multi:

Link to comment
Share on other sites

[INDENT] [IMG]http://bernardyn.org/gallery/wiktorcalendar.jpg[/IMG]


Jeśli zadeklarowałyscie zakup tych bezpiecznych dni dla Wiktora myśląc,że koszt 1 dnia wynosi 5zł...[B]TO DOBRZE MYŚLAŁYŚCIE!!!.[/B]..i chyba nic nie stoi na przeszkodzie by deklaracje utrzymać, bo

[B][SIZE=6]1 dzień
bezpiecznego życia WIKTORA = jedynie 5zł[/SIZE][/B]


[B]WIKTOR MIAŁBY TERAZ ZAGWARANTOWANE:
_100zł- Yv1958

. ..i ze sprzedaży szczęśliwych dni...bezpiecznych dni...

_10zł - Freya73[/B] [B]
_10zł - Anettta
_10zł -nika28
_10zł - marysia55
_10zł - Szarotka
_10zł - Pies Wolny[/B] (choc nie jestem pewna ,czy dobrze odpowiedziałam:shake:)[B]
------------------------
razem...160zł...[/B]

[B][SIZE=4]KOMU,KOMU...KOMU?????

NASTĘPNE DNI SZCZĘŚLIWE WIKTORA, KTÓRY JUŻ RAZ STRASZLIWIE PRZEZ CZŁOWIEKA SKRZYWDZONY,TERAZ PRZEZ WSZYSTKICH ZOSTAŁ ZAPOMNIANY I SOBIE SAMEMU POZOSTAWIONY????[/SIZE][/B]

[B][SIZE=5][COLOR=Red]1 DZIEŃ SZCZĘŚLIWY = 1 x 5ZŁ...
2 DNI SZCZĘŚLIWE = 2 x 5ZŁ....[/COLOR][/SIZE][/B]

[B]KOMU....KOMU...CHOĆ JESZCZE NIE DO DOMU,
ALE W NADZIEJĘ na dom WIKTOR SZANSĘ MA PÓJŚĆ!!!![/B]

...Dziękuję w imieniu tego psiaka...[B]dostaje szansę, nie na bytowanie w schroniskowym kojcu w oczekiwaniu na igłę lub TM[/B][SIZE=4]...lecz szansę na życie wśród ludzi...może nawet na adopcję[/SIZE][B]( A TEGO MU NAJBARDZIEJ ŻYCZĘ!) [/B][/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Witam wszystkich, mnie także "zakąsiła" Freya :evil_lol: - jeszcze nie wszystko przeczytałem, ale skoro tu jest :???: ...... zagadka - kto zgadnie wygra dla Wiktora dzień 22 , bo ja biorę 2 - oki doki, czekam na strzały .... :razz:[/QUOTE]

...kurczaczki,ale ja chyba jestem mało skromna, bo jakoś mi się widzi,że Pies Wolny wykupi dla Wiktora i 22:oops:.

Psie Wolny...nie zawiedź mnie i wykup Wiktorkowi tę 22...plisssssssssssss nawet jeśli skromnością nie grzeszę...bo ja już ją też na Ciebie zapisałam!:cool3:...i to powyżej!!!

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z LACRIMĄ...fundacja nie określiła jakiegoś granicznego czasu,kiedy weźmie do siebie Wiktora(i nie kwestie li tylko finansowe odgrywają tu zasadniczą rolę,bardziej dobranie odpowiedniego miejsca i mozliwości organizacyjnych)...potwierdziła jednak jednoznacznie,że weźmie chłopaka!
Lacrima była w Głownie i poznała Wiktora osobiście...kazała wypuścic go na wybieg i...nie zjadł chłopak nikogo,a jenom z ogromną przyjemnością wszystko co w pionie stało,zostało przez niego oznaczone(czyt.obsiusiane)...Lacrima także i to dwukrotnie.Mimo pełnych kaloszy, jest pełna optymizmu co do pracy z Wiktorem(nie należy do typów,które natychmiast rzucają się na ludzi)...jednak ma świadomość i trudności, bo Wiktor teraz zupełnie na człowieka nie reaguje,dotyk człowieka też go stresuje, nie chce kontaktu z człowiekiem,...cóż,ponad 2 lata został go faktycznie pozbawiony.
W tej chwili Wiktor ma mieć zabezpieczony większy kojec, ma zostać wykastrowany(pytałam,czy został sprawdzony wet,który zabieg będzie wykonywał...)...w tym czasie wszystkie przygotowania mają być przemyślane i zakończone.

Tyle wiem na dziś...
I BARDZO PROSZĘ O POMOC DLA TEGO PSIAKA...

...a tak to się zaczęło...maj 2009r...

[B]W połowie maja otrzymaliśmy zgłoszenie, że pod głowieńskim lasem przebywa bernardyn w makabrycznym stanie. Widok jaki zobaczyliśmy, gdy przybyliśmy na miejsce był PRZERAŻAJĄCY.
Nie mieliśmy jeszcze tak drastycznego przypadku...

Pies miał wokół szyi BARDZO głęboką ranę od sznura, który poprzecinał mu powłoki skórne nieomal do wnętrzności. Był zakrwawiony, w ranie zalęgły się robaki, cały był w kołtunach i błocie, czuć było od niego potworny fetor. Pies był przerażony i kulił się. Widok był naprawdę SZOKUJĄCY.....[/B] [B]

Pies został zabrany od razu (w bardzo późnych godzinach wieczornych), do lekarza weterynarii i tam przeszedł szereg zabiegów. Oczyszczono rany, podano antybiotyk i leki przeciwbólowe, obcięto skołtunioną, brudną sierść. [/B] [B]

Od tamtej pory Wiktor przebywa u nas i dochodzi do siebie. Ma się coraz lepiej, jednak cały czas wymaga opieki weterynaryjnej, leków, opatrunków...[/B]

[URL="http://img15.imageshack.us/i/obraz006kkf.jpg/"][IMG]http://img15.imageshack.us/img15/9889/obraz006kkf.jpg[/IMG][/URL]



[URL="http://img197.imageshack.us/i/obraz009z.jpg/"][IMG]http://img197.imageshack.us/img197/8272/obraz009z.jpg[/IMG][/URL]


[B]...i tak WIKTOR doszedł do siebie i...[/B]

[B][SIZE=4] JUŻ RAZ STRASZLIWIE PRZEZ CZŁOWIEKA SKRZYWDZONY,TERAZ PRZEZ WSZYSTKICH ZOSTAŁ ZAPOMNIANY I SOBIE SAMEMU POZOSTAWIONY:-([/SIZE][/B]

[SIZE=6][B]Czy pomożemy mu wykorzystać jego, być może ostatnią szansę...[/B](bo ileż ich jeszcze może mieć ten 8,5roczny bernardyn po straszliwych przeżyciach?)[B]na ostatnie bezpieczne i szczęśliwe miesiące...lata...wśród ludzi
i z dotykiem ciepłej ludzkiej dłoni?[/B][/SIZE]

[SIZE=3][B][SIZE=4]Wiktor potrzebuje tylko[/SIZE][/B](przepraszam,że piszę "tylko",choć mam świadomość jak wiele to może dla wielu z nas znaczyć...przepraszam,ale pisząc "tylko" mam na myśli fakt,że to nie 450zł...nie koszty kastracji...nie koszty leczenia...to jedynie prośba o pomoc w utrzymaniu Wiktora)[/SIZE][SIZE=3][B][SIZE=4]jeszcze [/SIZE][/B][/SIZE][B] [SIZE=4]19 dni bezpieczeństwa ...a każdy dzień to 5zł...[/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

ANETTTA...uaktualnij pierwsze posty...
-tytuł
-historię Wiktora z informacją,że planuje go przejąć fundacja Bernardyn
-kalendarz i deklaracje wpłat stałych...z apelem o zakupienie pozostałych 19 dni(chyba 19...jak Pies Wolny potwierdzi)

...pomoże to bardzo nowym osobom w poznaniu historii Wiktora, a tym,którzy ją znają w pamięci odświeży i fakty i tragizm sytuacji tego psa(a nawet mnie pamięć zmyliła i myślałam,że ponad 2 lata to trwa,a to jedynie-?- półtora roku:oops:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']ANETTTA...uaktualnij pierwsze posty...
-tytuł
-historię Wiktora z informacją,że planuje go przejąć fundacja Bernardyn
-kalendarz i deklaracje wpłat stałych...z apelem o zakupienie pozostałych 19 dni(chyba 19...jak Pies Wolny potwierdzi)

...pomoże to bardzo nowym osobom w poznaniu historii Wiktora, a tym,którzy ją znają w pamięci odświeży i fakty i tragizm sytuacji tego psa(a nawet mnie pamięć zmyliła i myślałam,że ponad 2 lata to trwa,a to jedynie-?- półtora roku:oops:)[/QUOTE]

Czekam na Anett.............

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...