Jump to content
Dogomania

RTG zęba - konieczna narkoza?


grrysia

Recommended Posts

Witam,
Tak jak napisałam w tytule, czy psa usypia się do prześwietlenia? Wiadomo narkoza to nic dobrego dla organizmu jeżeli nie jest konieczna lepiej unikać a muszę zrobić zdjęcie zęba. Proszę napiszcie jak to wygląda.

Link to comment
Share on other sites

wielokrotnie prześwietlałam moje psy ( kręgosłupy, czaszka, stawy biodrowe, przewód pokarmowy...) i ani razu nie była konieczna narkoza - po prostu wszystko zalezy czy pies jest na tyle spokojny aby dało się go przytrzymać do zdjęcia w odpowiedniej pozycji i BEZ RUCHU

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź :multi: Czy możesz mi jeszcze napisać gdzie w Krakowie można zrobić takie prześwietlenie? Chodzi mi o to żeby wet od wejścia nie wołał "narkoza i już" ;). Niestety nie wiem czy mojego da się odpowiednio przytrzymać :roll: ale gdyby się dało byłoby super. Mam nadzieję że uda mi się z psem "dogadać" :eviltong:. Przy okazji: gdzie zrobiłaś w taki sposób RTG bioder?

Link to comment
Share on other sites

Moja suczka ma 2x razy do roku ma czyszczony kamien nazebny .Podczas tego zabiegu zawsze otrzymuje slaba narkoze

Podczas tomografi
komputorowej psy otrzymuja narkoze

Moj jeden maly piesek zdjecie RTG nozki mial robiona bez narkozy

Owczarek niem.zdjecia RTG-podejrzenie HD, mial robione po wykonaniu narkozy

RTG sadze ,ze mozna wykonac i bez narkozy wszystko zalezy od zachowania psiaka i wieku .Poza tym przed wykonaniem narkozy psu wet powinien osluchac serce.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Każda narkoza nie jest obojętna dla organizmu,a lekarze chcą szybko,więcej zarobią,a psy boją się.Kamień można usuwać bez narkozy,oczywiście nie skalerem ,bo żaden pies tych dźwięków nie wytrzyma.Nie wyobrażam sobie żeby 2 razy w roku usypiać psa do czyszczenia zębow.
Pozdrawiam groomer.:multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...