Jump to content
Dogomania

co lepsze?? szelki czy obroza dla malego yorka?


ewtos

Recommended Posts

Dla szczeniaka zdecydowanie [B]OBROŻA! [/B]
Szczeniaki yorki są za małe i za delikatne na szelki, które mogą powodować np. nieprawidłowe stawianie łapek, w efekcie problemy ze stawami. Zapytaj o to dobrego weterynarza, jestem pewna, że nie poleci Ci szelek.

A co do szarpania - to ja nie wiem jak właściciel w ogóle może pomyśleć o szarpaniu szczeniaka za smycz? A tym bardziej o podnoszeniu na smyczy czy na szelkach? Dla mnie to brzmi okropnie, a wygląda pewnie jeszcze gorzej..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja zakładam na przemian-obrożę i szelki.Szelki raczej jak idę do parku a obroża wokół bloku ;) Jednak podstawą przy noszeniu obroży jest nauczenie psa ładnego chodzenia przy nodze bez szarpania i wyrywania się do przodu.A co do tego co napisała/a schanon-ja czasem,bardzo rzadko muszę Franka podnieść za szelki do góry np. ostatnio jak gryzł się z psem bez smyczy.Nie miałam zbytnio wyjścia bo za 5 min. pewnie zdrapywałabym go z chodnika :angryy: Jednak po części się z tobą zgadzam-bo konieczność podniesienia psa za szelki do góry zdarza się o wiele rzadziej niż widok yorka dyndającego w powietrzu na szelkach:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Moje wredne niewychowane mysze nie umieją chodzić na smyczy, więc i u nas obroża odpada.
Od zawsze używam szelek, ostatnio dostałam wiadomość od weterynarza z którym korespondowałam informację że na przesłanym zdjęciu mój psiak ma ich niwełaściwy model. Cytuję: "Yorki jako rasa o bardzo delikatnym układzie oddechowym powinny mieć specjalne, nieuciskające krtań szelki". No i wychodzi na to, że nieświadomie robie im krzywdę :confused:
Ponieważ na odpowiedź od weta zapewne będę czekała ponad tydzień, czy ktoś wie może jakie to są te "nieuciskające krtań szelki"?

Link to comment
Share on other sites

U nas to jest tak ze... Na poczatku bylam bardzo przeciwna obrozy.. myslalam sobie "Jak na taka mala szyjke mam mu ubrac obroze... Brrrrr" na sama mysl bylo mi slabo :P ale od kiedy uzywamy obrozy i Brokaz pieknie na niej chodzi... zmienilam zdanie :) NO i druga sprawa to taka ze zauwazylam ze maly dusi sie i charcze na szelkach dlatego tez u nas one kompletnie odpadaja... I zostajemy tylko przy obrozy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

szelki, jak najbardziej, zapobiegają uszkodzeniom tchawicy wrażliwej u yorków.
jesli pies ma być wystawowy, to trzeba go tez równolegle uczyć na smyczy oczywiście, na ringówce ćwiczyć żeby byl z nią zaznajomiony.
mi u żadnego psa szelki nie zniekształciły kręgosłupa- ale jest warunek- nie można zapominać że york to normalny pies i też powinien był odpowiednio wyszkolony do chodzenia na smyczy tak żeby się nie ciągną, tylko chodził na luźnej smyczy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

moja jak była szczeniaczkiem to nosiła szelki, potem ze względu na wystawy, długi włos nauczyła się chodzić w ringówce. Na spacerach generalnie biega bez niczego ale przechodząc przez ruchliwe miejsce, dojście do miejsca gdzie bezpiecznie może pobiegać to tylko na ringówce, dodam że nie mam problemu z ciągnącym psem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...
  • 4 months later...

Ja również zastanawiam się nad tym czy kupić mojej przyszłej małej suni obrożę czy szeleczki. I myślę, że będę ją uczyć na zmianę. Raz spacerek w szelkach raz w obroży. Czy to dobry pomysł? Czy lepiej nastawić się na jedną taktykę żeby nie zdezorientować zwierzątka? Boję się, że w obroży może zrobić sobie krzywdę, ale znów czytałam, że szelki źle wpływają na pracę przednich łapek i niszczą kręgosłup i stawy psiaka. Sama już nie wiem co wybrać. Czytam i czytam i każdy zachwala co innego, dlatego też chciałam wypróbować obie metody. Czy ktoś z was tak robił, że uczył pieska na dwie rzeczy? Bardzo proszę o pomoc :)
A i jeszcze jeśli szelki to czy lepiej z jakiejś taśmy czy mogą być z miękkiej skórki?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

każdy właściciel musi zam zadecydować [URL="http://codlapsa.pl/2013/01/31/szelki-czy-smycz-co-wybrac-dla-psa/"] co lepiej sprawdzi się u niego[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...