Jump to content
Dogomania

Majunia ma dom,siostrę Pomidorcię i dwóch wspaniałych braci


jusstyna85

Recommended Posts

Witam całe stadko w Nowym Roku i życzę zdrówka przede wszystkim dla Wszystkich.
Mam nadzieję, że psiaczki noc spędziły w miarę spokojnie (bo u mnie była tragedia !)

U nas na szczęście było spokojniutko. Mało strzelano, a poza tym psiaki jednak mocno głuchawe.

Gosiapk tak, przespały Sylwestra, pasły brzuszki pod kołderką albo na kołderce albo na dywanach. :)

 

Pomidorcia teraz gdy są mrozy w ogóle wychodzić na spacery nie chce. Mimo płaszczyka i tego, że niosąc ją ogrzewam jej łapki swoimi dłońmi, całą drogę się trzesie i ma pretensje. Poza tym doszła do wniosku, że na śniegu to tylko kupkę łaskawie może zrobić. Bo siku robić na śniegu to już byłoby za dużo. Odmawia i koniec,  i siusia po przyjściu do domu do pieluszki. Mam więc teraz więcej przewijania

Link to comment
Share on other sites

Pomidorcia biedna coraz gorzej widzi. :( właściwie już nie widzi nic. Dlatego też coraz krótsze są nasze spacerki. Znoszę ją na rękach, stawiam, zrobi co trzeba i czeka, by ją wziąć na ręce. W drodze powrotnej parę metrów czasem potupta, ale dopiero, gdy czuje po łapkami równe płytki klinkieru ciągnące się wzdłuż bloku. Dobrze, że mniej kaszle po ostatniej kuracji, no i że guzki na listwie na razie odpukać maleńkie.

 

A Majunia główna bohaterka wątku mimo zmiany karmy na bardziej smakowitą i mimo podlewania jej bardzo delikatnie rosołkiem warzywno-wołowym, który mi zostaje po gotowaniu mięska psom, ma zbyt często tendencje do biegunek. W tym tygodniu czeka ja badanie w kierunku choroby trzustki, bo nie jest powiedziane, czy stwierdzona u niej alergia tłumaczy te problemy biegunkowe. 

Na jej alergię na szczęście sterydy skutecznie działają, więc Majunia ma znacznie lepszą skórę na brzuszku.

 

Obie sunieczki są natomiast wyjątkowo słodkie i przymilne, Uwielbiają wygody, z tym, że Pomidorcia woli te podkołderkowe, a Majunia nakołderkowe. :)

Link to comment
Share on other sites

Uff... to dobrze, bo inaczej trzeba by kupić drugą kołdrę ;)

Przydałaby się już teraz druga kołdra, a nawet i trzecia :) Maja śpi na mojej, tylko mały rożek mi zostawia do przykrycia, mąż pod kocem. Oj rozwydrzyliśmy psiaki, Ale one takie fajne są z tym rozwydrzeniem :)

Link to comment
Share on other sites

Majunia biedna chora. ma ostre zapalenie pęcherza z krwiomoczem, Nie nadążam z wychodzeniem i praniem. Juz dostała clawaseptin i furaginę, mam nadzieję, że choć odrobinę dziś pośpię, Uff

Link to comment
Share on other sites

:o nic nie mówiłaś. Biedna Majeczka. Mam nadzieję, że już lepiej.

Nie było kiedy powiedzieć. :(

już jest lepiej Majuni. Wczoraj dokupiłam jej leki, jeszcze dwa dni podawania, potem wizytka kontrolna. Majunia jest bardzo kochaną sunieczką, a mój mąz jeszcze bardziej, bo dziś o 3 w nocy jeszcze z nią wychodził. Jeszcze jej sie bardzo na si śpieszy,

Link to comment
Share on other sites

Pomidorcię proszę w nochalek ucałować od cioci Gosi, i Majunię też!

Dobrze, nio ja w ogóle mam dużo nochalków do całowania :) a te malutkie noski są wyjątkowo słodkie :)

Link to comment
Share on other sites

I ode mnie cmok również do Pomidorci leci! :lol: Jak się czuje Majeczka?

:) :calus: :calus: Majunia lepiej, ale muszę pędzić do kontroli z nią

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Lalunia? Aga się nie chwaliła kolejną 'córeczką' :)

A bo nie miała kiedy :) Malutka jest bardzo sędziwa i  ma liczne problemy zdrowotne. A Lalunia jej dałam na imię, bo słodycz to i maleństwo, jak ją brałam ze schroniska ważyła 3, 70. :)

Link to comment
Share on other sites

Na zdjęciu wygląda na znacznie więcej.

Musze jej na rączakch zrobić, to zobaczysz jaka tycia :) Wczoraj w poczekalni u weta obok mnie stała pani z kotem na rekach i ten kot byl wielgaśny przy mojej suni :)

Link to comment
Share on other sites

Majunia tu na drugim planie, a na pierwszym Lalunia, staruchna sunieczka z krk.  schroniska i ulubienica meza Agi :

 

21l8wlt.jpg

 

 

Trzeba zmienic tytul bo Majunia juz ma dwie  siostrzyczki :)

Nio przydałoby się, ale nie ma jak. Założycielka wątku ma zapchaną skrzynkę, a modów nie ma. Poprzednio maupa4 zmieniła na moją prośbę :) Teraz mógłby byc taki: " Majunia ma dom, siostry: Pomidocię i Lalunię oraz dwóch wspaniałych braci".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...