Jump to content
Dogomania

Zmierzch :)


fizzy

Recommended Posts

  • Replies 651
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja lubiłam Jacoba w Zmierzchu i KwN, ale w Zaćmieniu doprowadził mnie do szału tym jak pocałował Bellę :p Generalnie zaczął tracić umiar i wkurzać przy czytaniu; niemniej jednak w 4 części mniej wiecej mi przeszło. W sumie fajny z niego facet (w sensie bohater ksiązkowy) i myślę, że gdyby Edward się nie znalazł, to Bella wcale by tak źle nie miała :cool3: Zwłaszcza że bądź co bądź to 'wilkołak', pewnie niejedna dogomaniaczka chciałaby takiego faceta - futrzaka :evil_lol: Ogólnie rzecz biorąc bardzo lubię Jacoba i żałuję, że ten w wersji filmowej nie jest tak ładny jak wytwór mojej wyobraźni :eviltong:

Do Jane jakoś nie zapałałam sympatią.

Btw cała historia Reneesme była dla mnie nieco naciągana, napisana jakby na siłę, żeby wszyscy byli szczęsliwi (Jacob zwłaszcza). Jak dla mnie wyszło to trochę za idealnie; gdyby Jacob na zawsze został tym drugim, cierpiącym, nieusatysfakcjonowanym, byłoby jakoś ciekawiej (wiem, sadyzm).

Link to comment
Share on other sites

mnie w zaćmieniu wkurzył jak pocałował bellę bez jej zgody :evil_lol:
potem nadal pozostal moim jacobem :loveu: :diabloti:

ja ponad wszystko kocham scenę w przed świtem jak leah (jedyna wilczyca w sforze sama) wygarneła belli wszystko. jako jedyna miała odwagę wygarnąć bells prawdę: że jest skończoną egoistką, która gra uczuciami Jacoba jak lalkarz pacynkami. leah po prostu jak ja: ironiczna i sarkastyczna :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Jacke jest nieco podły nie uważacie?;-) Troche chamsko wykorzystuje słabość Belli [/QUOTE]

a tam podły, to ona jest taka ciapowata i niezdecydowana :eviltong:

[QUOTE]ja ponad wszystko kocham scenę w przed świtem jak leah (jedyna wilczyca w sforze sama) wygarneła belli wszystko. jako jedyna miała odwagę wygarnąć bells prawdę: że jest skończoną egoistką,[/QUOTE]

taaa.... Ale Leah wcale nie była egoistką? :diabloti: zawalała głowy wszystkich swoimi problemami

Ja nie wiem co wy chcecie od tego pocałunku Jakcoba i Belli, przecież był całkiem uroczy :loveu:


Wpadłam po uszy :placz::diabloti: Intruzomania :loveu:
Skończyłam czytać Intruza, wrażenia podobne po zakończeniu sagi zmierzchu, czyli NIEDOSYT :placz:
Książka świetna, na prawdę, warto przeczytac :loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[url=http://film.onet.pl/0,0,2049566,wiadomosci.html]Będzie ekranizacja kolejnej książki autorki "Zmierzchu" - Onet.pl Film[/url]

Intruz będzie ekranizowany :) cieszycie się? :evil_lol: ja nie wiem bo nie czytałam. nie mogę dopaść tej książki w bibliotece! :shake:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Zwłaszcza że bądź co bądź to 'wilkołak', pewnie niejedna dogomaniaczka chciałaby takiego faceta - futrzaka[/QUOTE]
:evil_lol: :p

[QUOTE]Intruz będzie ekranizowany cieszycie się? ja nie wiem bo nie czytałam. nie mogę dopaść tej książki w bibliotece! [/QUOTE]
ja też nie czytałam :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fizzy'][URL="http://film.onet.pl/0,0,2049566,wiadomosci.html"]Będzie ekranizacja kolejnej książki autorki "Zmierzchu" - Onet.pl Film[/URL]

Intruz będzie ekranizowany :) cieszycie się? :evil_lol: ja nie wiem bo nie czytałam. nie mogę dopaść tej książki w bibliotece! :shake:[/quote]


wiem wiem :loveu::loveu:
nie moege sie doczekac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fizzy'][URL="http://film.onet.pl/0,0,2049566,wiadomosci.html"]Będzie ekranizacja kolejnej książki autorki "Zmierzchu" - Onet.pl Film[/URL]

Intruz będzie ekranizowany :) cieszycie się? :evil_lol: ja nie wiem bo nie czytałam. nie mogę dopaść tej książki w bibliotece! :shake:[/quote]

To może ebooka poszukaj ^^. (W necie jest pełno)

Czy ja wiem czy się cieszyć ? Nie czytałam jeszcze ;) Ale mam zamiar...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='C&B']Skoro szybko sie czyta to polećcie mi jeszcze jaką to kupię dwie :evil_lol:
Coś w tych klimatach co Zmierzch, tyle żebyście mi tu jakiegoś horroru nie wcisnęły bo potem będę taki kłębek nerwów chodzić :diabloti:[/quote]

Martwy aż do zmroku i Pamiętniki wampirów ;)

Na podstawie Martwego jest True Blood na HBO :P Polecam :P

Pamiętników jeszcze nie czytałam ale mam zamiar bo koleżanki mi polecały :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunshine']Dzięki! na pewno zajrzę wszystkie filmy książki podania dokumenty i wymysły o wampkach mile widziane:cool3: W końcu muszę dobrze ściemniać przez 15 minut:diabloti:[/quote]

Jak ja bym chciała dostać taki temat :loveu:
Mogła bym gadać i godzinę na tematy wampirze :evil_lol:

Chyba wtedy zaliczyła bym na 5 atak to już się boje przyszłego roku :diabloti:\

A jaki dokładnie masz temat? Może bardziej pomogę :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']
Chyba wtedy zaliczyła bym na 5 atak to już się boje przyszłego roku :diabloti:[/QUOTE]
Nie licz na to :angryy: Jak będą chcieli Cię udupić to to zrobią, mi np. zadali 4 pytania zupełnie nie z mojej prezentacji :angryy: z lektur rozszerzonych, których na podstawie się nie przerabia, oczywiście nie miałam ich również w bibliografii.

A i jak chcesz temat o wampach to zgłoś go :) Zgłasza się chyba w drugiej klasie :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Korenia']Nie licz na to :angryy: Jak będą chcieli Cię udupić to to zrobią, mi np. zadali 4 pytania zupełnie nie z mojej prezentacji :angryy: z lektur rozszerzonych, których na podstawie się nie przerabia, oczywiście nie miałam ich również w bibliografii.

A i jak chcesz temat o wampach to zgłoś go :) Zgłasza się chyba w drugiej klasie :eviltong:[/quote]

Też prawda że wszystko ok komisji zależy jednak u nas w tym roku źle nie było :eviltong: prawie wszyscy chyba zdali :eviltong:

Loozik :) pogadam z polonistką jak ją spotkam :diabloti: choć może bardziej skuszę się na motywy psie :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Chciałam kupić Anne Rice, albo pamiętniki wampirów, ale nie było pierwszych części :angryy: więc kupiłam Harrego Pottera (1 i 2) bom ciekawa czy to faktycznie taka wspaniała książka jak mówią wszyscy :diabloti: i kupiłam Intruza :loveu: co prawda już go przeczytałam ale ja muszę mieć wszystko swoje, na własność :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='C&B']Mnie się każdy pyta dlaczego ja wydaję kasę a nie czytam na przykład e-booka a ja tam też wolę mieć swoje i niech się potem kurzą na półce:loveu:[/quote]
swoje lepiej smakuje :evil_lol:
Ja mam często tak że wracam do przeczytanej książki czy oglądniętego filmu, więc muszę miec, bo nikt nie zna dnia ani godziny kiedy mi przyjdzie znów ochota na Intruza :diabloti::loveu:

jedyny minus to brak miejsca w pokoju, cały zawalony jest książkami i filmami :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']Chciałam kupić Anne Rice, albo pamiętniki wampirów, ale nie było pierwszych części :angryy: więc kupiłam Harrego Pottera (1 i 2) bom ciekawa czy to faktycznie taka wspaniała książka jak mówią wszyscy :diabloti: i kupiłam Intruza :loveu: co prawda już go przeczytałam ale ja muszę mieć wszystko swoje, na własność :evil_lol:[/QUOTE]

Ja też tak mam :evil_lol:
Kupiłąm i cąły zmierzch (już po przeczytaniu pożyczonego!), i intruza, i harrego pottera. Ann Rice kupiłam pierwsze trzy tomy, ale nie spodobało mi się aż tak, żeby kupować kolejne. Ciężko się czyta, jest jak dla mnie starsznie rozwlekle napisane.

Harrym Potterem raczej się nie rozczarujesz, choć naprawdę dobry staje się dopiero od 3 tomu jak dla mnie.

Link to comment
Share on other sites

Też chciałam zaproponować motyw psa ale pani mi zadała jedno pytanie: " Ile znasz książek, wierszy,dzieł o psach?" Powiedziała że to nie będzie łatwe:shake:.
I posłuchałam:eviltong: A temat to : "Wamipry i wampirologia. Omów zagadnienie na podstawie literatury i filmu".
Pomagajcie, pomagajcie bo czas powoli sie za bibliografię zabierać:cool3::mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunshine']Też chciałam zaproponować motyw psa ale pani mi zadała jedno pytanie: " Ile znasz książek, wierszy,dzieł o psach?" Powiedziała że to nie będzie łatwe:shake:.
I posłuchałam:eviltong: A temat to : "Wamipry i wampirologia. Omów zagadnienie na podstawie literatury i filmu".
Pomagajcie, pomagajcie bo czas powoli sie za bibliografię zabierać:cool3::mad:[/quote]

Uważaj bo jak Ci listę napiszę to niestarczy Ci czasu :diabloti:


[quote name='Martens'] Ann Rice kupiłam pierwsze trzy tomy, ale nie spodobało mi się aż tak, żeby kupować kolejne. Ciężko się czyta, jest jak dla mnie starsznie rozwlekle napisane.[/quote]

Kroniki Wampirze są ciężkie ale są jednymi z najlepszych książek o tej tematyce :loveu: Jest to też fajnie napisane z pkt psychologicznego gdy Lestat zaczyna zastanawiać się nad sobą. Jest wiele książek o tematyce wampirzej jednak w naszym ubogim kraju nie przetłumaczone :roll:

Seriali to się też mnóstwo namnożyło :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...