Jump to content
Dogomania

Handling


ZoSiA

Recommended Posts

[quote name='Impresja']chyba moge wypowiedzieć swoje zdanie... i widziałam trochę bokserów na wystawach. Nie mówię, że powinno się je trzymać za pysk jak niektóre brytyjskie rasy. Chodzi mi o to, że denerwują mnie ludzie biegający dookoła ringu piszcząc i wrzeszcząc.[/quote]

masz na myśli to że jedna osoba wystawia a druga biega wokół ringu.?Jesli chodzi o to to jest naprawde wkurzające.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='AsiaSz']nie chce nikomu ubliżać, ale wydaje mi się, że niektórzy nie dokońca chyba wiedzą na czym polega wystawianie boksera...niestety ale bokser to taka rasa która po prostu źle wygląda jak jest wystawiana "z ręki"... wielu sędziom się nie podoba, kiedy ktoś prezentuje w ten sposób boksera...tak samo jest z owczarkiem niemieckim...i moim skoromnym zdaniem, to trudniej jest psa nauczyć żeby cierpliwie patrzył sie na zabawkę, która jest tylko w zasięgu jego oczu, a nie pyska, niż wystawiać go "z ręki"... więc radziłabym jeżeli ktoś nie miał styczności z wystawianiem tego typu psów, żeby sie za dużo nie wypowiadał w kwestiach, o których raczej nie ma wilelkiego pojecia...;)[/quote]


A i jeśli to było do mnie to akurat boksera nie wystawiałam...Więc jeśli to do mnie to nie wiem po co to pisane w ogóle było....

Link to comment
Share on other sites

Asiu to nie było do Ciebie, lecz do Impresji...po prostu uważam, że jeżeli ktoś nie ma zbyt wielkiego pojęcia w danej sprawie, to nie powinnien się w tym temacie wypowiadać, ale już mniejsza o to...;)Wy macie swoje zdanie, a ja swoje, więc może na tym zakończmy, bo to i tak jest bez sensu :p

Link to comment
Share on other sites

Asieńko:p a może będziesz miała okazje co?Jeśli tak to była bym niezmiernie wdzięczna:loveu:Fajnie jakbyśmy stworzyli taki temat "Filmiki z wystaw" napewno bardziej oddawało by to atmosferę panującą na wystawie niż fotki a przy okazji mogło by czegoś nauczyć chcących wystawiać;)Trochę znalazłam filmików ale większość z tymi "sztywnymi" bokserami z za oceanu:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AsiaSz']Asiu to nie było do Ciebie, lecz do Impresji...po prostu uważam, że jeżeli ktoś nie ma zbyt wielkiego pojęcia w danej sprawie, to nie powinnien się w tym temacie wypowiadać, ale już mniejsza o to...;)Wy macie swoje zdanie, a ja swoje, więc może na tym zakończmy, bo to i tak jest bez sensu :p[/quote]


Hehe to dobrze:)Bo nie lubie jak się ktoś do mnie czepia....:PA ciekawe jak by było wystawiać boksera:DZapewne nigdy się nie dowiem:D

Link to comment
Share on other sites

Florka ty też masz śliczną bokserzą dziewczynkę :loveu:Jak ją wystawiasz?Jak ją przygotowywałaś?Plis napisz to napewno nam coś pomoże:pNiestety u mnie w domu jestem jedynym bokseromaniakiem owszem rodzice kochają bąbelka ale nie wnikają w sprawy szkolenia i przygotowania do wystaw:-( także zostaje sama z tym moim szczęściem:roll:
PS Czy miała byś troszkę czasu żeby popisać na gg?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amoretta']Asiuleczka a może chcesz wystawiać boksia:cool3:jak coś to tylko daj znać chętnie udostępnię bąbelka:evil_lol::lol:[/quote]

Z chęcią nie koniecznie wystawić:)Ale ogólie chciała bym się nauczyć pracować z taka rasą:)A jeśli dobrze pójdzie o nawet wystawić.:)Na jakich wystawach będziesz.? Ja w Kielcach na krajówce i na krajówce w Nowym Dworze Mazowieckim. I skąd jesteście ja spod Warszawy dosłownie 64km pod miescowość Warka.
Pozdrawiam Asia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amoretta']Kochani szukam pomocy :placz:mam boksie i bardzo chce ją wystawiać ale nie bardzo wiem co i jak.Przede wszystkim czy jest ktoś chętny żeby nam objaśnić jak ją przygotowywać do wystaw jak nauczyć ją odpowiedniej pozy?Jestem z okolic Kielc może znacie kogoś kto się tu w tych okolicach interesuje wystawianiem?Z góry wielkie dzięki.
moje gg10059211[/quote]

No witam ponownie,przyjedz lub ja przyjade ,też nie lubie double handling,wyszkolimy tego Twojego pupila próbując różnych matod wystawiania,zobaczymy co najbardziej pasuje,pomęczymy sie i bedzie dobrze ,grunt to dobry kontakt z psem a reszta poleci jak z płatka,trzeba sie w koncu zapoznać;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witajcie. Mam takie głupie pytanie i prośbe zarazem. Chciałabym zacząć wystawiać psy, niestety nie posiadam psa z rodowodem. Od czego zacząć, żeby jeździć na wystawy jako handler?? Gdzie szukać pomocy w tej sprawie. Niestety jestem spod Mińska Mazowieckiego i do Warszawy jeżdże tylko w weekendy. Czy możecie mi poradzić jak zacząć swoją przygodę z wystawianiem czworonożnych przyjaciół?!

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej początkowo dowiedzieć się czegoś na temat samych wystaw, jak to wygląda, jakie są tytuły, poznać konkurencje i po prostu coś wiedzieć.
Dla przyszłych handlerów, którzy tak jak ty mniemam nie ma zielonego pojęcia o handlingu jeździć na wystawy mniejsze i większe, pokazyać się na konkursach Młodego Prezetera gdzie naprawdę można wybić się i nauczyć się odpowiedniego handlingu, zapoznać handlerów którzy ci pomogą, wyjaśnią co i jak.. nawet choćby przez internet [ja zawsze chętnie służę pomocą zza oceanów :)]
Poszukać jakiejś hodowli niedaleko twojego miasta gdzie mogłabyś zapytać o użyczenie psa na konkurs, dużo jest takich ludzi którzy z wielkim uśmiechem na ustach powierzają psy młodym osobą widzieć, że chcą czegoś dokonać w kynologii. To nie ciężkie, wystarczy zapytać, porozmawiać, hodowcy także często służą pomocą.
Konkurs jest najlepszym początkiem na opanowanie figur, odpowiedniej prezentacji co jest w handlingu podstawą całokształtu psa. Może również pomóc opanować ci stres i kontakt z psami, to jest także bardzo ważne.
Ciężka i długa droga ale z wielkimi chęciami i sercem, napewno dasz radę . ;)

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Odwiedź kilka wystaw i przypatrz sie wielu rasom jak sie je wystawia porob zdjęcia.I jeśli faktycznie Cie to wciagnie to zobaczysz ze nie jest to trudne tylko pewne sprawy trzeba zrozumieć jak np. zmiany podczas MP.Wiadomo,że są pewne rasy z którymi są problemy pod czas wystawia,ale na poczatek możesz zajać się tymi latwiejszymi.Nie ze bym jakiś tam znawca była,ale troche co nie co wiem o tym bo mam psa rodowodowego którego wystawiam i i ostanio cwiczyłysmy z kolezanka figury do MP.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='bernulka']Tzn. ja już cwiczyłam z psiakiem;) Berneńczykiem... Ja przed tym jak miałabym wystawiać psa najpierw bym chciala go poznać i troszke z nim poćwiczyć. :)[/quote]

Witam

Mam pytanie czy mogłabyś Bernulka wystawić mojego pieska sznaucerka miniaturkę, ponieważ do tej pory wystawiałam go bez problemów, ale od wystawy w Rybniku zaczęły się schody.Przestał mi biegać na ringu przy nodze, a rwie się do środka. Jak idzie w grupie pierwszy jest OK, ale jak jest między innymi psiakami to po postu goni tego przed nim.Już nie wiem co z nim robić, ma 20 m-cy, zaczęłam mu już robić intera, Mamy 2 CACIBY, ale jak tak dalej będzie to się napewno na tym skończy. Błagam o jakąś poradę.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CAPRIO']Witam

Mam pytanie czy mogłabyś Bernulka wystawić mojego pieska sznaucerka miniaturkę, ponieważ do tej pory wystawiałam go bez problemów, ale od wystawy w Rybniku zaczęły się schody.Przestał mi biegać na ringu przy nodze, a rwie się do środka. Jak idzie w grupie pierwszy jest OK, ale jak jest między innymi psiakami to po postu goni tego przed nim.Już nie wiem co z nim robić, ma 20 m-cy, zaczęłam mu już robić intera, Mamy 2 CACIBY, ale jak tak dalej będzie to się napewno na tym skończy. Błagam o jakąś poradę.:diabloti:[/quote]
Wysłałam pw, bo bernulka była ostatni raz na forum w lipcu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...