Jump to content
Dogomania

ciąnięcie sie na smyczy.


ola12021

Recommended Posts

Cześć!
Ja uczyłam mojego pieska chodzić na smyczy w ten sposób: na komendę "idziemy" - idziemy, pies z przypiętą do miękkiej obroży nierozciąganą smyczą ma iść luźno, niekoniecznie tuż przy nodze. W momencie, gdy zaczyna ciągnąć, zatrzymywałam się i czekałam, aż rozluźni smycz. Wtedy ruszaliśmy znowu, a gdy piesek szedł ładnie na luźnej smyczy, był chwalony i częstowany przysmakami. Metoda jest skuteczna, ale wymaga sporo cierpliwości i konsekwencji, no i na początku musiałam się zatrzymywać dosłownie co 3 metry, co dość głupio musiało wyglądać :-). Nauka trwała około 3 miesięcy, ale są efekty.

Link to comment
Share on other sites

Ja robiłam tak jak poprzedniczka, tzn. nadal uczę psa (posłuszeństwa) i siebie (cierpliwości). Narazie jak pies ciągnie to ja zatrzymuję się i czekam aż pies się uspokoi. Gorzej jest jak zobaczy psa, rwie się, ale po pewnym czasie gdy widzi że jestem nieugięta przestaje. Krzywda psu się nie dzieje, jakby bolało to by nie ciągnął. Największy błąd jaki robi właściciel to właśnie kupowanie dłuższej linki lub po prostu poddawanie się psowi, wtedy niczego się nie nauczy. Jak on ciągnie, ty też ciągnij.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...