Jump to content
Dogomania

Łysienie u psa pod pachami


endka

Recommended Posts

Mam problem u swojego psa rocznego mieszańca owczarka kaukaskiego z wilczurem zauważyłam dziś dziwne łysienie (wyłysiałe placki- bez włosów).. pod pachami i tak mniej więcej w okolicach mostka.. pod jedną paszką... widzę zrobiła się ranka... wyczytałam, że może to być... rogowacenie ciemne.. opis by się zgadzał... ale nie jestem do końca pewna.
Czy ktoś się spotkał z czymś takim...?
(Dodam, że pies jest cały czas żywy i wesoły)
Na razie mam ograniczony kontakt z weterynarzem ( pies waży 50kg, ja nie mam na razie samochodu dop. w przyszłym tygodniu, a weterynarz jest 20km od miejsca zamieszkania)dlatego chciałam zapytać co o tym sądzicie czy można to wyleczyć witaminami i maściami czy niezbędna jest wizyta u weterynarza bo jeśli tak to wynajmę samochód i pojadę choćby dziś !
Pomóżcie.
Pozdrawiam, Ania

Link to comment
Share on other sites

wizyta u lekarza jest konieczna!!!
jednak możesz spróbować pocierać te miejsca spirytusem kamforowym (nalać na gazik spirytus i wcierać aż się zaczerwieni) po kilku dniach takich zabiegów przestań to robić.jeśli za jakiś czas (2-3 tygodnie) włos nie zacznie odrastać tzn że konieczne są bardziej wyrafinowane metody leczenie.
to oczywiście mogą być różne choroby. problemy skórne wynikają np. z alergii, grzybicy, pasożytów. może to być związane ze stresem lub np z hormonami. jednak za nim zdecydujesz się na jakieś leczenie spróbuj upewnić się co dokładnie dolega psu. NIE ZGADZAJ SIĘ NA PODANIE PSU STERYDÓW-to nie jest leczenie przyczyny tylko objawów, które mogą powrócić w nasilonym wydaniu.
pozdrawiam i powodzenia

Link to comment
Share on other sites

czytając powyższe wypowiedzi zgadzam się tylko z jednym. Powinnaś skonsultować się z lekarzem weterynarii. Kwiatki typu "zespół Cushinga (niedoczynność tarczycy)" czy "NIE ZGADZAJ SIĘ NA PODANIE PSU STERYDÓW" świadczą o niskiej wiedzy forumowiczów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medvetka'] Powinnaś skonsultować się z lekarzem weterynarii. Kwiatki typu "zespół Cushinga (niedoczynność tarczycy)" czy "NIE ZGADZAJ SIĘ NA PODANIE PSU STERYDÓW" świadczą o niskiej wiedzy forumowiczów.[/quote]
:klacz::klacz::klacz:
dzięki za głos rozsądku
Otwarte forum, takie jak to( gdzie anonimowo mogą wypowiadać się kompletni ignoranci, dzieci, żartownisie itp) NIGDY NIE ZASTĄPI WETA -
dlaczego tak trudno to zrozumieć:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...