Jump to content
Dogomania

mieszac karmy ?


dzordz

Recommended Posts

Witam, jestem tutaj od niedawna. Mam wrazenie ze taki post mogl juz sie pojawic ale niestety go nie znalazlem.

Mam ONkę, staram sie jej kupowac karmy superpremium. Niestety wraz z kilogramami pozartymi pies rosnie i potrzebuje coraz wiecej pozywienia. Do tego ma alergie pokarmowa wiec koszt juz jest wogole "odlotowy". I tutaj moje pytanie, czy moge wieczorny posilek (dostaje wciaz 3x dziennie jesc, ma niecale 6 miesiecy) zapewnic poprzez podanie karmy nizszej jakosci? np jakiegos dogchow czy cos w tym stylu?

pozdrawiam:multi:

Link to comment
Share on other sites

zgadzam sie z Martens - lepiej juz jeden posilek dawac gotowane niz inny rodzaj karmy - do tego duzo gorszej jakosci i raczej przy alergii sie nie sprawdzi.
Tak samo zreszta moze byc z gotowanym - wiecie na co pies jest uczulony?
Czasami oszczednosc jest tylko pozorna w takich sytuacjach

Link to comment
Share on other sites

narazie przerabialismy 3 karmy. acane dla duzych szczeniakow, purine pro plan lamb rice dla duzych szczeniakow i eukanube dla duzych szczeniakow. Najmniej sie drapala po acanie. Przy purinie byla masakra.3/4 worka zostalo. Mysle teraz o orijenie zeby stestowac.

A macie pomysl na posilek ktory nie zrujnuje mi portfela? Chetnie cos jej ugotuje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzordz']narazie przerabialismy 3 karmy. acane dla duzych szczeniakow, purine pro plan lamb rice dla duzych szczeniakow i eukanube dla duzych szczeniakow. Najmniej sie drapala po acanie. Przy purinie byla masakra.3/4 worka zostalo. Mysle teraz o orijenie zeby stestowac. [/quote]

I rozumiem, ze po tym stwierdzasz, ze pies ma alergie? To czy ma czy nie ma mozna tylko przez specjalne badania stwierdzic.
A jak bylo na acanie i eukanubie? Eukanuba nie jest droga karma, poniewaz bardzo malo jej sie daje. Acany tez nie tak duzo...

[quote name='dzordz']A macie pomysl na posilek ktory nie zrujnuje mi portfela? Chetnie cos jej ugotuje[/quote]

Ile jestes w stanie wydac na karme? cena acany pasuje?

Link to comment
Share on other sites

Mam żywą psinę więc dostaje więcej bo i tak wygląda jak szkielet :)
Eukanuba jest bardzo droga karmą, jest droższa od acany a jakościowo nieporównywalnie słabsza, nie wspominając o opiniach jakie o niej krążą..
Poza tym co to znaczy ze daje sie jedej malo a drugiej tez nie tak duzo. Myśle że jeden worek mogę miesięcznie kupić ale mojemu psu to nie wystarcza więc staram się jej zapewnić w jakiś sposób inne pożywienie.
I jeszcze jedno, proszę może o trochę sensowniejszą rozmowę, bo przeciąganie liny mnie nie interesuje. Alergie pies ma bo stwierdziło to dwóch weterynarzy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzordz']Mam żywą psinę więc dostaje więcej bo i tak wygląda jak szkielet :)
Eukanuba jest bardzo droga karmą, jest droższa od acany a jakościowo nieporównywalnie słabsza, nie wspominając o opiniach jakie o niej krążą.. [/quote]

ale dawkowanie eukanuby wg tabel nie jest duze - jest bardzo male. Jesli podnosisz ilosc karmy z kazdej firmy to Eukanuba nadal wychodzi tanio. Gdzie kupujesz karme? U weta? To tak jest droga. A jesli w necie i dobrze poszperasz - kupisz tanio.
Co do opini innych - najlepszym pomocnikiem w doborze karmy jest moj pies ;)

[quote name='dzordz']Poza tym co to znaczy ze daje sie jedej malo a drugiej tez nie tak duzo.[/quote]

a tu nie bardzo rozumiem;)

[quote name='dzordz']Myśle że jeden worek mogę miesięcznie kupić ale mojemu psu to nie wystarcza więc staram się jej zapewnić w jakiś sposób inne pożywienie.[/quote]

Worek 15 kg nie starcza na miesiac, rozumiem...? Nadal nie okreslasz ile na ten worek mozesz wydac. I uwierz lub nie - jesli zaczniesz gotowac to taniej nie wyjdziesz - do gotowanego potrzebne sa witaminy, jak to podliczysz...ale rob jak uwazasz ;) Ja tak wychowalam psa - glownie gotowane, rano troche suchego, teraz od 2 lat daje samo suche i jestem bardzo zadowolona - z wielu powodow, a skoro psu sluzy to czemu nie.

[quote name='dzordz']I jeszcze jedno, proszę może o trochę sensowniejszą rozmowę, bo przeciąganie liny mnie nie interesuje. Alergie pies ma bo stwierdziło to dwóch weterynarzy.[/quote]

chwila...ale o co chodzi? jak sie pisze o jakims problemie to nalezy napisac wszystko. Przeczytaj swoje wypowiedzi i napisz gdzie tam bylo wspomniane o alergii stwierdzonej przez weta? Nikt Ci nie pomoze, jesli nie bedziesz precyzyjniej odpowiadac. W takim razie, zapytam raz jeszcze - czy wiesz na co pies jest uczulony? To pomoze w doborze karmy - jesli oczywiscie tego chcesz. Bo jesli wet twierdzi, ze pies ma alergie pokarmowa, ale nie wiecie na co to skakanie z karmy na karme, zeby znalezc ta ktora nie uczula nie jest dobrym pomyslem - szczegolnie w okresie wzrostu. Niestety gotowanie psu rowniez nie ulatwi sprawy, bo nie wiesz co gotowac, zeby nie uczulilo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzordz']Mam żywą psinę więc dostaje więcej bo i tak wygląda jak szkielet :)
Eukanuba jest bardzo droga karmą, jest droższa od acany a jakościowo nieporównywalnie słabsza, nie wspominając o opiniach jakie o niej krążą..
Poza tym co to znaczy ze daje sie jedej malo a drugiej tez nie tak duzo. Myśle że jeden worek mogę miesięcznie kupić ale mojemu psu to nie wystarcza więc staram się jej zapewnić w jakiś sposób inne pożywienie.
I jeszcze jedno, proszę może o trochę sensowniejszą rozmowę, bo przeciąganie liny mnie nie interesuje. Alergie pies ma bo stwierdziło to dwóch weterynarzy.[/QUOTE]
Karmy superpremium dla ONki nie sa dobrym pomysłem. Powoduja zbyt szybki wzrost i "siadanie" kosci.
Zajrzyj tu:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f545/onkowe-jedzonko-kto-czym-jak-dlaczego-prosimy-zakladac-oddzielne-tematy-30085/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Kazdy ma inne zdanie. Agnes dajemy sobie spokoj, nie chce mi sie pisac bo to do niczego nie prowadzi, i tak sie niczego nie dowiem. Znajde jakis przepis do gotowania i tyle.
Puli dziekuje za ten jakze cenny link, zaraz przeczytam te 190 stron, zeby sie dowiedziec czemu karmy super premium sa zle dla onkow. Ogolnie :WTF:

Mieszanie karm odpada zatem, dziekuje :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzordz']
Puli dziekuje za ten jakze cenny link, zaraz przeczytam te 190 stron, zeby sie dowiedziec czemu karmy super premium sa zle dla onkow. Ogolnie :WTF:
[/QUOTE]
Bardzo proszę.
Link faktycznie niezwykle cenny jako ze zawiera wiecej wiadomosci niz niejeden podrecznik dietetyki. Tym bardziej ze ta wiedza pochodzi od znawców rasy a nie od Goździkowej.
Jak rozumiem dwóch wetów nieomylnie rozpoznało alergie ale proponowałabym tez rozważenie niedoboru cynku jako przyczyny drapania sie.
(Mechanizm powstawania niedoboru na drugiej stronie tego jakże cennego podlinkowanego tematu)

Link to comment
Share on other sites

Trzeba też dodać, karmy super premium mają zazwyczaj mniejsze dawkowanie. Tak więc nawet jak kupisz dog chow to podejrzewam, że cenowo wyjdzie Ci to jak acana itp.

Dzordz rozejrzyj się tutaj, np., bardzo chwalona

[url=http://www.e-karma.pl/pl/kat/28/Breeders-Bag]Breeders Bag[/url]

ps. orijen jakby nie było jest dużo droższy niż acana.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzordz']Kazdy ma inne zdanie. Agnes dajemy sobie spokoj, nie chce mi sie pisac bo to do niczego nie prowadzi, i tak sie niczego nie dowiem. Znajde jakis przepis do gotowania i tyle. [/quote]

a ja serio nie wiem o co Ci chodzi...szkoda

[SIZE=1]chyba zle interpretujesz moje wypowiedzi[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Trzeba też dodać, karmy super premium mają zazwyczaj mniejsze dawkowanie. Tak więc nawet jak kupisz dog chow to podejrzewam, że cenowo wyjdzie Ci to jak acana itp.

Dzordz rozejrzyj się tutaj, np., bardzo chwalona

[URL="http://www.e-karma.pl/pl/kat/28/Breeders-Bag"]Breeders Bag[/URL]

ps. orijen jakby nie było jest dużo droższy niż acana.;)[/quote]


Faktycznie wyglada rewelacja. Niestety zamiawiam karmy przez czlowieka z rodziny ktory pracuje w jednej z wiadacych firm dostawczych karm, ale nie bede robil kryptoreklamy. Tak wiec zamawiam u niego. Ale juz podeslalem link, zeby sie zainteresowali ta karma :)

[QUOTE] Dzordz :crazyeye:
A czytanie boli? [/QUOTE]

Sorry ale nie kazdy ma taki komfort, zeby siedziec pol dnia na forum :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']a ja serio nie wiem o co Ci chodzi...szkoda

[SIZE=1]chyba zle interpretujesz moje wypowiedzi[/SIZE][/quote]


Pomijajac juz te nieporozumienia chcialem poinformowac bo rozmawialismy na ten temat ze zrobilem maly wlojarz po sklepach dzis i kupilem kurze lapki (2 90 kg, trudno) w grocie-sklepie miesnym przy metrze ursynow przy marcpolu. I kosci cielece 6 zl kg, ale sporo mieska na nich, w leclercu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']łapki są dobre na stawy. mój czasem dostaje zamiast jednego posiłku porcję łapek - i wychodzą tanio.[/quote]

sa sa, ale warto dawac galarete z nich, nie surowe - wtedy faktycznie moga pomoc;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzordz']Pomijajac juz te nieporozumienia chcialem poinformowac bo rozmawialismy na ten temat ze zrobilem maly wlojarz po sklepach dzis i kupilem kurze lapki (2 90 kg, trudno) w grocie-sklepie miesnym przy metrze ursynow przy marcpolu. I kosci cielece 6 zl kg, ale sporo mieska na nich, w leclercu.[/quote]

dzieki za info - z lapek bardzo chetnie skorzystam, a tutaj ciezko je kupic.

I nie dziw sie, ze tak wypytywalam o kwestie wet. - na forum rozne rzeczy ludzie pisza, a czesto piszac alergia niekoniecznie ma to z alergia cokolwiek wspolnego - bo badan nikt nie zrobi, czy nawet wet tego nie zobaczy...stad byly moje pytania

Link to comment
Share on other sites

Nie no ok, po prostu czasem czlowiek szuka konkretnej odpowiedzi a spotyka sie z setkami linkow, szyderstwami i tok rozmowy podaza zupelnie w innym kierunku. Nie mowie ze jest tak wszedzie, ale powiedzmy sobie szczerze, to jest nieodlaczny element naszych polskich forów :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzordz']Nie no ok, po prostu czasem czlowiek szuka konkretnej odpowiedzi a spotyka sie z setkami linkow, szyderstwami i tok rozmowy podaza zupelnie w innym kierunku. Nie mowie ze jest tak wszedzie, ale powiedzmy sobie szczerze, to jest nieodlaczny element naszych polskich forów :evil_lol:[/quote]

tu akurat nie widze niczego zlego ;) szczegolnie jesli odpowiedzi do czegos prowadza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']dzordz masz rację:diabloti:. Z tym, że gdyby na forum byłyby same suche odpowiedzi - nikt by tu nie wchodził. :roll:
Co to za forum, gdzie ludzie nie "bebłają" o tym i o tamtym.:cool3:[/quote]
Takie forum to moje wymarzone forum :razz:
Mysle ze to jest naturalne ze chcemy dodac cos od siebie, podzielic sie wiedza, ewentualnie improwizowac :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzordz']Kupilem dzis 18 kg acany. mam nadzieje ze bedzie ok :razz:
Swoja droga mam znajomego ktory mieszka daleko i bede bral od niego miesko bo mowil ze kupuje regularnie swojemu 80 kg labradorkowi :cool3: [/quote]

mam nadzieje, ze to nie labradorek wazy 80 kg:evil_lol:

[quote name='dzordz']Jezeli bedzie w normalnej cenie i dobrej jakosci to bede mogl komus podrzucic jezeli ktos bylby chetny.[/quote]

a czy oprocz miesa ma dostep do kosci? - korpusy, szyje, lapy itp itd?:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Kupilem dzis 18 kg acany. mam nadzieje ze bedzie ok :razz:
Swoja droga mam znajomego ktory mieszka daleko i bede bral od niego miesko bo mowil ze kupuje regularnie swojemu 80 kg labradorkowi :cool3:
Jezeli bedzie w normalnej cenie i dobrej jakosci to bede mogl komus podrzucic jezeli ktos bylby chetny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...