Jump to content
Dogomania

Typ angielski vs typ amerykański


Recommended Posts

[quote name='sunset'] To Am./Can.Ch.SIR JOSHUA OF WINSLOW.ROM. Wśród jego potomków były miedzy innymi importowane z USA Cataway's BORN TO BE WILD i Cataway's MOST HAPPY FELLA. Celowo nie wymieniam osiągnięć wystawowych ( a jest ich za dużo, aby wszystkie spamiętać bez "ściągi"). A trzymanie ogona powyżej linii grzbietu nie jest cechą psa "dominującego" (?), to wada jak wiele innych.[/quote]

ja tam nie patrze na tytuły a pierwsze moje wrażenie ze zdjęcia było, że to Colak (głowa prawie płaska)....:lol::lol:

co do ogona to co innego trzymanie non stop a co innego uniesienie na skutek podniecenia

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sunset
nie wiem o co Ci chodzi?
jak można porównać zdjęcie portretowe i z profilu?!

poza tym każdy może mieć swoje zdanie i moje jest takie ,że również ten pies ma za słaby stop.
Tobie siepodoba - no i dobrze - mnie nic do tego

ale widzę, że chodzi tu tylko o to aby komuś dowalić, wyśmiać..

więc DO WIDZENIA! kończę wizytę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunset']Ale muszę sprostować zamieszczoną przez niego informację, jakoby matka Blaze'a Precious była na sprzedaż. Owszem, hodowla oferuje do sprzedaży miotową siostrę Precious - Lovey. Za 350$. Po urodzeniu i odchowaniu jej ostatniego miotu.[URL="http://www.goodtimeshelties.com/available.htm"]What's available at Goodtime?[/URL] [/quote]

Oooo, to wiesci chyba sie szybko rozchodza tez za oceanem bo jeszcze kilka dni temu byla tam Precious (szkoda ze nie zrobilem zrzutu ekranu) albo juz ja ktos kupil. Coz, jak sie nie widzialo na wlasne oczy to latwo posadzac kogos o zlosliwosci, prawda? ;)

[quote name='sunset']Jeżeli moje informacje na temat rzekomej sprzedaży matki Blaze'a są złe, proszę o sprostowanie:roll:.
Jeżeli podane przez [B]maridera[/B] informacja jest błędna, również oczekuję wyjaśnienia (bez rozwlekłego MEGA postu z (tu cytat):"zazdość was zżera"):shake:.[/quote]

To napiszcie maila do hodowcow i zapytajcie czy Preciuos byla na sprzedaz. Moze komus odpisza jak zobacza polski mail...

aniaDark: Wyniki badan Nobla sa zamieszczone na forum LS i na jego stronie. Kolejne badania sa w trakcie :)

MateUszku pogadamy jak dorosniesz ;)

Na reszte odpisze pozniej i wrzuce kilka fotek, teraz musze leciec :)

Link to comment
Share on other sites

[quote]Wyniki badan Nobla sa zamieszczone na forum LS i na jego stronie. Kolejne badania sa w trakcie :)[/quote]

No nie do końca :cool3: Na l-s Nobel ma zamieszczone genetyczne i kliniczne, natomiast na swojej stronie ma podane tylko kliniczne, ponieważ ich wyniki są bardziej dla niego korzystne niż wyniki badań genetycznych :lol:

Krzyczysz żeby badać...a jaki jest sens tych badań, jeśli kryjesz sukę carrier psem carrier ?

Jeśli psy są wybitne, można się pokusić o takie połączenie, ale w tym przypadku połączenie jest dalekie od próby stworzenia ideału sportowo-wystawowego...

Jeśli chcesz zmieniać świat - zacznij od siebie. I nie tuszuj prawdy - więcej odwagi ;)

--------
Sorry za kolejne odbieganie od tematu, ale wcześniej o to pytałam, jednak zostałam olana i Maciek nie pokusił się na to by mi odpowiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Orticulus']Krzyczysz żeby badać...a jaki jest sens tych badań, jeśli kryjesz sukę carrier psem carrier ?

Jeśli psy są wybitne, można się pokusić o takie połączenie, ale w tym przypadku połączenie jest dalekie od próby stworzenia ideału sportowo-wystawowego...
[/QUOTE]

No cóż, sama sprowokowałaś mnie do wypowiedzi, chociaż wcale w tą dyskusję nie miałam zamiaru brnąć.

Przynajmniej kryję przebadaną sukę przebadanym psem i wiem co z tego wyjdzie, a nie kryję w ciemno nie wiedząc jakie będą tego efekty...

Twierdzisz w takim razie, że moja szetlandka nie jest wybitna... Może i nie ma championatów, bo nie zależy mi na wystawach gdzie z góry wiadomo kto wygra, ale ma za to charakter, kondycję, predyspozycje sportowe i wiele innych rzeczy godnych przekazania potomkom.

Wolę uczciwość na zawodach agility. Wyniki na pewno miałaś okazję zobaczyć na mojej stronie www.

Link to comment
Share on other sites

Standardowe naskakiwanie.. Ale odpisze ku uciesze badz nie.

[quote name='Orticulus']No nie do końca :cool3: [/quote]
Jak zwykle masz cos do powiedzenia w kazdym temacie. Przytyki sa tam gdzie brak jest argumentow :) Wyniki badan jak i karty ocen mojego psa oraz wszystkie dyplomy sa do wgladu, jesli ktos bedzie chcial to moze przyjechac i sobie obejrzec nawet pod lupa i testujac pod kazdym katem czy aby na pewno papier, na ktorym sa wydrukowane jest oryginalny :razz:
[quote name='Orticulus']Krzyczysz żeby badać...[/quote]
Nie krzycze tylko namawiam. I coraz wiecej ludzi to robi, brawo! A swoje pieski juz przebadalas czy szkoda $ bo wyniki moga okazac sie niekorzystne w dalszych "planach"? ;)
[quote name='Orticulus']a jaki jest sens tych badań, jeśli kryjesz sukę carrier psem carrier ? [/quote]
Akurat w tym przypadku to byla bardzo przemyslana i przedyskutowana decyzja. Poczytaj sobie o genetyce i o dziedziczeniu, zapewne na maturze z biologii tego nie mialas w tym miesiacu. A jak sie dostaniesz i skonczysz weterynarie, to licze na Twoje ogromne sukcesy hodowlane :evil_lol:
[quote name='Orticulus'] Jeśli chcesz zmieniać świat - zacznij od siebie. I nie tuszuj prawdy - więcej odwagi ;)[/quote]
M.in za odwage niektorzy proboja mnie uciszyc czy wrecz zastraszyc bo im moje slowa nie sa na reke a "psi business" marnie idzie ;)

Zas odnosnie jeszcze typow UK vs US zeby byl to temat na temat a nie kolejne odpisywanie na pstre zarzuty i zlosliwosci wrzucilem dwa zdjecia.
Typ USA: [B][url]http://tinyurl.com/lg34y7[/url]
[/B]Typ UK[B] : [/B][B][url]http://tinyurl.com/m5tran[/url] [/B](zacytuje z ksiazki Margaret Norman ktora uznana hodowle sheltie prowadzi od 1953 roku "Top stud dog all breeds for 1997 - a truly remarkable achievement. Bred by Mr & Mrs Stanley, owned by Mr & Mrs Mayhew) a tak BTW to pra-pra-dziadek mojego psiaka :cool3:

Ogolnie patrzac na Wasze odpowiedzi mozna z latwoscia stwierdzic ze topic tutejszy staje sie znowu walka z wiatrakami. Na zakonczenie wrzuce tylko kilka linkow, ktore moze zmusza niektorych do myslenia lub czegos naucza (mam ogromna nadzieje).
[url=http://www.sheltie.com/breeding.htm]Building Your Pedigree[/url]
[url=http://www.sheltie.com/breedstud.htm]Breeding/Stud Services[/url]

oraz dla potencjalnych nabywcow dwie dalsze wskazowki zza oceanu:
[url=http://www.youtube.com/watch?v=uB_VGM53FtY]YouTube - Shetland Sheepdog/Sheltie Educational Video[/url]

[url=http://www.youtube.com/watch?v=qaDqhvHEiFY]YouTube - Is a Sheltie for Me?[/url]

Trzy czy cztery ksiazeczki po polsku o owczarkach szetlandzkich tez dobre sa na poczatek.

Pozdrawiam serdecznie milosnikow sheltie :loveu: i do zobaczenia na ringach, roznych zawodach czy przy owcach :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Twierdzisz w takim razie, że moja szetlandka nie jest wybitna... Może i nie ma championatów, bo nie zależy mi na wystawach gdzie z góry wiadomo kto wygra, ale ma za to charakter, kondycję, predyspozycje sportowe i wiele innych rzeczy godnych przekazania potomkom.

Wolę uczciwość na zawodach agility. Wyniki na pewno miałaś okazję zobaczyć na mojej stronie [URL="http://www."]www. [/URL][/quote]

Chodzi mi tylko o ścisłość w podawaniu wyników. Nie mam pretensji do Ciebie, bo podałaś uczciwie wyniki badań genetycznych i klinicznych Lilli, nawet jeśli te genetyczne były powiedzmy niekorzystne ( mogłaś przeciez podać również tylko kliniczne, i wyszłoby że jest clear), natomiast Maciek podał tylko te, które uważa za lepsze - a sam pisał, że właściciele nie ujawniają wyników jeśli są niekorzystne. Może to odnieść do samego siebie...

Kłócić się nie mam zamiaru, każdy swojego psa kocha i chce dla niego jak najlepiej. Ja obecnie nia mam żadnego psa. Jeśli będę miała szetlanda, to na pewno będzie przebadany. Ale nie będę na siłę chciała kryć suki/kryć psem, jeśli badania wyszłyby niekorzystne (sama nie kupiłabym świadomie psa po dwóch carrierach, nawet jeśli rodzice mieliby wybitne osiągnięcia wystawowe/sportowe/w zakresie posłuszeństwa).Czasami lepiej sobie to odpuścić, bo w Polsce i tak mamy nadprodukcję.

Wiem że Lilla ma wadę, którą ukrywałaś na wystawach. Wiesz sama jak to się raz skończyło. Nie jest wykluczone, że bez ukrycia tej wady nie zrobiłaby hodowlanki, bo nie każdy sędzia ukrywanie zauważy (sędziowie nie stosują pełnej skali ocen, a czasami szkoda, bo wychodzi na to, że mamy psy dokonałe bez wad).
Przepraszam Cię, że wyciągam to tak na publik, być może nie powinnam, ale Twoja wypowiedź mnie do tego skłoniła.

Championaty to tylko fajny dodatek. Dla mnie liczy się przede wszystkim wygląd, budowa anatomiczna, charakter. Wiem że wiele psów nie zasługuje na tytuł Championa, a jednak go uzyskuje. Często jest to dziełem przypadku.
Nie jest tak, że z góry jest wiadome kto wygra ;). Jeśli ma się dobrego psa (daleko nie szukając - Nana Moniki Tuliszewskiej, która wiele razy nie tylko w Polsce ale i za granicą udowodniła swoją wartość), to można wygrać w każdej stawce.

Pozdrawiam,
Magda

Link to comment
Share on other sites

Piękne i pięknie wystawiane są te amerykańskie szetlandy, prawda?

[B]Orticulus[/B], nie tu miejsce na takie tematy, ale muszę Ci przypomnieć, że
odnośnie badań oczu wszystko jest wyjaśnione na portalu LS, topik: Genetyczne badania CEA ... - przeczytaj wypowiedź montanki, ktora jest lekarzem weterynarii i ktora pisze: cytuję " ... Owszem w innych rasach choroba moze powodować większe zaburzenia ale i tu nie ma specjalnie problemu lekarskiego czy utrudniającego psom życie. Zwłaszcza, ze [B]główne[/B] [B]zmiany wywołuje PRA a nie CEA.[/B]" Sama widzisz nic dodać nic ująć. A jest wiele innych genetycznych chorób, o wiele powazniejszych i to trzeba wiedzieć i zapobiegać.
Zainteresowanych odsyłam do portalu LS, bo tam znajduje się cała wypowiedź.

Masz rację sheltia12
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote]A swoje pieski juz przebadalas czy szkoda $ bo wyniki moga okazac sie niekorzystne w dalszych "planach"? ;-)[/quote]

Mało o mnie wiesz. Ja piesków nie mam :cool3:

[quote]
Poczytaj sobie o genetyce i o dziedziczeniu[/quote]

Hmm...jeśli o to chodzi, to idę o zakład, że szczenięta będą miały stojące na sztorc uszy...no chyba, że doskonale poinstruujecie nabywców w jaki sposób kleić i będziecie udawać, że wszystko cacy ;)

[quote]
zapewne na maturze z biologii tego nie mialas w tym miesiacu.[/quote]

Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale stajesz się nudny z tą maturą :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sheltia12']Twierdzisz w takim razie, że moja szetlandka nie jest wybitna... Może i nie ma championatów, bo nie zależy mi na wystawach gdzie z góry wiadomo kto wygra, ale ma za to charakter, kondycję, predyspozycje sportowe i wiele innych rzeczy godnych przekazania potomkom.[/quote]

a jest wybitna? z ręka na sercu, czy ona nie ma tytułu Championa tylko dlatego, że Ci nie zależy na wystawach, a może nie miała żadnej szansy go dostać?

Wiesz sformułowanie " na wystawach gdzie z góry wiadomo kto wygra" już to gdzieś słyszałam, m.in od hodowcy Twojej suczki i nie tylko...
Jaki ten świat jest mały, zwłaszcza gdy takie opinie rozpowszechnia małe grono osób ze sobą zaprzyjaźnionych.

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że tutaj najeżdza się na każdego który chce wyrazic swoje zdanie.

Spójrzcie może na tytuł tego tematu: "Typ angielski vs typ amerykański". W tej chwili są tutaj wyciągane przeróżne sprawy, nie mające związku z tematem.

AS1 - chcesz porozmawiać ze mną o moim psie? Zapraszam na prywatną rozmowę.


Co do tematu. Można mieć psa o genotypie 50% amerykańskim, a 50% angielskim, jednak większą role odgrywa zawsze fenotyp i w tym wypadku pies może wyglądać jak 100% anglik.


Pozdrawiam,
Ania

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2]Witam :cool1:
Dla porównania wstawię zdjęcia główek oraz całych sylwetek sheltie w typie angielskim oraz amerykańskim.

Pierwsze zdjęcie to główki
1) typ angielski - SUCH DKUCH Lundecock's STROLLING MINSTRAL[/SIZE][FONT=Verdana][SIZE=1][SIZE=2]
2) typ amerykański Am/Can Ch. - Laureate SANTANA

[IMG]http://images44.fotosik.pl/134/58daff3315e7d28dmed.jpg[/IMG]


A teraz sylwetki
1) typ amerykański - Can.Ch Laureate GRAND ILLUSION
2) typ angielski - [/SIZE][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]SUCH Edglonian Strolling Nomad of Lochkaren

[IMG]http://images41.fotosik.pl/129/2a54259ac2603724med.jpg[/IMG]

Który typ jest ładniejszy ?
To oczywiście kwestia gustu. Ja uważam, że bardziej poprawny anatomicznie, lepszy w ruchu oraz zdecydowanie bardziej efektowny jest typ amerykański.
Co do typu angielskiego - faktycznie zdarzają się niezłe egzemplarze, ale niestety sheltie w typie angielskim, które mamy okazje oglądać w Polsce są baaaaardzo dalekie do ideału... :lol:.
Natomiast niezaprzeczalnym faktem jest to, że sheltie importowane do Polski z USA ogromnie poprawiły pogłowie rasy, przede wszystkim główki, kość, szatę... !

A co do Pana Maridera... hmm ciekawa jestem jak długo interesuje się rasą skoro cały czas próbuje wszystkich pouczać ??? Dwa, trzy lata ??? Doktorat nie robi z Pana specjalisty od sheltie Panie ''Maruder'', parę przeczytanych książeczek - nawet w języku angielskim również :evil_lol:. Do tego trzeba jednak troche praktyki ;). Ciekawa jestem, czy miał Pan okazję widzieć na żywo Cataway's MOST HAPPY FELLA czy Cindahope KYLENE SHOW OFF ??? W końcu na jakiejś podstawie musiał stwierdzić Pan, że były to słabe importy :razz:

[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunset']Ale muszę sprostować zamieszczoną przez niego informację, jakoby matka Blaze'a Precious była na sprzedaż. Owszem, hodowla oferuje do sprzedaży miotową siostrę Precious - Lovey. Za 350$. Po urodzeniu i odchowaniu jej ostatniego miotu.What's available at Goodtime? ....
Jeżeli moje informacje na temat rzekomej sprzedaży matki Blaze'a są złe, proszę o sprostowanie.
Jeżeli podane przez maridera informacja jest błędna, również oczekuję wyjaśnienia (bez rozwlekłego MEGA postu z (tu cytat):"zazdość was zżera").[/quote]
Odpisze spcjalnie dla Ciebie z dedykacja - komputer jest bardzo fajnym urzadzeniem, wystarczylo pogrzebac w cachu i zrzut ekranu jest (a jednak). Mam nadzieje ze to zakonczy dalsza dyskusje o Blaze: [URL]http://tinyurl.com/mnnp2l[/URL] (21 maja ta informacja byla na stronie hodowcow)

Twilight- dzieki za sensowny "input" do tej dyskusji, psy o ktorych wspominialas byly importowane na poczatku lat 90'tych czyli dosc dawno co nie zmienia faktu ze do polepszenia rasy swoj wklad jednak daly. Natomiast przypomnialo mi sie cos jeszcze- jak wygladaja w wiekszosci Angliki z obu najwazniejszych wystaw na swiecie mozecie zobaczyc tutaj: [URL="http://tinyurl.com/yrwshe"]Crufts 2008[/URL] oraz [URL="http://tinyurl.com/dy8j5r"]Crufts 2009[/URL] . Jak bede w US czy w Kanadzie nastepnym razem (a bylem juz kilka razy) moze pokaze kilka zdjec z tamtejszych hodowli lub z Westminstera.

Tu natomiast jest jedna z bardziej utytuowanych suczek amerykanskich:[URL="http://tinyurl.com/mul5kz"]Sheltie - PaRay Shelties[/URL]

Ktory typ komu bardziej sie podoba to juz kwestia gustow. Osobiscie bardzo bym chcial zobaczyc na polskich ringach takich sedziow jak Charlotte Schwartz(US), Linde Churchill(US) czy Malcolma Harta (UK) tylko z drugiej strony wyniki takiego sedziowania moglyby niejednego hodowce czy wlasciciela zwalic z nog.

Na reszte odpisalem w PW aby nie zasmiecac tematu Typ angielski vs typ amerykański na ktory przypomina POWINNA toczyc sie dyskusja a nie "osobiste wycieczki". Przytyki Musialek pozostawiam bez komentarza.

Pozdrawiam serdecznie i na tym koncze dyskusje oraz dalsze odpowiedzi na coraz bardziej "finezyjne" zaczepki lacznie z grozbami ktore otrzymuje.

M

Link to comment
Share on other sites

:crazyeye::crazyeye::crazyeye:

a ile tu anonimów...:p
AS1
Twilight
Marcepanka

i jeszcze tam jakies byly.. czy ja moge poprosic o przedstawienie sie?
na wystawach anonimowych osob nie ma to i awantur sie boja...:mad:

Ja tez sie powtarzam ale wedlug mnie poziom tej dyskusji odzwierciedla poziom Polskich szetlandów... moze zamiast sie kłócić warto nad soba popracowac a nie widziec tylko wady i zle stony innych??

wracajac do tematu... ja nie znam nawet jednej hodowli w Polsce ktora hoduje na linie, w wiekszosci jest to taki miszmasz co swiadczy o tym ze nie ma okreslonego tyu do ktorego dąży... i nie... nie chodzi o typ Amerykański czy Brytyjski... chodzi o te różnice wewnątrz takiego typu... jest ich tak duzo i sa one sa ogromne, a rozmawiając z niektórymi ludźmi można wywnioskować ze nie maja pojęcia o tym co mówią...

W Polsce mamy bardzo mało brytyjskiego typu (mamy mieszanki czesko-niemieckie czy jakieś tam inne,co z tego ze bez amerykanow jak anglicy by sie w zyciu do takich szetlandow nie przyznali)
żyjącego importa z UK nie mamy żadnego...
pies za którego ja osobiście dala bym się pociąć...
[IMG]http://www.lfshelties.co.uk/Lavika/web.jpg[/IMG]
[B][FONT=Arial]LYTHWOOD STARLIGHT EXPRESS [/FONT][/B][FONT=Arial](nie pamietam ile ma na fotce ale bya robiona jak on byl w ichniejszej klasie puppy)
[/FONT][B][FONT=Arial]
[/FONT][/B][FONT=Arial]jak ktos chce mi zrobic prezent urodzinowy moze mi go kupic...:diabloti:
marzenia...:placz:
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Gracjano jest piekny
Ja bym sie dala pociac dla psa takiego jakim jest Zack. to moj idol. Moj pies , Choc moge miec kazdego innego.. mixa anglika+amerykanca oby tylko byl w dolnej granicy wzrostu, mial ladna budowe, ,piekna dluga , gesta siersc.. a do tego piekny szeroki bialy kolnierz.. A czy anglik czy amerykanin u mnie bez znaczenia. Podobaja mi sie jedne i drugie.. oby tylko wygladaly jak szetlandy nie obskubki bez siersci przypominajace collie krotkowlose..
Jest wiele w Pl psow ktore mi sie podobaja.. a dyskusja ktory.. to sprawa kazdego osobista ktorego wybierze. i co sie komu podoba. ..Pokazcie mi gdzie jest taki pies jak Zack to go kupie natychmist ,choc narazie nie planuje zakupu psa. Cena nie gra roli.. obybyl Zakiem albo jego sobowtorem ,moze byc tez jego klonem.. :multi:

i jeszcze jedno Gracjana ma racje ze w Pl nie ma ani jednej hodowli ktora by prowadzila psy w jednym kierunku , wiec cala ta klotnia bez sensu Wiekszosc z nich to pomieszana krew jednych i drugich.. i niektore naprawde sa piekne..

Link to comment
Share on other sites

Emilka zwracam honor...:oops:
Przyznam sie ze na śmierć zapomniałam... ale mamy kolejny przyklad tego
jak rozne moga byc Angliki... nie ma 1 typu...;) nie wszysto jest czarne albo biale... a przyznam szczerze ze ja odnosze takie wrazenie po przeczytaniu tych watkow... co maja myslec ludzie ktorzy nie maja pojecia o szetlandach a tymbardziej o typach??a to glownie oni to czytaja...:-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...