Jump to content
Dogomania

Zastrzyki czy sterylizacja?


Gwarek

Recommended Posts

Dla przykładu historia mojej nieżyjącej już suni. :( Miała 4 lata gdy przyjęlismy znajdke psa. No i powstał problem. Wtedy )było to 15 lat temu) nie było takich forów i człowiek był niedouczony :cry: Wet stwierdził, ze najlepsze (!) bedzie podawanie suni zastrzyków co robilismy przez 9 lat (!!) Skonczyło sie tym, że sunia dostała cukrzycy, oślepła i w końcu przyplatało sie ropomacicze i to był juz koniec. :cry: :cry:
Dlatego jak dzisiaj słyszę weta (?), który proponuje zastrzyki to mnie szal ogarnia !

BTW. [b]19 marca jest Ogólnopolskim Dniem Sterylizacji Zwierząt[/b]. Szczególy [url=http://www.arka.strefa.pl/Akcja-2005/akcja_sterylizacji_2005.html] tutaj [/url]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Razem z nami na szkolenie chodzi/lub chodziła/sunia.Pewnego razu jej nie było i dowiedzieliśmy się że sunia dostała pierwszą cieczke i została wysterylizowana bo jej pańcia chce uniknąć kłopotów. Na następnym szkoleniu sunia już była /w całkiem dobrej formie/od tego dnia mineły już dwa tygodnie i sunia się już nie pokazała.

Link to comment
Share on other sites

Pocieszyłaś mnie,ale i tak jutro pojade to przy okazji sprawdze.Ale odbiegamy od tematu.Moja Hera ma 17 miesięcy i najwyższa pora zdecydować się na ten krok. Po 1-szej cieczce /14 miesięcy/ miała ciąże urojoną i krosty na pyszczku ,boje się że to się powturzy ale też boje się samej sterylki , wogule boję się że coś się jej stanie /jestem zwariowana na jej tle/ Trudno się na coś zdecydować.

Link to comment
Share on other sites

dokładnie wiem co czujesz bo ja płakałam jak Luna miała zabieg :oops: :lol: ale wszystko było OK! i u Was też tak będzie :kciuki: no i moja Luna teżm iała urojoną po pierwszej i po drugiej cieczce - z mlekiem i ze wszystkimi objawami :-? męczyła si i on i my a teraz święty spokój i nie ma żadnych zapaleń sutków :D

Link to comment
Share on other sites

Ja to wszystko wiem i zawsze popieram sterylke ale to moja kochana sunia piękna i zdrowa i serce boli .Jak kastrowałam naszego Pulpeta /kot/jakoś poszło gładko ale Hercia to nasza pupilka Ona w domu jest najważniejsza .Umysł karze a serce nie pozwala i co ja mam zrobić NIEEEEE WIEEEEEEEM!!

Link to comment
Share on other sites

Weronika to tak ja u mnie, też się boję a chcę. A tak na marginesie to moja Cortusia była sterylizowana jako 9-letnia sunia w czasie trwania cieczki. Cieczka u niej trwala juz 5 tygodni i wet powiedzial ze nie ma co czekac bo pewnie sa cysty na jajnikach. Wszystko poszlo gladko. U twojej suni tez tak bedzie i mam nadzieje ze u mojej Hagi tez, za jakiś czas.


Pozdr
Monika z Cortina i Haga

Link to comment
Share on other sites

Jest fajny artykuł na temat antykoncepcji hormonalnej i jej szkodliwego wpływu. Niestety nie można bezposrednio wejść na ta stronę.
[url]http://www.lecznica-oaza.prv.pl/[/url]
Dalsze kroki to:
-Forum
-Forum z ekspertem
- temat "Antykoncepcja a cieczka"

Link to comment
Share on other sites

dzięki Dina - poczytałam to co tam napisano i pełna obaw pójdę z Sarą na ten zastrzyk - myślę jednak, że jednorazowy zastrzyk hormonalny nie powinien od razu wywołać chorób u suku co?? Bo drugiego już nie będzie - wiosną lub na początku lata będziemy Sarę na 100% sterylizować, a teraz po prostu nie ma jak bo to nie moja sunia :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']dzięki Dina - poczytałam to co tam napisano i pełna obaw pójdę z Sarą na ten zastrzyk - myślę jednak, że jednorazowy zastrzyk hormonalny nie powinien od razu wywołać chorób u suku co?? :[/quote]

Ja nieświadoma zagrożeń z tym związanych podawałam kilka tych zastrzyków mojej dziewczynce. Przez 1,5 roku w ogóle nie miała cieczki.
Potem dostała bardzo obfitą, a w końcu została wysterylizowana- w wieku 4 lat.

Link to comment
Share on other sites

aa no i powiedzcie mi jeszcze - jak Sara dostanie zastrzyk to nie ma sznas na ciążę??? to jest 100% pewności??? bo jużwiem na pewno że nie damy rady teraz jej wysterylizować :( bardzo żałuję ale ja mam teraz mega zapieprz w pracy i nie mogłabym jej pilnować a wiem, że teściowie jej nie upilnują :-? więc muszę jej sterylkę dopasować do swojego wolnego czasu a cieczka nadchodzi :-?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...