Jump to content
Dogomania

Lecznice w BB


Iss

Recommended Posts

Ja gorąco polecam lecznicę BADA w Straconce, przy ulicy Dojazdowej. Leczymy tam pinczera od dawna, TŻ odwiedza tą lecznicę z kotem i w obu przypadkach mamy same przyjemne wspomnienia :)

Godna polecenia jest też lecznica przy ul. Lelewela (Med-vet?). Leczymy tam nasze schroniskowe, niejednokrotnie ciężkie przypadki. Weci godni polecenia.

Link to comment
Share on other sites

MedVet na lelewela ? ja tam nigdy nie byłam, nie znam lekarzy ale szwagierka tam kociaki leczy zawsze sobie chwaliła lecznicę, ale ostatnio coś zaczyna wątpić w nich ...
Leczy się ktoś w Reksiu ?

Link to comment
Share on other sites

Owszem, bywaliśmy w Reksiu. Jest tam świetny wet - Mirosław Motoszko. Duży, spokojny facet o bardzo dobrym podejściu do zwierząt. Nasza bulterierka, która niechętnie poddaje się jakimkolwiek zabiegom, w tego weta patrzyła, jak w tęczę. A robił jej sterylkę i opiekę po.
Na Piastowską chodzimy obecnie, bo blizej znacznie, a kto jechał ostatnio przez BB, to wie co to znaczy. I też jesteśmy zadowoleni, ale Teklusia mniej - lubi dużych facetów, a na niedużą kobitkę powarkuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja również polecam Medwet na piastowskiej. :lol:Super lekarze. Natomiast Reksia odradzam. Pracuje tam Szwabowicz - kierownik schroniska dla zwierząt. Okropny czlowiek ktory powinien zostac raczej rzeznikiem a nie weterynarzem. Los bezdomnych zwierzat wogole go nie obchodzi!:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vienna']Ja również polecam Medwet na piastowskiej. :lol:Super lekarze. Natomiast Reksia odradzam. Pracuje tam Szwabowicz - kierownik schroniska dla zwierząt. Okropny czlowiek ktory powinien zostac raczej rzeznikiem a nie weterynarzem. Los bezdomnych zwierzat wogole go nie obchodzi!:angryy:[/quote]
Medwet świetna sprawa :)

Chodziłam niegdyś do Reksia i jestem bardzo niezadowolona ... nawet na szczepienie tam już nie idę, wolę przejść pół miasta do medwetu .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zaliczyliśmy parę lecznic w BB. Na marginesie dodam tylko, że moje bule nie należą do łatwych pacjentów. Albo ktoś ma podejście albo jest na wejściu spalony.

Zaczęło się od ARKI i Dra Wątroby, dość długo tam jeździłam i byłam w miarę zadowolona. Pies zdecydowanie mniej, no cóż, niepolubili się, ale korzyści wynikające z dobrej opieki wet. były ważniejsze niż sympatnia.
W tej chwili jeśli potrzebuję konsultacji to jeżdżę prywatnie do gabinetu "AS" Dr Wątroby pod Szyndzielnie. Korzystałam także z usług i konsultacji Dr Dudziak w Arce -akurat do mojego bulka ma dobrą rękę.

Sporadycznie korzystałam z usług Med-Wetu przy Piastowskiej i jedno co mnie baaardzo zdziwiło to to, że jedna z wetek polecała bezpapierowe psy :shake: a o rodowodowych nie wypowiadała się zbyt pochlebnie. Inną sprawą jest gabinet wylepiony reklamami RC i polecanie go przy każdej możliwej okazji, inne sposoby karmienia są dyskredytowane, zwłaszcza BARF.

Lecznica na Szarotki owszem fajnie wyposażona, ale bardzo droga i to by było na tyle. Oprócz założyciela - Dr Grudzińskiego reszta personelu wiedzą nie grzeszy.

Po przeprowadzce poza Bielsko najbliżej mam do Straconki i do Dr Śliwy na Góralskiej. I właściwie w naszym przypadku to jest strzał w 10 ! Mały skromny gabinecik, ale wiedza duża i ceny przystępne. Bule pokochały go na wejściu, facet ma podejście i przede wszystkim nie boi się psów co niestety coraz częściej zauważam u wetów :roll: Nie leczy w ciemno, nie naciąga, jeśli czegoś nie wie lub nie umie zdiagnozować to mówi wprost i odsyła do innych wetów o których wie, że mogą pomóc. To bardzo dobra cecha !!!

Zdarzyło mi się także być ( w ramach konsultacji ) w Med-Wecie na Lelewela. Nie mam zdania. Doktorka, która nas załatwiała była przerażona, fakt, że Luger dał popis nie z tej ziemi, ale Dra Śliwy, na przykład, to nie rusza ;)

Dawno dawno temu, bo jakieś 15 lat temu, byłam w Starym Bielsku na Zapłociu u Dr Kulpińskiego, który wyciągnął mojego żyjącego do dziś pinczerko/kundelka Fidusia z parwowirozy za grosze. Tego samego Fidusia prawie wykończył na amen Dr Kwiatek z Piastowskiej za ciężką kasę. Byłam też świadkiem jak nieładnie postępuje z innymi pacjentami, był też o nim artykuł w Kronice Beskidzkiej wcale nie pochlebny więc radziłabym omijać szerokim łukiem.

Link to comment
Share on other sites

Akurat byłam tam ze swoimi gryzoniami, moja przyjaciółka ( a ja razem z nią ) z kotami po wypadku i nie jestem zachwycona diagnozami. Zresztą, ludzie kontaktują się przecież ze sobą i przekazują informacje.
A tak w ogóle to mam prawo mieć swoje zdanie i nie musi się ono zgadzać ze zdaniem innych. Jedni są zadowoleni inni nie, wszystkim się nie da dogodzić i dlatego powstał taki topic.

Link to comment
Share on other sites

Nasz psiak miał coś, co na oko lekarze zdiagnozowali jako ziarniniak z wylizywania. Woziliśmy się z tym ponad miesiąc, w tym czasie byliśmy u trzech wetów, w tym jednego ze specjalizacją w chirurgii (polecany w mieście fachowiec) i wszyscy koniec końców chcieli psa ciąć. W necie znalazłam galerię ziarniniaków na stronie internetowej przychodni Med-vet na Lelewela w Bielsku-Białej. Jechaliśmy do nich 400 km - było warto - wyleczli psiaka w 5 dni lekami miejscowymi.

Link to comment
Share on other sites

Pytanie troszę z innej beczki,ale mieszczące się w temacie.
Jakiś czas temu Kronika Beskidzka opisywała przypadek starszego pieska, z którym właścicielka poszła do jakiejś kliniki ( nazwy niestety nie podano ). Weci zalecili operację mimo podeszłego wieku pieska, a w efekcie której piesek zdechł na stole. Właścicielka nie dość, że nie została natychmiast powiadomiona o śmierci pupila to jeszcze miała problemy z uzyskaniem szczegółowego wyłumaczenia na temat przebiegu i komplikacji pooperacyjnych.
Czy ktoś z bielskich forumowiczów wie o jaką "Klinikę" chodzi?? Odpowiedż może być na PW.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...