Jump to content
Dogomania

bassecik mały:-)


Aria@Monika

Recommended Posts

Mam prosbe do wszystkich basseto-maniaków, powiedzcie mi cos więcej o tej rasie, bo wiadomo, ze teorie książkowe nie zawsze ide w parze z rzeczywistością, czy jest to trudny pies do wychowania, jaki ma charakter, czy są jakies sprawy na jakie trzeba uwazac w jego przypadku? dziekuje za pomoc :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

Witaj temat wychowania małego basecika to temat rzeka na pewno ci coś opowiem czekaj teraz nie moge ale się odezwę miałam baseta 12 lat i parę miotów.na razie pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Wiele zostało już powiedziane tutaj: [url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=16536&highlight=[/url]


Rozumiem że rozważasz wzięcie małego bassecika o którym była mowa w wątku na "Wszystko o psach"?

Jeśli potrafisz zaakceptować, że basset ma swoje zdanie (nie zawsze takie samo jak Twoje), że przyniesie Ci piach i błoto na brzuchu i potem będzie się rył do łóżka (do skutku) - to już jest połowa sukcesu. Nigdy nie przepuści okazji żeby coś ukraść (najlepiej w ilościach hurtowych).
Basset bardzo źle znosi rozłąkę z ludźmi - jeśli będzie sam w domu - może "śpiewać" lub nawet nasikać ze złości - to taki "protest song".
A przy tym wszystkim swoim wzrokiem Cię rozbroi do tego stopnia, że dasz mu wszystko.
A wychowanie - to przede wszystkim żelazna konsekwencja - jak raz popuścisz - to basset sobie to zapamięta i będzie próbował do skutku - aż osiągnie cel. Tym sposobem większość bassetów śpi w łóżkach swoich państwa.

A oto 10 zasad bassetów:

1) Basset nie może wchodzić do domu.
2) Ok. Basset może wchodzić do domu, lecz tylko do wybranych pomieszczeń.
3) Basset może chodzić sobie po całym domu, ale musi się trzymać z dala od mebli.
4) Basset może wchodzić tylko na stare meble, ale musi omijać nową kanapę.
5) Ok. basset może wchodzić na każdy fotel i kanapę, ale musi omijać szerokim łukiem łóżko w sypialni.
6) Ok. Basset może wejść na łóżko, ale tylko gdy go tam zaprosimy.
7) Basset może spać w łóżku kiedy tylko zechce, ale nie pod kołdrą.
8) Basset może spać pod kołdrą, ale tylko wtedy gdy mu pozwolimy.
9) Basset może spać pod kołdrą każdej nocy.
10) Basset musi się zgodzić na to, aby człowiek spał z nim pod kołdrą. :)

:lol:

I tym sposobem bassety osiągają swój cel (nie zawsze taki sam jak Twój).

Link to comment
Share on other sites

Besa - ja w przypadku Tańki to widziałam kilka ostatnich punktów. A już 10 punkt to ze wstydem muszę przyznać bywał , oj bywał :oops:

Aria@Monika - proszę kochane, przemyślcie sprawę uważnie. Tak jak pisałam w poprzednim poście - te psy trafiają na cudownych , kochających właścicieli ( z całym dobrodziejstwem niełatwych zachowań)
albo do schroniska.

Link to comment
Share on other sites

bassety są cudowne,piękne i kochane.Ale jednocześnie to bardzo trudne psy.W zasadzie nie poddają sie tresurze,nie ma mowy o samotnym przebywaniu w domu!!No i mają jeszcze jeden problem : trudno nauczyć je czystości.Rozmawiałam z wielona posiadaczami i hodowcami.Większość potwierdza,że bassety nawet przez kilka lat załatwiają się w domku.....to rasa dla doświadczonych psiarzy i fanatyków !

Link to comment
Share on other sites

A tak poważnie mówiąc, to można basseta rozpieszczać, ale nie można pozwolić aby wszedł nam na głowę. Ostatnio coraz więcej jest bassetów które zyskały sobie już tak mocną pozycję w domu, że czują się Panami i np. warczą kiedy się je głaszcze a one sobie tego w danym momencie nie życzą. Zdarzają się też bassety agresywne (mnie też trudno było w to uwierzyć aż nie zaczęły do nas przychodzić maile z prośbą o pomoc).
Mimo całego rozpieszczenia - hierarchia w stadzie musi być zachowana.
Mimo wszystko to my musimy być głową rodziny a nie nasz pies. I to jest trudne - odpowiednio to wyważyć - rozpieścić ale nie dać sobie wejść na głowę.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

Nic dodać nic ująć ,a jednak sentyment do tych kłapouchów mi pozostał,choc nie chciałabym mieć znowu basseta to mile wspominam czas w którym nasza Finka z nami była.Nie była specjalnie wymagająca spała na swoim posłaniu albo u dzieci na poduszce,smutne oczka obserwowały nas z wielką uwagą i czekały na nasz błąd :lol: Wesoło byłochoć czasem miałam ochotę ją zamordować.Jak coś zbroiła to tak malała że przypominała jamnika,tupanie pazurków słyszałam długo po jej odejściu,pozostał też odruch pilnowania tego co na stole.Co jest pewne właściciel basseta musi mieć duuuuże poczucie humoru,to nie jest zwyczajny pies.

Link to comment
Share on other sites

To nie jest zwyczajny pies.....dokładnie tak.I na swoje nieszczęście jest ma taki słodki wygląd.Ludzie kupują bassety ze względu na ich wygląd,zapominając zasiągnąć języka w temacie charakteru.Dlatego tak wiele (ostatnio coraz więcej) biednych,niechcianych,porzuconych i usypainych bassetów!!!!! Straszne!!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...