Jump to content
Dogomania

8 miot hokkaido w Polsce :)


Hayne

Recommended Posts

Dobre praktyki głoszą, że należy spisywać historię :), za co dziękujemy Ewace ;)

Tak więc tytułem wstępu:

6 pierwszych miotów hokkaido w Polsce urodziło się w hodowli Tajgeta:
[B]Miot A - 2000r.
[/B][B]Miot B - 2001r.[/B]
[B]Miot Y - 2002r.[/B]
[B]Miot K - 2003r.[/B]
[B]Miot T - 2004r. [/B]
[B]Miot M - 2005r. [/B]

7 miot w hodowli Running Morpheus Kennel
[B]Miot K - 2008r.[/B]

i 8 miot u nas :) - nie ustaliliśmy jeszcze litery

Zdjęcia w następnych postach.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trzeci urodził się piesek, kolor hmm zobaczymy rudy lub sezam.

[IMG]http://www.rasyjaponskie.pl/images/banners/mama7.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.rasyjaponskie.pl/images/banners/mama4.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.rasyjaponskie.pl/images/banners/mama5.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.rasyjaponskie.pl/images/banners/mama6.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Maluchy przybierają szybko na wadze :) JaJa ma je najwyraźniej dość, robi sobie coraz dłuższe wypady do pokoju byleby odpocząć od małych piranii :)

Najbadziej martwiliśmy się o najmniejszego psa - był bardzo niespokojny i jakoś nie szło mu ssanie maminego cycka, ale po dwóch dniach maluch się wyrobił i nadgania zaległości - jest bardzo ruchliwy i gadatliwy.

Suczka to oaza spokoju - je, śpi, przybiera na wadze, jest genialnie spokojna.

Nasze monstrum - ostatni pies, ma siłę lokomotywy, jak się przepycha jest w stanie przepchnąć mamę :) podobnie jak suczka wykazuje pełnię zadowolenia :)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3] [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNfox000(2)"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_66.gif[/IMG][/URL] Gratulacje dla RODZICÓW,a przede wszystkim dla WŁAŚCICIELI!!!!!!!!!!!!![/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Śliczne maluchy...A właścicieli już mają????

[URL="http://www.smileycentral.com/dl/index.jhtml?partner=ZSzeb096_ZNfox000(2)&utm_id=7924"][IMG]http://www.smileycentral.com/sig.jsp?pc=ZSzeb096&pp=ZNfox000(2)[/IMG][/URL][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

A dziękujemy za gratulacje.

Tak psiaki właściwie mają już swoich właścicieli - suczka jedzie do Finlandii by tam zapoczątkować hodowlę hokkaido, jeden z psów trafia do Polski w okolice gór Sowich, los trzeciego jeszcze się nie do końca zdecydował - spora część osób chciała białe psy i teraz podejmują decyzje, po cichu chcemy upchnąć psa u koleżanki (tak Agnieszka :) by został w Polsce i był wystawiany :) Maluch który trafi w góry może liczyć na bardziej "użytkowe" sportowe życie niż karierę w świecie psich piekności :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='ktrebor']Niebieski kordonek, czyli po domowemu - Mutant - urodził się ostatni, w porównaniu z pozostałymi maluchami był olbrzymi :) Teraz waga z drugim samczykiem się wyrównała.

Mamy już imiona dla szczeniaków. Suczka będzie się nazywała Ursa, a samczyki będą nosiły imiona U'Akagi i Ungund (Wąż Tęcza z mitologii aborygenów z Australii :)

Nie wiemy które imię męskie przypadnie w udziale "mutantowi" :) na razie sprawia wrażenie bardzo "pro człowieczego" jako pierwszy zaczął merdać ogonkiem na nasz widok, pełznie w naszą stronę gdy nas widzi :)[/quote]

Fajne imionka, a imię suni Ursa jaest chyba popularne, tak nazywa się suczka szpica wilczego, teraz to już dorosła kobitka;)

Imię Ungund, jest takie dostojne, takie "duże"....:lol:

A.

Link to comment
Share on other sites

Niebieski kordonek, czyli po domowemu - Mutant - urodził się ostatni, w porównaniu z pozostałymi maluchami był olbrzymi :) Teraz waga z drugim samczykiem się wyrównała.

Mamy już imiona dla szczeniaków. Suczka będzie się nazywała Ursa, a samczyki będą nosiły imiona U'Akagi i Ungund (Wąż Tęcza z mitologii aborygenów z Australii :)

Nie wiemy które imię męskie przypadnie w udziale "mutantowi" :) na razie sprawia wrażenie bardzo "pro człowieczego" jako pierwszy zaczął merdać ogonkiem na nasz widok, pełznie w naszą stronę gdy nas widzi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ktrebor']A dziękujemy za gratulacje.

Tak psiaki właściwie mają już swoich właścicieli - suczka jedzie do Finlandii by tam zapoczątkować hodowlę hokkaido, jeden z psów trafia do Polski w okolice gór Sowich, los trzeciego jeszcze się nie do końca zdecydował - spora część osób chciała białe psy i teraz podejmują decyzje, po cichu chcemy upchnąć psa u koleżanki (tak Agnieszka :) by został w Polsce i był wystawiany :) Maluch który trafi w góry może liczyć na bardziej "użytkowe" sportowe życie niż karierę w świecie psich piekności :)[/quote]

a nieprawda, nieprawda, bo ja wiem ze trafi w okolice krainy hazardowej rozpusty, czyli do ... Las Vegas :))))))

Link to comment
Share on other sites

Ungud...

Suczka dobiera się do moich kapci, a dwa dni temu jeszcze tylko słodko spała i spała... a teraz jej na brojenie się zebrało.

Ogonki im latają na boki jak źle przypięte do zadka zapałki :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Maluchy już coraz chętniej opuszczają rodzinne gniazdo. Przoduje w tym Ursa, która tylko czycha na otwarcie drzwi do pokoju. Wtedy może pobyć trochę z tymi wielkimi psami :) To będzie wyjątkowo pewny siebie pies już teraz widać jak stawia się Fufu lub Amandilowi.

Ma wiele cech ojca, podobnie jak Kiba ma motorek w pupie :) Biega wyjątkowo szybko.

Pozostałe dwa maluchy na razie mają nasze "domowe" imiona: Słodziak (ulubieniec Kasi - początkowo najmniejszy w miocie) i Mutant, który jest wyjątkowo pro-ludzkim psem - bardzo żywiołowo reaguje na nawoływanie, wspina się do twarzy - jednocześnie w porównaniu do Ursy jest o wiele mniej pewny wobec innych psów.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='ktrebor']Dzisiaj jadą na testy behawioralne tak by określić ich profile zachowań, po powrocie pewnie zamieścimy fachowe opinie :) zdjęć mamy co niemiara, tylko czasu brak na publikacje :)[/quote]

O, nie słyszałam, żeby z takimi malcami do behawiorysty hodowcy jeździli, bardzo jestem ciekawa, jak testy przebiegają....będę czekała na opinie i może na jakieś foteczki :p

A.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...