Jump to content
Dogomania

Ciągnący husky na spacerze


Paulina87

Recommended Posts

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja powiem, że afgan z racji, że jest chartem może biegać w zaprzęgu, podobnie jak wyżły. Ostatnio ogladałam program o psach w, którym mówiono, że na jednych zawodach startował w zaprzęgu nawet duży pudel.

Jednak nie powinno się łączyć huskych i malamutów w jednym zaprzęgu.

Link to comment
Share on other sites

[U]Paulinka[/U], zaprzęg można zrobić z kazdej rasy, nawet z Yorków (oczywiście odpowiednio mniejszy :evil_lol: ) ale nie powinno się mieszać ras!

co do całej dyskusji to moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu ponieważ [I]Haska[/I] już kilkukrotnie udowodniła jak wielkiem jest laikiem a ma sie prawie za specjalistę.... poprawianie jej, bądź wykazywanie błędów prowadzi do robienia z Nas "rzucających się na wszystko wściekłych psów":lol:

po prostu bez sensu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga.aksa'][U]Paulinka[/U], zaprzęg można zrobić z kazdej rasy, nawet z Yorków (oczywiście odpowiednio mniejszy :evil_lol: ) ale nie powinno się mieszać ras!

co do całej dyskusji to moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu ponieważ [I]Haska[/I] już kilkukrotnie udowodniła jak wielkiem jest laikiem a ma sie prawie za specjalistę.... poprawianie jej, bądź wykazywanie błędów prowadzi do robienia z Nas "rzucających się na wszystko wściekłych psów":lol:

po prostu bez sensu...[/quote]
po raz kolejny zgadzam sie z Tobą w stu procentach ;)

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że zaprzęg można z robić z każdej rasy o ile w tym zaprzęgu będzie tylko jedna rasa.

no a co do rugiej cześci wypowiedzi, to właśnie po to jest forum aby uświadamiać ludzi, dawać rady mniej doś wiadczonym osobom nawet wtedy kiedy one twierdzą, że mają racje :cool3:
Haska jest jeszcze młodą osobą i mam nadzieje, że za kilka lat będzie się śmiała ze swojej wcześniejszej "wiedzy". Jednak puki co zachowuje sie jak typowa osoba w jej wieku (np moja siotra 2 lata temu ;) ) czyli na każda krytykę odbija piłeczkę z różnymi dziwnymi lub mniej dziwnymi tłumaczeniami.

Czywi w ten sposób.

-A ja zrobiłam to i to i tamto
- Nie powinno się tak robić
- ale ja to zrobiłam bo to to i tamto, a tak w ogóle to ktos tez tak zrobil i mi powiedzial ze mozna

I ot cała dyskusja bo coś tam, bo ktoś tam :cool3:

To tak samo jak moja rozmowa z dziewczyną też w wieku 12-13 lat na GG. Napisała mi pewną madrość na GG dotyczącą husky a ja jen napisałam, że niekoniecznie tak jest i wytłumaczyłam jej na czym to polega a ona do mnie, że nie znam się na psach bo ona wie lepiej, po tym jak kazałam jej udowodnić to wkleiła pierwszy lepszy tekst ze wzorca rasy znaleziony w google, który niby miał być dowodem na to, że ona ma racje a w sumie pokzal moja racę w końcu napisała mi, że jestem głupia i nie znam się na psach a ona się zna bardzo bo codziennie czyta po kilka ksiażek o psach :lol: niestety nie potrafiła podać tytułu żadnej z nich :evil_lol: .

Dlatego uważam, że nikt nie powinien uznawać sie za znawcębo człowiek uczy się przez całe życie i każdy powinien potrafić przyznać się do swojej wiedzy.

Moja wiedza też nie jest ogromna, cały czas sie dokształcam, ale w pewnych sprawach soje wiem i potrafie pomóc, ale jeśli czegoś nie jestem pewna to albo tego nie piszę, albo piszę z podkreśleniem, że nie jestem pewna.

Link to comment
Share on other sites

[B]Nathaniel[/B] - piona:cool3:

[B]Paulinka18[/B] - uświadamianie, uświadamianiem ale czasami zdarzają się przypadki niereformowalne.... i wiek tu nie gra roli.:roll:

a co do Ciebie, [B]Haska12[/B] to podaj mi przepis na to jak przeczytać dwie (już nie mówię więcej) dziennie ksiązki o psach i coś z nich wynieść?

Link to comment
Share on other sites

ale to nie haska pisała o tych ksiażkach :cool3: tylko jakaś inna dziewczynka na gg do mnie, ale tamta to jest w ogóle ciemna masa nie do wyrobienia

Z Haski będą jeszcze ludzie :cool3: jeżeli tylko będzie tego chcieć i da sobie niektóre rzeczy uswiadomić

Link to comment
Share on other sites

Mialam podobny przypadek dziewcze z husky ktoremu tłumacze (dziewczynie) coś tam o hodowli (nie pamietam dokladnie) i o tym ze z husky trzeba postępować tak a nie inaczej ... a co potem slysze ? ze ja sie nie znam na psach bo przecież ona wie LEPIEJ :diabloti:
coż postanowilam sie nie wtracać .. jej pies jej sprawa jak z nim postępuje
mimo tego że czasem idzie się zalamać na to co z nim wyrabia ..

z haski12 bedą ludzie być może ... tylko że haska musi zrozumieć ze tutaj nie ma zabawy w "mam husky i jest fajnie" (ale wymyslilam na poczekaniu) pies to nie jest zabawka typu miś puchatek... teraz haska 12 musi zamienic sie w słuch i [B][U]UWAŻNIE[/U][/B] czytać co piszemy na temat rasy.

ja też nie jestem jakimś specem od sh (zwlaszcza ze mam malamuta - ale interesuję sie od kilku lat wszystkimi szpicami) caly czas zdobywam wiedze o tych fascynujacych psach .. jak i o psach ogolnie :)

serdecznie was wszystkich pozdrawiam
Eliza

Link to comment
Share on other sites

Ech...nie rozumiem was... :shake: dużo czytałam o tych rasach i wiem troche ale jak pisałam nie najwięcej.A wy mi tu mówicie,że ja nic nie wiem i moim rozumowaniem jest tak,że jakbyście chcieli powiedzieć,że ja jestem głupia,niczego się nie nauczę i nic nie wiem o hodowlach,bo jestem dzieckiem.Co do mojego wujka to ja się cieszę,że te psy mają treningi i startują w zaprzęgach itp.Chce mieć hodowle-będę mieć hodowlę...będę starsza i dużo się nauczę, ale ja mam taki harakter,że chce dopnąć swego i udowodnić,że mam rację - chociaż czasem jej nie mam :evil_lol: :eviltong: :evil_lol:
Dziwi mnie jedna osoba na tej galerii, która najpierw podziwia pieska a potem "gada" nie tylko na tym forum, ale i na innym niestworzone rzeczy i się czepia :shake: Ale mniejsza z tym...każdy jest jaki jest...to też człowiek :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[B]Haska[/B], specjalnie dla Ciebie krótki kurs:

to jest [U]forum.[/U]

na forum sie [U]dyskutuje.[/U]

dysusja to [U]argument kontra argument.[/U]

racjonalny argument się przyjmuje, nieracjonalny odrzuca.

a teraz głowna kwestia:

[U]MY TU DYSKUTUJEMY[/U]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga.aksa'][B]Haska[/B], specjalnie dla Ciebie krótki kurs:

to jest [U]forum.[/U]

na forum sie [U]dyskutuje.[/U]

dysusja to [U]argument kontra argument.[/U]

racjonalny argument się przyjmuje, nieracjonalny odrzuca.

a teraz głowna kwestia:

[U]MY TU DYSKUTUJEMY[/U][/quote]
Brawo ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...