Jump to content
Dogomania

Jaki gwizdek?


filodendron

Recommended Posts

Witam,
chciałabym kupić gwizdek ale zupełnie się na tym nie znam - są różne, z dwoma różnymi dźwiękami, jeden ciągły, drugi modulowany, tylko ciągłe oraz ciche, ultradźwiękowe. Są różnych firm i w różnej cenie.
Gwizdek ma służyć do przywołania oczywiście :) Przywołanie mamy przyzwoite, tylko mnie gwizdnięcie nie zawsze wychodzi - bo albo za cicho, albo za zimno i wtedy wcale mi nie wychodzi. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że gwizdek mojego nieudolnego gwizdnięcia nie zastąpi automatycznie i trzeba będzie psa na nowo pod ten gwizdek "nastroić".
Doradźcie, jaki kupić - żeby sprawdził się właśnie w tym celu. Czy gwizdki ultradżwiękowe są zupełnie dla człowieka niesłyszalne, czy jednak jakiś zakres fal do nas dociera i są po prostu ciche ale słyszalne? Czy "zwykłe" gwizdki są tak dramatycznie głośne jak te, które się słyszy na halach sportowych? (Chodzi też o to, żebym mogła go używać bez ryzyka, że oddalona o 50 metrów matka z dzieckiem w wózku porzuci wózek, żeby przybiec mnie zabić ;)) Prosiłabym też o podanie jakiegoś rzetelnego producenta - nawet nie wiem, czy gwizdki się psują, ale chyba wszystko może się zepsuć, chodzi więc o to, żeby to był gwizdek statystcznie rzadko się psujący. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Jedyne na co zwróciłabym uwagę to materiał z którego jest zrobiony - tak żeby można było go wyparzyć co jakiś czas;)
używam metalowego gwizdka, firmy trixie - regulowany, ale zakleiłam bo się potrafił rozkręcać. Nie jest super głośny, nikt mnie nie próbował jeszcze zabić za używanie go:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Jedyne na co zwróciłabym uwagę to materiał z którego jest zrobiony - tak żeby można było go wyparzyć co jakiś czas;)[/quote]
Cenna uwaga, dzięki :lol:
[quote name='WŁADCZYNI']używam metalowego gwizdka, firmy trixie - regulowany, ale zakleiłam bo się potrafił rozkręcać. Nie jest super głośny, nikt mnie nie próbował jeszcze zabić za używanie go:evil_lol:[/quote]
czy taki może?
[url=http://www.obywatelpies.pl/index.php?products=product&prod_id=3898]Trixie Gwizdek metalowy dla psa regulowany (2258)[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Odkopuję dość stary temat, ale muszę zadać to pytanie:
Przez 2 lata używałam gwizdka z trixie, ale kilka razy gwizdnęłam jak już było za późno i mały śmigał do lasu za zwierzyną, teraz w ogóle nie przychodzi na ten dźwięk :roll: Czy gwizdek może być 'spalony'? No i jeszcze jedno pytanie, czy mogę nauczyć go przychodzenia na inny gwizdek? tzn. innej firmy, żeby był inny dźwięk. Jeśli tak, to jaki gwizdek kupić, żeby jego dźwięk był inny niż ten z trixie? Ewentualnie czym 'przywoływać' psa? Chodzi mi o coś, co słychać z daleka, bo mam często problemy z głosem i zwykłe "do mnie" raczej odpada:placz: Trochę poplątałam, ale mam nadzieję że ktoś mnie zrozumiał ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Ja próbowałam mojego nauczyć awaryjnego przychodzenia na gwizdek. Komendę zrozumiał, ale okaxzało się że słyszy go tylko w lini prostej. Jeśli stanęłam np pod kontem prostym za domem, to miał problemy zlokalizować gdzie ma biec, a z grugiego końca ogródka (wcale nie aż tak duży, ale po prodku rosną wysokie krzewy) już zupełnie go nie słyszał. Mam ten z trixie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...