Jump to content
Dogomania

Rozrusznik Serca dla psa


moon_light

Recommended Posts

Znajomi maja powazny problem sercowy u swojego psa, byc moze jedynym ratunkiem bedzie wstawienie rozrusznika serca. Pies nie jest jednak mlody, nie wiadomo jak by przeszedl taki zabieg.
Czy spotkaliscie sie kiedys z tym urzadzeniem u psa ? Znacie jakiegos psa z rozrusznikiem ? Wiecie jak dokladnie wyglada taki zabieg ? Na ile usprawnia dalsze zycie?
A może macie jakieś artykuly, opracowania naukowe na ten temat ?

Zbieram wszystkie informacje na ten temat, jakbyscie mogli cos dodac do tematu, bylabym bardzo wdzieczna.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Co prawda nigdy nie słyszałam o rozruszniku dla psa, ale myślę,że warto byłoby dokładnie przebadać psa u dobrego specjalisty np. u doktora Rafała Niziołka on przyjmuje własnie w Warszawie, sama korzystałam z jego konsultajcji. Mozesz wejśc na jego stronę i porozumieć się mailem.
Pozsdrawiam Jola i Wigor.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolawigor']Witam!
Co prawda nigdy nie słyszałam o rozruszniku dla psa, ale myślę,że warto byłoby dokładnie przebadać psa u dobrego specjalisty np. u doktora Rafała Niziołka on przyjmuje własnie w Warszawie, sama korzystałam z jego konsultajcji. Mozesz wejśc na jego stronę i porozumieć się mailem.
Pozsdrawiam Jola i Wigor.[/quote]
Dzieki, znajomi byli już w weekend u Niziołka, u Garncarzowej, konsultowali się z Pasławską we Wrocławiu... nikt nawet dokładnie nie wie co psu jest , a pies się męczy :-(. Aktualnie na lekach, jednak dlugo tak nie można...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Irish nie pomagaja lekarstwa i prawdopodobnie będzie musiała mieć rozrusznik. też jest młoda, ma 2,5 roku, w dodatku rytm serca ma dobry i niestety zmieni go rozrusznik, ale chodzi o to by przyspieszył serce.

też dołączam się do pytania o znajome psy z rozrusznikiem, sama nie znam żadnego. jak wyglądają później kontrole tego rozrusznika, czy już jest do końca czy trzeba np. wymieniać baterie? czy jeżeli dzięki rozrusznikowi serce będzie biło prawidłowo, to pies będzie mógł normalnie biegać itp? czy ma to jakieś skutki uboczne?

[B]moon_light [/B]z tego, co czytałam u ludzi, taki zabieg wygląda tak, że rozrusznik wszczepia się pod skórę i przez naczynia krwionośne łączy się go z sercem przez elektrody.

gdyby ktoś miał dokładniejsze informacje na ten temat, to również bardzo proszę o podzielenie się nimi.

Link to comment
Share on other sites

może komuś się przyda, znalazłam trochę informacji o rozrusznikach dla psów.

[URL="http://www.focus.pl/przyroda/zobacz/publikacje/weterynaria-ekstremalna/"]psiemu sercu na ratunek[/URL]

i jeszcze parę słów

[URL="http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/art1521.html"]sprawy sercowe[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 1 month later...

Witam,
Mam chora suczke 10 letnia, chora na serce.
Mam pytanie, jak zabrac sie za szukanie miejsca gdzie mogli by wstawic rozrusznik.
Chodzimy do weterynarza, regularnie, ale wydaje sie troche nieogarniety.
Chociazby dlatego ze gdy piesek mial dosc oczywiste objawy choroby serca, czesto slyszelismy ze to taki urok tego psa.
Wiec pytam gdzie mozna pojechac w celu zbadania i zalozenia rozrusznika (jezeli bedzie potrzebny i mozliwy).
Najlepiej na pomorzu. Wiem ze we Wroclawiu robia, ale ciezko mi sie skontaktowac z tamta klinika.
Sprawa jest dosc powazna bo pies sie meczy i mdleje codziennie.
Przepraszam za brak polskich znakow.

Link to comment
Share on other sites

Pies mial robione ekg, przeswietlenie, chyba nawet usg i bierze leki.
Leki nie za bardzo skutkuja, piesek jest slaby i mdleje.
Szczegolnie rano jak idzie na spacer, lapie powietrza troche i mdleje.
Bylismy teraz u weta jeszcze raz, zapisal jej glukoze w kroplowce i witaminy i jakas specjalistyczna karme.
Szukamy sposobu jak jej pomoc, zamiast czekac az cos sie stanie.
Jezeli ktos jest zainteresowany to moge podeslac badania i nazwy aktualnie branych lekow.

Link to comment
Share on other sites

Jestem tego swiadom, kontaktuje sie juz klinika we Wroclawiu.
Moze bede jutro cos wiedzial, bo mamy z nimi rozmawiac.
Rozumiem, ze rozrusznika nie wstawiaja na zyczenie,
moze ktos zna dobrego specjaliste na pomorzu,
ktory by zbadal naszego psa i obejrzal wyniki?

No zobaczymy,

Link to comment
Share on other sites

Bylismy z nia jakis czas temu w Gdyni, to najblizej bo mieszkamy 15 min od Gdyni, ale Gdansk cale trojmiasto itd sa wlasciwie bardzo blisko.
Z tym ze my bylismy na badaniach echa serca przeswietlen itd, tylko ze nikt nam nie sugerowal niczego,
dostalismy wyniki a decyzje o lekarstwach podejmowal weterynarz lokalny.
I mimo ze mam wiele szacunku do niego, to chcialbym zasiegnac rady specjalisty do jakiego lecznia nasz pies sie kwalifikuje.
To co dostaje teraz nie pomaga. Oczywiscie moze jej nic nie pomorze, ale nie chcemy czekac az nam padnie.
Tez poszukam innych miejsc, ale jestem doslownie w polowie przeprowadzki wiec bede mogl szukac od jutra
a miedzyczasie czekamy na odpowiedz z Wroclawia.
Dzieki wszystkim za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Dopiero trafiłam na ten wątek. Może komuś z Pomorza przyda się informacja, że w Gdańsku w przychodni na Bitwy Oliwskiej przyjmuje młody, wprawdzie dopiero robiący specjalizację z kardiologii, ale bardzo zaangażowany lekarz, dr Sebastian Domański. Prowadzi mojego niedawno adoptowanego staruszka pudelka poważnie chorego na serce. Przychodnia jest nowa, bardzo dobrze wyposażona, na miejscu bez problemu ekg, echo, pomiar ciśnienia itp.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...