Jump to content
Dogomania

Jaka maszynka dla foksteriera??


Abiutka_

Recommended Posts

Witam
Jestem właścicielką suczki rasy foksterier szorstkowłosy,w te wakacje jeszcze chyba zaprowadzę ją do fryzjera, ale potem chciałabym zacząć strzyc ją sama.
A więc, czy ktoś może mi polecić jakąś w miarę dobrą maszynkę do tej rasy???

Link to comment
Share on other sites

Ja bym Ci radziła kupić ręczną ale dobrej marki.
Mam taką:
[URL="http://www.karusek.com.pl/produkt.php?action=prod&prod_id=1205"]HAUPTNER - r�czna maszynka do strzy�enia - sklep zoologiczny Karusek.com.pl, artyku�y zoologiczne dla psa, kota i innych zwierz�t[/URL]

i sprawdza się znakomicie - strzyżenie jest bezszmerowe ( mojego psa bardzo stresuje odgłos elektrycznej), konserwacja bajecznie prosta no i nie ma mowy o skaleczeniu a ciecie równiutkie

Link to comment
Share on other sites

Jeśli koniecznie chcesz strzyc a nie trymować to nie ręczną maszynką,
zamęczysz siebie i pieska.Proponuje bardzo cichą maszynke ANDIS.
Ale namawiam do trymowania które wcale nie męczy psa.Siersć strzyżona
traci kolor i robi się miękka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ROOFI']Jeśli koniecznie chcesz strzyc a nie trymować to nie ręczną maszynką,
zamęczysz siebie i pieska.Proponuje bardzo cichą maszynke ANDIS.
Ale namawiam do trymowania które wcale nie męczy psa.Siersć strzyżona
traci kolor i robi się miękka[/quote]
Popieram :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ROOFI']
zamęczysz siebie i pieska.[/quote]
Dlaczego tak uważasz? Próbowałaś tę maszynkę?A może masz źle wyregulowaną i dlatego ciezko chodzi?
Ja mam zupełnie inne doświadczenia dlatego pytam.
Maszynka "męczy" rękę porównywalnie z nożyczkami - jak dla mnie trudno to nazwać wysiłkiem. A mój pies strzyżenie traktuje jak codzienne czesanie i nie tylko się nie męczy ale wręcz to lubi i z błogim uśmiechem się do strzyżenia "rozkłada". Cała operacja ( pies wielkości sznaucera średniego) trwa z przerwami na pieszczochy:evil_lol: ok 30-40 min. Robię to w sezonie wiosenno-jesiennym co 4-5 tygodni. Na zimę "zapuszczamy" futro - i nie zauważyłam aby jakość włosa się zmieniła, nadal odrasta twardy i zdrowy. Tyle moich doświadczeń - ale że nie mam foksteriera więc co do tej rasy się nie wypowiadam.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ROOFI']Polecam ANDIS AGC-2 dwubiegowa.[/quote]
Kupiłam taką - właśnie przed godzinką rozpakowałam przesyłkę :lol: Jest zaskakująco cicha. Stópki już ostrzyżone ;) Raz jeszcze dzięki za radę, Roofi. Jest już nowszy, szybszy model tej maszynki, ale rozchodzi się w Germapolu jak świeże bułeczki :lol: poza tym uznałam, że dla jednego pieska poprzedni model wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...