Jump to content
Dogomania

KONIEC - jest YURI !!! :))) Zapraszam ciepło i majowo do 26 maja na bazarek imienny, który pomoże rozpocząć nowe życie pięknemu kudłatkowi z zamojskiego schronu. Wiem, że i ten psiaczek może na Was liczyć :)


agat21

Recommended Posts

O, to zaszlocham nad posiadaczem kawałka zieloności. To nie jest taplanie się w trawce, to jest nieustanna walka z podstępnym przeciwnikiem. Miseczniki, mszyce, nagoć sawinowa, wciosnastki, gąsieniczki, które zeżrą wszystko w kilka godzin, zaraza ziemniaczana na pomidorkach i niezidentyfikowane choroby grzybowe. Misecznika mam na cisach co roku. On powoduje takie wyciekanie lepkiej substancji, która osadza się na czarno na igłach i cis po tym z czasem umiera. 

O tak cholernik wygląda

 

 

20220530_193344_resize_9.jpg

20220530_193334_resize_82.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.05.2022 o 21:06, Aska7 napisał:

O, to zaszlocham nad posiadaczem kawałka zieloności. To nie jest taplanie się w trawce, to jest nieustanna walka z podstępnym przeciwnikiem. Miseczniki, mszyce, nagoć sawinowa, wciosnastki, gąsieniczki, które zeżrą wszystko w kilka godzin, zaraza ziemniaczana na pomidorkach i niezidentyfikowane choroby grzybowe. Misecznika mam na cisach co roku. On powoduje takie wyciekanie lepkiej substancji, która osadza się na czarno na igłach i cis po tym z czasem umiera. 

O tak cholernik wygląda

 

 

20220530_193344_resize_9.jpg

20220530_193334_resize_82.jpg

Łoooo matko😯

Jutro przejrzę swoje cisy...

Link to comment
Share on other sites

A tu ochojnik modrzewiowy. Na modrzewiach zostawia biały nalot, a świerki dostają na przyrostach takie zgrubienia z mszycą w środku i też z czasem usychają 😞 Myślałam, że to dopada tylko pospolite, nieszlachetne gatunki, ale wlazło mi na odmianę o bordowych gałązkach i szyszkach 😩

 

 

20220530_193003_resize_59.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mimo tych chorób roślinek - masz przepięknie 🤩 Akacje uwielbiam, na szczęście u nas na osiedlu też jeszcze nie wycięli wszystkich starych akacji sadzonych tuż po wojnie, więc zapach cudny jest. Z pszczołami gorzej 😕 Dawno nie widziałam w mieście pszczoły 😞

Link to comment
Share on other sites

Z innych dobrych wieści spieszę donieść, że mam już wszystkie wpłaty oprócz wpłaty Alaskan, ale jako że i tak jest skarbnikiem Yuriego, to dołoży już na swoim koncie 🙂

Mamy już 358 zł 🙂

Alaskan dołoży od siebie 35 zł i z bazarku będzie 393 złote!! :))))

 

Bardzo pięknie Wam dziękuję ! 🌼🌼🌼🌼🌼

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2022 o 09:33, Aska7 napisał:

Bo owadów coraz mniej. Widzę po samochodzie. Kiedyś po powrocie z trasy był oblepiony nieboszczykami. Teraz o tyle o ile.

Masz rację. Glifosat dzięki naszemu "drogiemu" poprzedniemu ministrowi rolnictwa ma się w naszym kraju dobrze i truje na potęgę. Ale co tam owady, ważne, że nasze zdrowe jądro narodu czyli rolnicy są zadowoleni.

Link to comment
Share on other sites

 

A jeszcze w temacie uroków wiejskiego życia - teraz wiem co wykończyło bukszpan w ogrodzie moich rodziców  - cma bukszpanowa !!!  Nie wiedziałam że coś takiego istnieje, ale nasz bukszpan (a raczej to co z niego zostało)  wyglądał dokładnie tak jak to łyse ze zdjęcia powyżej. Czyli ćma. Znowu człowiek mądrzejszy, dogo kopalnia wiedzy wszelakiej 🙂 

Spieszę też donieść, że w moim małym mieście Gliwice pszczoły są. Tam gdzie mieszkam - centrum, do rynku 5 minut - w zeszłym roku spółdzielnia posadziła sporo drzew ozdobnych, i chociaż nie lubię tych nowoczesnych wynalazków, wolę tradycyjne, prawdziwe drzewa, to teraz jestem nimi zachwycona, bo w tym roku zakwity jak owocowe, dosłownie oblepione kwiatami, a kwiaty pszczołami 😁   

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2022 o 22:17, limonka80 napisał:

 

A jeszcze w temacie uroków wiejskiego życia - teraz wiem co wykończyło bukszpan w ogrodzie moich rodziców  - cma bukszpanowa !!!  Nie wiedziałam że coś takiego istnieje, ale nasz bukszpan (a raczej to co z niego zostało)  wyglądał dokładnie tak jak to łyse ze zdjęcia powyżej. Czyli ćma. Znowu człowiek mądrzejszy, dogo kopalnia wiedzy wszelakiej 🙂 

Spieszę też donieść, że w moim małym mieście Gliwice pszczoły są. Tam gdzie mieszkam - centrum, do rynku 5 minut - w zeszłym roku spółdzielnia posadziła sporo drzew ozdobnych, i chociaż nie lubię tych nowoczesnych wynalazków, wolę tradycyjne, prawdziwe drzewa, to teraz jestem nimi zachwycona, bo w tym roku zakwity jak owocowe, dosłownie oblepione kwiatami, a kwiaty pszczołami 😁   

Kolejny powód, żeby Ci zazdraszczać 😉

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2022 o 22:37, agat21 napisał:
Dnia 1.06.2022 o 22:08, limonka80 napisał:

Bo to chyba byłaby obelga dla jajnika... Tak myślę 🤔  

O, właśnie zauważyłam, że dokładnie tak samo myślimy 😀

 W myśl powiedzenia  ...,, wielkie umysły.... no wiesz 😁

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...