Jump to content
Dogomania

Prośba o doradzenie co do wyboru rasy


margaret879

Recommended Posts

Cześć, albo mnie zlinczujecie, albo doradzicie. Mieszkamy w bloku, 42mkw. Mamy kota 3lata (brytyjczyk 90%, reszta z dachowca) i malucha na stanie. Zawsze marzyłam o psie. Tylko i wyłącznie dużym psie. Czy jest jakaś rasa psa co wpasuje się do naszej rodziny? Nie chcę wziąć pieska, bo mam takie marzenie a potem patrzeć jak się męczy...

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, margaret879 napisał:

Tylko i wyłącznie dużym psie

"Duży pies" - to jaki,w/g ciebie?

Owczarek,rotwailer,terier,dog niemiecki?Metraż jest istotny,ale najważniejsze jest ile czasu możesz spędzać z psem w aktywnej postaci - spacery,szkolenie,jakieś zajęcia,żeby "duży pies" traktował te 42 metry jak posłanie do wypoczynku. :)po wyczerpujących fizycznie i intelektualnie zajęciach.

Link to comment
Share on other sites

Masz małe dziecko? Naprawdę trudno jest zajmować się jednocześnie psem / szczeniakiem i małym dzieckiem -  bo szczeniaka trzeba wielu rzeczy nauczyć, a jednocześnie  w mieszkaniu zapewnić mu spokojne miejsce do odpoczynku/ respektowane przez dziecko.

Nie da się na wszystkie wyjścia z psem zabierać dziecka - trzeba tez wychodzić z psem bez dziecka / szkolić go bez dziecka. Ze szczeniakiem trzeb wychodzić bardzo często.

40 cm w kłębie -to taki piesek do łydki/przed kolano.

 Miałaś kiedykolwiek psa? Zajmowałaś się jakimś psem?

 

Jeśli nie miałaś nigdy psa -zanim weźmiesz psa do domu -pochodź do schroniska dla zwierząt/pewnie jest gdzieś w Twojej okolicy -np 2-3 razy  tygodniu/ i jako wolontariusz -jeśli to mozliwe -wychodź na spacery z psami. w wielu schroniskach potrzebują wolontariuszy - a będziesz miała okazje skonfrontować marzenia o psie z psią rzeczywistością, i sama zobaczyć jaka wielkość psa i jaki charakter będzie dla Ciebie odpowiedni.Bo buldog francuski a owczarek szkocki to całkiem inne psy.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...