Jump to content
Dogomania

Czako, 12stoletni mały piesek. Zmarł właściciel..., pożar zabrał DT. Teraz w BDT


Moli@

Recommended Posts

Po lekach stan mięśnia sercowego poprawił się..., niestety na zastawce są kolejne zmiany - zwapnienia. Tego się nie wyleczy, leki jedynie spowalniają rozwój choroby który i tak będzie postępował. Tak jak u ludzi.

Wet, od razu uprzedził że w przeciągu 6 miesięcy mogą pojawić się problemy z nerkami.

Leków i dawkowania nie zmienił.

W trakcie badania osłuchowego i ECHA serca - bardzo grzeczny, leżał spokojnie..., sama przytrzymałam tym razem, bez pomocy technik.

Waga 9,6kg (prawidłowa) 

Karta informacyjna i faktura - wystawiona i przesłana do TOZ

fde1bb1439ec7065med.jpg

 

04c2051fa4fb7755med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.02.2022 o 13:19, Moli@ napisał:

Po lekach stan mięśnia sercowego poprawił się..., niestety na zastawce są kolejne zmiany - zwapnienia. Tego się nie wyleczy, leki jedynie spowalniają rozwój choroby który i tak będzie postępował. Tak jak u ludzi.

Wet, od razu uprzedził że w przeciągu 6 miesięcy mogą pojawić się problemy z nerkami.

Niby lepiej, a jednak gorzej ...

A wet sugerował może coś profilaktycznie ? Na nerki czy serce ? Kupiłabym dla Czako....

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.02.2022 o 13:57, limonka80 napisał:

Niby lepiej, a jednak gorzej ...

A wet sugerował może coś profilaktycznie ? Na nerki czy serce ? Kupiłabym dla Czako....

Nie sugerował..., nadal ma być na diecie wątrobowej + Hepatiale  i HemoVet. Ale dopytam.

Jutro Tuptuś jedzie na kontrolne badanie serducha...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.02.2022 o 15:00, limonka80 napisał:

Żeby tylko u Tuptusia wszystko było dobrze ...

Tuptuś już jest na renalu.

Mam nadzieję, że wada nie powiększa się. W zachowaniu, wyglądzie nic złego się nie dzieje. Dwa wesołe, aktywne psy a tak chore.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.02.2022 o 15:30, limonka80 napisał:

Wiem, zaglądam do Tuptula, żeby tylko gorzej nie było ....

Czytałam też, że to  łobuz polujący na Czakusia 😉

Cwaniaki..., jeden lepszy od drugiego 🙂 Tuptuś jak coś chce to taki milusi..., wygibasy/piruety kręci, mruczy 😉 Fajne psiaki...ale one wszystkie kochane🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z wetem o suplementacji..., nic nie podajemy profilaktycznie na nerki.

Wet ponownie przejrzał wyniki badań krwi..., też uważa że trzeba u Czako dbać o wątrobę - dieta wątrobowa + preparaty które dostaje. U malucha guz na śledzionie powiększa się co widać w wynikach krwi ale nic z tym nie da się zrobić. Chłopczyka nie można operować 😞 , dlatego wetka mówiła, żeby nie zwracać na to uwagi.

Czyli..., biegamy, bawimy się, spacerujemy... a Czako wcina tablety

Link to comment
Share on other sites

Czako - 2 x 1 tab ( z jednego listka na 5 dni)

Od 31.08.2021 - 10.02.2022 - 164 dni

- kupiłam 36 listków - 180dni

powinno zostać/ zostało na 16 dni na dzień 10.02  - 3 listki + 2 tab

 

Rozliczenie zrobiłam dla siebie - sprawdzałam zakupy leku CARDISURE dla Czako i Tuptusia

Link to comment
Share on other sites

  • Moli@ changed the title to Czako, 12stoletni mały piesek. Zmarł właściciel..., pożar zabrał DT. Teraz w BDT
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...