Jump to content
Dogomania

Krew NA kale


ASam

Recommended Posts

Witajcie, mój 14 latek od pewnego czasu robi kupy, na których są ślady krwi. Krew jest NA kupie, pasma lub jakby ślady krwawego nabłonka. Nie zawsze, ale czasem. Konsystencja, kolor i częstotliwość normalna, pies czuje się dobrze. Odrobaczanie 3 tygodnie temu, wyniki krwi panelu geriatrycznego ok, USG nie pokazuje zmian jelit, żołądka, ani wątroby. Jest zmiana w śledzionie, ale wet mówi, że to nie ma związku. Nie mam pomysłu, co to, wet też, a martwię się. Gastroskopii robić nie chcę, czy ktoś ma jakiś pomysł?

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, ASam napisał:

ktoś ma jakiś pomysł?

Myślę,że mogą to być niewiadomego pochodzenia zmiany w dolnym odcinku przewodu pokarmowego.Dawałabym gotowane jedzenie,lub przynajmniej rozmoczoną karmę,podawałabym również leki osłaniające - Pantoprazol,Ulgastran.

Być może jednak zmiany w śledzionie rzutują na ten problem, nie wiem ,"zmiany" - to okreslenie niezwykle ogólne.Czy na śledzionie  stwierdzono guz?

Link to comment
Share on other sites

Karma jest mokra Gastro Intestinal z Royala plus ryż z kurczakiem i marchewką, codziennie gotowany. Na śledzionie są 2 zmiany, prawdopodobnie torbiele, obserwowane od roku. Gdyby był to naczyniako-mięsak, psa by już nie było, więc raczej łagodne. 

Czy nowotwór dolnego odcinka przewodu pokarmowego może dawać takie objawy?  USG było pod koniec kwietnia, nic niepokojącego w nim lekarz nie zauważył, choć już takie stolce się zdarzały.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, ASam napisał:

Czy nowotwór dolnego odcinka przewodu pokarmowego może dawać takie objawy?

Nie sądzę,żeby to były zmiany na tle nowotworowym,to raczej wygląda na chorobę związaną z uszkodzeniem (chorobą) śluzówki jelit.Dopólki,to nie jest tzw.żywa krew,dopóki to wygląda tak jak opisujesz,to chyba (?!) dramatu nie ma.

A takiego diagnozowania,że "prawdopodobnie",to -przepraszam,ale ja nie uznaję....Trzeba wiedzieć co się dzieje ze śledzioną,są do tego narzędzia diagnostyczne.

Poza tym - co 6 tyg dobrze byłoby robić morfologię,żeby sprawdzić,czy pies sie nie anemizuje.

 btw...skąd Ci przyszedł do głowy "naczyniako-mięsak"?

Link to comment
Share on other sites

Naczyniako-mięsak jest typowym złośliwym guzem śledziony. Gdyby mój senior go miał, raczej nie ma opcji, że by się nie powiększał w ciągu roku ( wykrycie zmiany przypadkiem w maju zeszłego roku, jedyne "leczenie" to USG co 2-3 miesiące i Neoplasmoxan) Diagnostyka śledziony inna niż histopatologia po wycięciu ( wet odradza), to biopsja z dużym zagrożeniem krwawieniem. Z tego, co wyczytałam i pytałam wetów, biopsji raczej się nie robi, bo łatwo zaszkodzić. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...