Jump to content
Dogomania

Rozliczony.....Kwiatki z Lolciowej rabatki ---- czynne do -- 07.05.2021 - godz.20.00


ona03

Recommended Posts

7 minut temu, kiyoshi napisał:

Kurcze... Nie widzialam kartek :( no nic... Posadzkę je na razie gdziekolwiek a jak wyjdą to rozsądne na miejsca docelowe bo wszystkie wyglądają prawie tak samo :) dziękuję :)))

 

Liatra to takie małe jasnozielone igiełki wychodzące z bulwy i one były w doniczce z funkią zielono-żółtą.Funkia zielona była oddzielnie.

Jak pisałam, jesienią dzieliłam funkie i sadzonki są małe :), ale nie martw się, jak wsadzisz do ziemi szybko ruszą.

Na razie wyglądają tak samo bo nie maja jeszcze liści, jak liść się rozwinie to kolor rozpoznasz :)))

Wysyp z doniczki to na pewno rozpoznasz co jest co :)

Link to comment
Share on other sites

Dostałam  w sobotę sadzonki agapanta, i od soboty nie miałam kiedy go wystawić...

 

74.AA   Agapant  -----  NOWOŚĆ----

 

a/ niebieski  sadzonki  2 szt  - 5 zł/szt   --

b/ biały  sadzonka 1 szt  - 5 zł/szt   --

 

 

 

74.BB   Oman wielki  4 szt. 5 zł/szt -----  NOWOŚĆ----

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, ona03 napisał:

Liatra to takie małe jasnozielone igiełki wychodzące z bulwy i one były w doniczce z funkią zielono-żółtą.Funkia zielona była oddzielnie.

 

to na pewno nie rozpoznam, bo wszystkie pomieszałam :) ale nie ma się co martwić, pewnie za 2 tygodnie będą pierwsze listki. A w ogóle to chciałam napisac, że naprawde podziwiam jak solidnie wszystkie roślinki zapakowałaś. Każda oddzielnie, stabilnie, nic sie nie zniszczyło. Napracowałas się. Bardzo dziękuje :) dziś rozpoczynam sadzenie ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry kfffffiatuszki :)

 

agapancik się poleca :)))

ACtC-3dPTePBEZNCOMGllTkNAQpd6x9eWWtZiuPP3SjcnaXRyRU3WK0mB_an6KOFS5ZAJ7MGbXqq81iiiKlUTWooSBFaVp5x9gySKAD0t0YCStgwFpTepCZOmbhwYNkoj8FfmkqgzyUodLGHzwFhCS3vRJNl=w835-h626-no?authuser=0

 

 

38 minut temu, kiyoshi napisał:

to na pewno nie rozpoznam, bo wszystkie pomieszałam :) ale nie ma się co martwić, pewnie za 2 tygodnie będą pierwsze listki. A w ogóle to chciałam napisac, że naprawde podziwiam jak solidnie wszystkie roślinki zapakowałaś. Każda oddzielnie, stabilnie, nic sie nie zniszczyło. Napracowałas się. Bardzo dziękuje :) dziś rozpoczynam sadzenie ;)

Cieszy mnie, że roślinki dotarły bezpiecznie :)))

 

Ogrodniczki :)

wiem, które rośliny mogą sprawić wam kłopot z rozpoznaniem i te staram się podpisać.

Karteczka jest włożona między papier, którymi są zawinięte roślinki.

Nie mogę umieścić kartki bezpośrednio przy doniczce, bo papier szybko chłonie wodę i z kartki zostanie niewiele.

Dlatego zawsze piszę, rozpakowywać ostrożnie, i karteczka wyleci :)))

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Melduję ,że rozpakowałam paczkę.

A ,że połowy nie wiem co to jest (śmiech) muszę sprawdzić co kupiłam :))

Dziękuję Iw pięknie za wzorową przesyłkę. Wszystko dojechało całe - jak zawsze! :)**

Miłego dzionka :))))))

Link to comment
Share on other sites

No wiesz Bogduniu :)

rozchodnik jak kapusta - to chyba rozpoznasz

miododajna - duże zielone listki jak na fotce bazarkowej

brunera - właśnie kwitnie :)))

szafirki kwitną :)

serduszki to chyba bez problemu :)

z funkią możesz mieć problem, bo jeszcze listków nie pokazała, ta z ciemnymi wypustkami to stalowa, zielono-biała ma już listki, a zielono-żółta to ta co została :)

calla - to chyba bez problemu :)))

 

 

Zapraszam nadal :))))

Lolcio troszkę choruje, kasy potrzebuje.....

 

 

taki jestem cholutki.......1525692890_Pozbach.thumb.jpg.2f4846a29debd6ee013ed70a5048b88b.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, ona03 napisał:

Dzień dobry kfffffiatuszki :)

 

agapancik się poleca :)))

ACtC-3dPTePBEZNCOMGllTkNAQpd6x9eWWtZiuPP3SjcnaXRyRU3WK0mB_an6KOFS5ZAJ7MGbXqq81iiiKlUTWooSBFaVp5x9gySKAD0t0YCStgwFpTepCZOmbhwYNkoj8FfmkqgzyUodLGHzwFhCS3vRJNl=w835-h626-no?authuser=0

 

Polecam agapanty! :)

Mam niebieski i biały. Wiadomo z jakiego źródła ;) 

Co roku pomału przybywa im kwiatów. Pierwszy raz kwitły 3 sztuki, później 5, a w zeszłym roku już  9 :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, ona03 napisał:

No wiesz Bogduniu :)

rozchodnik jak kapusta - to chyba rozpoznasz

miododajna - duże zielone listki jak na fotce bazarkowej

brunera - właśnie kwitnie :)))

szafirki kwitną :)

serduszki to chyba bez problemu :)

z funkią możesz mieć problem, bo jeszcze listków nie pokazała, ta z ciemnymi wypustkami to stalowa, zielono-biała ma już listki, a zielono-żółta to ta co została :)

calla - to chyba bez problemu :)))

 

 

Zapraszam nadal :))))

Lolcio troszkę choruje, kasy potrzebuje.....

 

 

taki jestem cholutki.......1525692890_Pozbach.thumb.jpg.2f4846a29debd6ee013ed70a5048b88b.jpg

 

 

Połapałam się Iw , połapałam ;)

Lolitku, maleńki nie choruj chłopaku :(

 

 

1 godzinę temu, Iv_ napisał:

Polecam agapanty! :)

Mam niebieski i biały. Wiadomo z jakiego źródła ;) 

Co roku pomału przybywa im kwiatów. Pierwszy raz kwitły 3 sztuki, później 5, a w zeszłym roku już  9 :) 

Szykuje się na nie w przyszłym roku :))

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, b-b napisał:

Połapałam się Iw , połapałam ;)

Lolitku, maleńki nie choruj chłopaku :(

 

 

Szykuje się na nie w przyszłym roku :))

Super, że już wiesz co jest co :)))))) Tylko zielonym do góry :)))

Jak nie sprzedadzą się, to zostaną te co mam.

Zaraz je posadzę do doniczki .

 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, ona03 napisał:

Dzięki Iv_ciu, cały dzień na grzędzie siedzisz :)))))

U mnie zimno, brrrrr, nie byłam dziś na grzędzie.

ACtC-3dYv9z96r1EsVSjPYBYC0sXFjm6uWdUNZ38FXNYTsAjhWl-HJzL68Q1u6IYkDvrm3vR1KsXYp1SbcZg15X-cm-fr02cO9KVnTvWKjAWC87blEcZamDgS3h6DQLWGWy7zF5Y33SWw1uFT443utMrP6_X=w835-h626-no?authuser=0

 

U mnie też był ziąb :/

Ciakawe co dzisiejszy dzień przyniesie. Na razie słońce i - 1* C

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry kfffffiatuszki :)

ACtC-3ftQ1jrFnq0XZ4apr9c5e9NynrqMtcsyXrvgsL-Y0Gu_01jRh42dpEJ3u4UHbU8EVUQEHbbRCbRsezD6JQEKxAdr2hCAtsmraNLFpMFa30QXuHdfqMmxiSzcpjgCQvN1eHtXOQLltX8alEU5ztPILqV=w470-h626-no?authuser=0

 

2 godziny temu, Iv_ napisał:

U mnie też był ziąb :/

Ciakawe co dzisiejszy dzień przyniesie. Na razie słońce i - 1* C

U mnie na plusie 5, i słoneczko też, zobaczymy co dalej.

Muszę dziś dużo roślinek przygotować :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Iv_ napisał:

To werbena ;)) 

Brawo Iv_ciu

 

 

 

2 godziny temu, maarit napisał:

Te są niezawodne ale nazwy sobie nie przypomnę... Taki ze mnie ogrodnik/ farmer 

Mnie też czasami nazwy odlatują .....

 

 

A właśnie sobie przypomniałam, że scewolę muszę zamówić :)))

I zamówiłam, nawet Pani ogrodnik z myślą o mnie, stałej klientce, odłożyła 20 szt luzem, bo wszystko idzie do ampli i cena dużo wyższa.

 

 

ACtC-3etmSxSLjlj2zcd-MuI4cNAiafLYsLNReI6_fhTMlXA4d_rU2jiNs9ozkuNVtGA9McynMfMJIeUUFK8YPRoYM2i_DwQeIBvqt98pBj-eGdYOVO4axZYVe39GMQ8iRjDhvRLGUQMHCMcPh83uAjpJ8e8=w835-h626-no?authuser=0

 

 

w tym roku zamówiłam sobie tez różową i białą :)

ACtC-3cFPi3LIxWj06FuTN6tsuWMWVH5Ec-Lp_wZlHzDmUb9Flpcl-4zf8TDV-rWZnZv8lt2WcaFPCGmcDS71Z3AUsD09JmG4P-fsWyuwtdhBPhVeNtzDIXLVNBIcijr_47411sob6hiM5ZlNDIcjEx9-SvK=w835-h626-no?authuser=0

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Iv_ napisał:

To werbena ;)) 

No oczywiście, że werbena. Mnie się kompletnie nazwy nie trzymają. Jak stanę przy stoisku z kwiatami to albo wybieram jeśli widzę, albo pytam: ,,ma pani takie... No te... ( I tu następuje długi opis) 😆

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posiałam , pokopałam i padłam. Część krzaczków z poprzedniego bazarku ładnie listki wypuszcza, ale kilka niestety nie. 

Ziemia sucha, mim o że przecież pada raz po raz. Oby jutro padał deszcz, bo posialiśmy trawę, kwiatki , zioła i marchewkę.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, NikaEla napisał:

Posiałam , pokopałam i padłam. Część krzaczków z poprzedniego bazarku ładnie listki wypuszcza, ale kilka niestety nie. 

Ziemia sucha, mim o że przecież pada raz po raz. Oby jutro padał deszcz, bo posialiśmy trawę, kwiatki , zioła i marchewkę.

Może jeszcze się obudzą, u mnie tez niektóre jeszcze śpią :)

Jak masz piaszczystą glebę to cała woda będzie spływać....

Dookoła krzaczków wysyp coś, aby zahamować parowanie :)

 

 

Dziś przygotowałam do wysyłki :

lunarmermaid - ale brak adresu,  koja,  Smyczku,  NikaEla,  mila-ada,  Kawon 5, alex260503 - jutro pakowanie :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...