Jump to content
Dogomania

Gdzie najlepiej zrobić agility Warszawa i okolice


Usia_82

Recommended Posts

Mam problem z wyborem "szkoły" obdzwoniłam chyba z 15 i wszystkie odpadają bo teren nie jest ogrodzony :placz:
Znacie może jakąś dobrą a przede wszystkim ogrodzoną "szkołę" bo moja sunia ma tendencje do ucieczek (jak tylko coś wywęszy to wpada w obłęd i leci przed siebie za zapachem)
Interesują mnie te z warszawy i okolic

Link to comment
Share on other sites

To najpierw zrob dobre "posluszenstwo"(szczegolnie przywolanie, odwolywanie, skupienie na zadaniu, motywacja) a potem bierz sie za agility. A jak bedziesz startowala w zawodach gdzie jest masa psow, to wszystkie inne beda musialy opuscici teren, zeby Twoj pies sie nie rozproszyl i nie uciekl? Posluszenstwo jest podstawa w kazdym sporcie "kynologicznym".

Link to comment
Share on other sites

Posłuszeństwo ma zrobione egzamin zdała na 179 punktów (i ma to faktyczne przełożenie w codziennym życiu), jest to dobry wynik zważywszy na to że jest to sunia która nie aportuje a za aport na egzaminie jest 30 punktów.
Poza tym ona nie leci za psami więc nie będę mieć takich problemów jak piszesz.
Do zawodów nam daleko ja chcę po prostu popracować ze swoim psem!
Jest to sunia ze schroniska która do 8 miesiąca zmieniła właścicieli jak rękawiczki (tylko 3 razy oddawano ją do schronu).
W tym wieku nie których zachowań nie da się już wyplenić szczególnie że jak ją wzięłam nie dało się z nią chodzić na smyczy nie mówiąc o znajomości podstawowych komend, więc chyba dobrze że ja chcę z nią pracować....

Link to comment
Share on other sites

Ok, ale piszesz, ze "moja sunia ma tendencje do ucieczek (jak tylko coś wywęszy to wpada w obłęd i leci przed siebie za zapachem)". Wiec ucieczka moze Ci sie zdazyc wszedzie. Co z tego, ze bedzie teren ogrodzony, jak suka cos zweszy i tyle sobie poskaczecie. Moze warto najpierw to wypracowac, a potem brac sie za agility...

nie wiedzialam, ze w Warszawie jest 15 klubow agility. ja znam Fort, Cavano, Baritus, Russ, Alterantywe, Hopse. Wiem, ze Cavano ma ogrodzony teren(ale siatka w siatke sa sarny i konie), Alternatywa (o ile ma tam gdzie ja chodzilam na szczeniaczkowo) ma tez ogrodzony teren. Hopsa tego co wiem tez. Pomijajac fakt, ze wiekszosc tych klubow zima ma treningina hali, ktora jest sila rzeczy "ogrodzona". Fort ma tak jakby ogrodzony, tzn wjazd jest otwarty,jest to na boisku, ale jakos szczegolnie sie nie przygladalam jak to ogrodzenie wyglada dalej (w kazdym razie jest).

Wedlug mnie klubu agility nie powinno sie wybierac na podstawie tylko posiadania ogrodzenia (kazdy klub trenuje na w jakis sposob ogrodzonym terenie, musi byc tam przciez barak na przeszkody, a ten raczej nie stoi sobie gdzies w parku miejskim lub na dzikim polu). Klub sie powinno wybierac ze wzgledu na "jakosc' prowadzonych treningow, metod nauczania itp.

Fajnie, ze wzielas suke ze schroniska, ze z nia cos robisz, ze ma zdane PT, ale skoro macie problem z czyms co uniemozliwia wam normalne trenowanie, to chyba warto najpierw to naprawic, zanim zacznie sie cos wiecej...

Link to comment
Share on other sites

To nie tak jak piszesz, suka podczas treningu na pewno nie ucieknie, problem pojawia mi się tylko podczas przerw, ale to instynkt i niestety zrobić z tym coś będzie trudno...

Na samych polach mokotowskich jest chyba 5 szkół które jak to ujęła mi babka odgradzają się taśmą...

W sobotę jedziemy do Alternatywy babka z którą rozmawiałam i dokładnie wytłumaczyłam na czym polega nasz problem zgodziła się nas przyjąć, i powiedziała że spróbujemy nad tym popracować...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Usia_82']To nie tak jak piszesz, suka podczas treningu na pewno nie ucieknie, problem pojawia mi się tylko podczas przerw, ale to instynkt i niestety zrobić z tym coś będzie trudno...


.[/quote]
Oj, to w czym problem...skoro piesk daje noge tylko podczas przerw to wystarczy przerw nie robic i juz piesek posluszny jak ta lala....:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest ajsonowa

przeciez na Polach to jest prowizoryczny torek, na ktorym kazdy wlasciciel psa trenuje agility :razz: bodajze byla szkola psow "Beta" ???
no to mamy 1, ale gdzie pozostale 4 to ja za cholere pojecia nie mam :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Zuzia, chodzicie na Bemowo czy Gocław?
Jesteście w jak liczej grupie?
Płaci się od razu za cały kurs czy za pojedyncze zajęcia? Bo możliwe, że mogłabym przychodzić co 2 tygodnie.. bo inaczej ciężko by było z transportem..
Jak się skończy kurs, to potem co? Koniec, czy można przychodzić poskakać sobie zamemu? Bo z tego co wiem to zajęcia w grupach sa 10 tygodni, tak?
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...