Jump to content
Dogomania

Kłapanie pyskiem u starszego pieska


MaksioLodz

Recommended Posts

Witam

Mój piesek Maksio ma 16 lat i jest pinczerkiem

Od jakiegoś czasu (pare miesięcy) kłapie pyskiem, na jedną stronę tak jak na załączonych filmikach

https://youtu.be/qq_6GS7PdG4

https://youtu.be/g3ygrv8E05w

https://youtu.be/agQTWIRR13I

 

Niestety ostatnio mu się pogorszyło i dzieje się tak praktycznie cały czas

Byłem u dwóch niezależnych weterynarzy, ale no cóż nie pomogło a jednocześnie nie chce sugerować odpowiedzi (Podam informacje co powiedzieli weterynarze później)

Proszę o poradę

Z góry dzięki

Piotr

 

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, MaksioLodz napisał:

Niestety ostatnio mu się pogorszyło i dzieje się tak praktycznie cały czas

może to być objaw zaburzeń neurologicznych (guz mózgu,np),mogą to byc problemy z zębami,lub dziąsłami,może coś innego  dziac się w pysku psa.Największe - moim zdaniem - prawdopodobieństwo,to choroba o podłożu neurologicznym.

A jeśli obaj weci sugerowali to samo schorzenie,nie róznili się w opinii,to najpewniej mają rację...

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, MaksioLodz napisał:

Z góry dzięki

Wchodzisz na forum,zaglądasz na wątek i....cisza.Dlaczego nic nie piszesz? Jaka była diagnoza wetów?

Czy czekasz na więcej opinii? Nikt tu przecież nie ma szklanej kuli,poza tym objaw,jak pokazuje Twoj pies nie jest częsty.

Napisz o co chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Dziękuje za odpowiedzi i pomoc.

Tak zgadza się, diagnozy u weterynarzy to też albo sprawy neurologiczne, padaczkowe albo ząb.

Moja obawa jest, żeby pieskowi pomoc, ulżyć w bólu, a te dwa tematy są odległe. Dodatkowo piesek jest z tych co nie dadzą sobie do pyska(czy to mi czy weterynarzom) zajrzeć

Piesek najgorszy atak miał w środę, wtedy kłapał non stop, teraz się trochę uspokoiło(niedziela/poniedziałek)

Piesek od pól roku bierze karsivan, w niedziele weterynarz zwiększył dawkę z połówki na cała na dzień.

Jednocześnie zauważyliśmy ze piesek na spuchnięty/niesymetryczny polik, więc dostał na "zęba" antybiotyk

Piesek ma dodatkowo problem z sercem i kiedy wyszła mu źle tarczyca( bierze od dwóch lat vetmedin 125/dzień i fortyron 100+50/dzień) więc ewentualna narkoza, żeby przyjrzeć się bliżej pyskowi odpada.

W załączeniu stop klatki z pyska oraz niesymetryczny polik

Jeszcze raz dzięki za pomoc i odpowiedzi

Pozdrawiamspacer.png

Piotr

Zrzut ekranu 2020-09-7 o 09.20.51.png

Zrzut ekranu 2020-09-7 o 09.20.37.png

polik.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...