Jump to content
Dogomania

Rozliczony. Koniec. Pierwszy i wyjątkowy Festiwal Filmów Polskich w Dogolandii dla Pieguska i Treka Radys do 26.02.2020 r


uxmal

Recommended Posts

4 godziny temu, uxmal napisał:

No to na dobranoc taki fragment :

[...] mówię wam, to gorsza od moru, gorsza od zarazy, bo sieje zgorszenie, grzeszy przeciw wszystkim przykazaniom i ściąga na wieś gniew Boży i jego straszną pomstę! Wypędźta ją póki jeszcze czas! 

Chlopi?

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że właśnie Pollack (J.Stuhr) do ... takiego dość wysokiego mężczyzny, który był wyższej rangi milicjantem , a udawal nie pamiętam- recepcjonistę w hotelu? Nie pamiętam.   :-( chodziło o to, że wszystkie napotkane "przypadkowo" osoby były milicjantami.

A czy ja mogę spytać o cytat: " Czy to synkopa..."?  No i "tatarararam...." :-)

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, b-d napisał:

Wydaje mi się, że właśnie Pollack (J.Stuhr) do ... takiego dość wysokiego mężczyzny, który był wyższej rangi milicjantem , a udawal nie pamiętam- recepcjonistę w hotelu? Nie pamiętam.   :-(

A czy ja mogę spytać o cytat: " Czy to synkopa..."?  No i "tatarararam...." :-)

Wspaniale :)

Synkopa była też w "Deja vu". :) Pytali o nią muzycy jazzowi Johnego jako Amerykanina i w związku z tym speca od jazzu. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, agat21 napisał:

Wspaniale :)

Synkopa była też w "Deja vu". :) Pytali o nią muzycy jazzowi Johnego jako Amerykanina i w związku z tym speca od jazzu. :)

Tak! :-) Brawo!  :-)

Aż mam ochotę jeszcze raz to obejrzeć... choc kawałek jakiś, może  scenę na schodach z dziecięcym wózkiem (jak u Eisensteina): "my go wysłaliśmy..., a on w filmach gra" ( no jakoś tak). :-)))

A czy mogę jako ulubionego reżysera (jeśli jest taka kategoria) zgłosić Juliusza Machulskiego?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...