Jump to content
Dogomania

Pies zagryzł kota, czy to podstawa do uśpienia zwierzęcia?


mkalin19

Recommended Posts

Bardzo proszę o poradę. Owczarek niemiecki ugryzł śmiertelnie młodego kota. Owczarek ma 5 lat, kot przebywał w domu od miesiąca. Kota nie dało się uratować, ale weterynarz stwierdził, że psa należy uśpić. Jeśli pies nie zostanie przyprowadzony, sam się tym zajmie. Owczarek to kochany pies, mądry, łagodny do dzieci. Do niedawna żył kilka lat z wcześniejszym dorosłym kotem. Nigdy nie było aktów agresji. Pies sporadycznie kogoś ugryzł (złapał zębami) lub próbował, ale nigdy bez powodu. Do tej pory łagodnie znosił zaczepki młodego kotka, ale tym razem chyba zabrakło cierpliwości.

Jest nam wszystkim ogromnie przykro, ale czy jest to powód, żeby można było uśpić młodego i zdrowego psa? Czy jeśli nie posłuchamy gróźb weterynarza, może działać na własną rękę, zgłosić sprawę gdzieś wyżej i próbować zabić naszego przyjaciela i członka rodziny?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, mkalin19 napisał:

Czy jeśli nie posłuchamy gróźb weterynarza, może działać na własną rękę, zgłosić sprawę gdzieś wyżej i próbować zabić naszego przyjaciela i członka rodziny?

Nikt nie może pozbawić życia waszego psa.

Link to comment
Share on other sites

To jakaś paranoja byłaby. Ludzie, niby rozumni zabijają zwierzęta i nie ponoszą często żadnej kary, a pies miałby być skazany na karę śmierci za to, że ugryzł kota? Nieszczęśliwie, bo śmiertelnie niestety. Ale jakby chciał go zabić, to pewnie zrobiłby to wcześniej. Gdyby pies Ciebie ugryzł i i zgłosiłbyś to np. u lekarza, to są już włączone procedury, ale nie oznacza to uśpienie psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...