Jump to content
Dogomania

JRT alergia brak pomysłu jak z tym walczyć


bartmlody

Recommended Posts

Witam serdecznie 

Mamy 3 letniego JRT i od ponad roku walczymy z drapanie i wygryzaniem się naszego psiaka. Brak już nam pomysłu najpierw diagnoza alergia pokarmowa więc dostawał karmę tylko z mięsem królika nie pomogło później eukanuba dermatosis później zmiana weterynarza i diagnoza że pasożyt pod skórą. I za każdym razem tak samo się kończy lekarz daje zastrzyk pies dostaje tabletki I na jakieś 3 4 tygodnie pomaga pies zaczyna wyglądać normalnie rany się goja. I znowu przy odbycie wygryziony łapki pogryzione pchwiny wylizane. Czy ktoś ma jakieś pomysły? Zastanawiamy się czy nie zacząć podawać mu allertec czy coś innego 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.11.2019 o 15:24, bartmlody napisał:

Witam serdecznie 

i diagnoza że pasożyt pod skórą. I za każdym razem tak samo się kończy lekarz daje zastrzyk pies dostaje tabletki I na jakieś 3 4 tygodnie pomaga pies zaczyna wyglądać normalnie rany się goja. I znowu przy odbycie wygryziony łapki pogryzione pchwiny wylizane. Czy ktoś ma jakieś pomysły? Zastanawiamy się czy nie zacząć podawać mu allertec czy coś innego 

To prawdopodobnie oznacza,że choroba pasożytnicza (nużeniec?) nie jest do konca wyleczona,a alergia może być wtórna.Alertec nic nie da,złagodzi może objawy,psu potrzebny jest wet,który pobierze zeskrobinę i określi z jakim pasożytem zwierz się zmaga,oraz wyleczy delikwenta.Warto sie pospieszyć,bo  ranki mogą się zmienić w zakażone groźną bakterią - rany,poza tym - psiak cierpi,bo ciągły świąd jest trudny do zniesienia.

Link to comment
Share on other sites

Też myślę że to nużyca da się wyleczyć choć trwa to dosyć długo ale na to są specjalne leki. Ja adoptowałam psa z nużycą nawracała co jakiś czas przeważnie jesienią ale mój wet dał jednak radę i pies jest zdrowy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...